Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

kukurydza z puszki


falkoneti1

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 7 months later...

Pamiętać należy o tym,że przynęta ma pachnieć rybom a nie nam wędkarzom. :wink:

Bardzo łatwo jest przesadzić z zapachem,ryby mają bardziej czuły zmysł powonienia niż ludzie. Zachęcam do eksperymentowania ze smakami i zapachami,ale doradzam też ostrożność co do intensywności obu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście jak bawiłem się w płotkowanie na jeziorku to kukurydzę zalewałem domowym sokiem truskawkowym :mrgreen: No oczywiście wcześniej rozrabiałem sok z wodą w proporcjach 1soku na 5-6wody. Wyników nie porównywałem do "fabrycznej" kukurydzy gdyż pewien dziadek z nad wody przy mojej pierwszej (mało udanej) wyprawie z białymi podał mi swój sekret.

ps. najlepsza była kukurydza bonduelle w małych puszkach. Małe "ziarenka" i jakieś takie mniej rozpadające się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
Na kukurydzę zawsze mam słabe efekty...

A ja te same płocie które przepływają obok Ciebie i nie biorą łowię na kukurydzę z puszki i mam bardzo dobre efekty. Leszcze też nie gardzą zapuszkowaną kukurydzą bez żadnych udziwnień i dodatków :mrgreen:

najlepsza była kukurydza bonduelle w małych puszkach

Na Regalicy i Odrze to norma a dziadkowie którzy spędzili tam pół życia i są kopalnią wiedzy zawsze łowią na "bondurela" i do tego powtarzają:

- Panie na bondurela i na pęczak to tu zawsze ryby biorą :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś próbował, ja nie odnotowałem znaczącej zmiany (bo i tak było 0 brań :razz: na kuku pinkę i czerwonego).

Wsypać trochę kukurydzy do woreczka strunowego, dosypać cukru waniliowego i poczekać aż się rozpuści. Organoleptycznie (testowałem) taka kukurydza ma waniliowy zapach i jest bardzo bardzo słodka. Cukier się rozpuszcza i kukurydza pływa w takim "sosie" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Cześć,

Ja rzadko łowie na kukurydzę (tam gdzie łowię jest mało karpi), ale jak już sie zdarzy że używam kuku no to moczę ja w wodzie z łowiska, a potem leży sobie troche w zanęcie i przechodzi jej zapachem. Ważne żeby ryba kojarzyła zapach zanęty z zapachem przynęty (i odwrotnie). Ale i tak nic nie przebije pinki i białego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Ja rzadko łowie na kukurydzę (tam gdzie łowię jest mało karpi)

Co ma kuku z karpiami wspólnego??bo nie rozumiem?

ja ostatnio łowiłem na kuku z trapera o zapachu truskawki leszcze i płocie ,a na białego nie chciały brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Ja rzadko łowie na kukurydzę (tam gdzie łowię jest mało karpi)

Co ma kuku z karpiami wspólnego??bo nie rozumiem?

ja ostatnio łowiłem na kuku z trapera o zapachu truskawki leszcze i płocie ,a na białego nie chciały brać.

bo nie miały zapachu truskawki i je niepoprawnie zakładałeś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Ja rzadko łowie na kukurydzę (tam gdzie łowię jest mało karpi)

Co ma kuku z karpiami wspólnego??bo nie rozumiem?

ja ostatnio łowiłem na kuku z trapera o zapachu truskawki leszcze i płocie ,a na białego nie chciały brać.

Mi na kuku nic oprócz karpi nie chce brać. A na robaczki owszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kraj to obyczaj a co woda to inne ryb upodobania i smaki ;)

U nas na kukurydzę bierze wszystko łącznie z okonkami i jazgarzami :razz:

Na puszkową potrafi uwiesić się leszcz średniak i płoć +35 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

łowiliście kiedyś na kukurydzę stosując metodę włosową :?: Zastanawiam się nad wypróbowaniem takiej metody łowiąc leszcza i lina, które na moim łowisku nie są przyzwyczajone do kulek, a widziałem, że haczyki do tej metody są także w rozmiarach 4 i 6, a więc takich jakich ja używam nastawiając się na coś większego niż żyletki :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tak i to z powodzeniem zastosuj nieco dłuższy włos na 4-6 ziaren na karpia lub 3-4 na lina i leszcza jeśli włos będzie dłuższy nadmiar owiń wokół kolanka haka(taka prosta regulacja) długość między kolankiem a przynętą powinna wynosić około 0.5 cm powodzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś nad wodą wędkarz opowiedział mi historię jak łapał na pszenicę. Obok niego dziadek też na pszenicę. On złapał może ze dwie płotki a dziadek ciągnął płotkę za płotką. Podszedł do dziadka wziął od niego trochę pszenicy i też zaczął łapać. Potem ją skosztował ale nie wyczuł różnicy w smaku. Na koniec dziadek zdradził mu, że pszenicę gotuje z pokrzywami. Idąc tym tropem zacząłem gotować pszenicę z pokrzywami i na nią łapać. W porównaniu z kolegą, który łapał na pszenicę bez dodatków wyniki miałem podobne, może nieco gorsze. W końcu zrezygnowałem z wszelkich dodatków. Dzisiaj myślę, że to było tak; dziadek, który ze swoją pszenicą z pokrzywami bywał nad wodą prawie codziennie, tak do niej przyzwyczaił ryby, że nie chciały brać na inny smak. Podobną historię miałem nad Widawą. Ryby były tak przyzwyczajone do ciasta, że na robaka nie chciały spojrzeć. Podobnie jest z kukurydzą. Karpiarze sypią często po 50 kilo kukurydzy z różnymi atraktorami a kiedy w nich karpie zasmakują to na naszą kukurydzę z puszki nie chcą spojrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim supermarkecie?:
Akurat kupuje w Kauflandzie ale nie wykluczone że i w lidlu mają ja tam nie zaglądam.

Maniek czy o takim słodziku mówiłeś bo go znalazłem w kauflandzie własnie za 8 zł

<a  href=%7Boption%7Dhttp://images36.fotosik.pl/166/cd42cd8e476d5ffcm.jpg' alt='cd42cd8e476d5ffcm.jpg'>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.