Skocz do zawartości
tokarex pontony

kukurydza z puszki


falkoneti1

Rekomendowane odpowiedzi

czy mroźicie kuku razem z tą wodą w której ona siedzi czy wode trzeba odlać?
To zależy co chce sie z kuku zrobić po hym odmrożeniu,jeśli tylko do nęcenia to możesz z woda ,natomiast jeśli na haczyk to wodę odlej ,kuku na ręcznik papierowy na godzinkę aby podeschła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...
  • 5 months later...

ja w tamtym sezonie próbowałem zanęcać zmielona kukurydzą i kaszką kukurydzianą, a na haczyk normalna kukurydza z puszki. Efekty były piorunujące po 20 minutach podeszło tyle ryby, karpie, karasie, liny, leszcze że niedało się nadążyć z zakładaniem przynęty. Złapałem karpia nawet 2,5m od brzegu, co na moim stawie się żadko zdaża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

super przynęta, na zasiadkę rzeczną i do nęcenia.Wystarczylo że jedna puszką kukurydzy nęciłem moją miejscówkę na Sanie co tam byłem, to następnym razem branie na braniu, od dużej płoci, leszcza certy do karpia i amura.Co jestem tam to nęce puszką kukurydzy i tylko nią, zadnych tam zanęt kupnych nie stosuję itp.I tak do połowu ryb wystarczy mi jedna skromna puszka kukurydzy na jeden wypad.Choc zabieram tez robaki.Łowię na 2 splawikówki, na jednej 2 ziarna kukurydzy, a na drugiej robak czerwony + kukurydza.I na to i na to brania są świetne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A ja mam pytanie czy może ktoś wie jaki symbol oznacza wielkość kukurydzy? Wiem ze bonduell ma na wieczku nr. partii date przydatności i taki symbol który jest zmienny jak np: H14

Kiedyś kupiłem kukurydze pudliszki dosłownie bajka jedna w jedną drobna za jakiś czas zakupiłem znowu tej samej marki i jak zęby konia!!.

Zauważyłem ze u innych producentów jest to samo nawet wychwalane bonduell czasami mnie przeraza co do jakości kukurydzy.

Niby pierdoła ale czasami warto wiedzieć co w puszcze siedzi ;) a wiem ze na pewno producent podaje wielkość ziarna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ememiks ja bym się raczej cieszył jakby kukurydza była w wielkości "końskiego zęba" a nie drobna jak groch.

To zależy. Kwestia jakie ryby łowimy i gdzie. Jeśli prosiaczki na komercyjnym zbiorniku to "końskie zęby" może i się sprawdzają. A jeśli spróbujemy rzecznej zasiadki to jednym z głównych czynników (przy tej przynęcie) gwarantujących jakiś sukces jest właśnie dobór ziarenek. Jakie one powinny być? No cóż : nie za duże - nie za małe, nie za twarde - nie za miękkie ogólnie powinny być takie w sam raz :cool: .

Trzeba samemu zweryfikować większość informacji na różnorakich portalach. Z doświadczenia "poławiacza jaśków" mogę Ci jedynie podpowiedzieć, iż niekoniecznie ziarna kuku muszą być typu "bonduell"- czyli identyczne.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam pieprzycie. Kuku musi być twarde, duże i słodkie. Ostatnio miałem kuku z Chaty Polskiej, nie pamiętam producenta, ale była tak mała że jedno ziarenko stanowiło ok. połowy ziarna normalnej wielkości, w dodatku ziarenka były rozmoczone i miękkie przez co spadały z haka.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wernicjusz, Zgadza się nie zawsze wielkość ma znaczenie ;)

Przekonałem się kiedyś na zasiadce na płoć jak kukurydza była za duża brania przestawały a założenie odpowiedniej wielkości ziarenko owocowało ładną płocią.

Na komercyjnym zbiorniku z karpikami to wystarczy puszkę im dać same sobie już otworzą i im większa tym lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robie podobnie.Choć czasami nie ma to znaczenia o czym sie przekonałem.2 lata temu złapałem amura na Sanie 7 kg na 2 średnie ziarna kukurydzy z puszki, czym byłem zdziwiony bo sie aż na takie ryby nie nastawiałem.Troche z nim powalczyłem i musiałem to robić bardzo ostrożnie bo 4 kg wytrzymałości żyłka na mojej spławikówce, szczęśliwie rybe wyprowadziłem na główkę od mojej miejscówki (mieści się między wejściem na główkę a brzegiem, dołek ze spokojną wodą) a tam przestrzeni dużo i walka zakonczyła się powodzeniem.Jak ryba głodna to i weźmie na każde ziarno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli zakładam kukurydzę to tylko duże ziarnka. Dla mnie kukurydza ma być selektywną przynętą na średnie i duże ryby a nie na drobnicę - od tego są robaki...

Idąc tym tokiem rozumowania to po co zakładać ziarnko jak można kolbę całą założyć... :wink:

Ale fakt faktem kuku jest dość selektywną przynętą z tym, iż wielkość ziarna wcale nie jest wprost proporcjonalna do wielkości ryby. W brew pozorom to nie wielkość ziarna decyduje o sukcesie tej przynęty lecz sposób jej podania (długości przyponu, rozmiar haczyka etc.).

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

czytając ten temat mam parę pomysłów jak przygotować kuku na przynętę żeby się wyróżniała i była lepsza niż sąsiada :)

moje łowisko to jeziorko po wyrobisku ok 5h, gdzie budowlańcy przedwojenni wybierali mułek.

w nim są dorodne liny i trochę dużych karpi, amurów i małych karpi i linów (systematycznie zarybiane), mniej karasi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może coś waniliowego i słodkiego na ciepłe dni :?:

pytanie czy kukurydze konserwową można otworzyć a potem znowu zakonserwować :?:

chciałbym przesypać trochę do małego słoiczka zalać słodką zalewą o zapachu waniliowym.

jak zrobić taką zalewę :?:

z tego co tu przeczytałem to słodzik rozrabiamy z olejkiem waniliowym, słodzik ok, próbowałem trochę dziwny w smaku niż cukier, ale jest słodki :), olejek ma ten dziwny posmak który nawet rozrobiony ryba może wyczuć. w końcu lin, karp posługuje się głównie zmysłem smaku i węchu wybierając i oceniając kąsek :roll:

może olejek zastąpić naturalną laską wanilii :?: włożyć do słoika kawałek i zalać słodzikiem, rozrobiony z wodą, czy taki mocny nie rozrabiać :?:

potem zakonserwować gotując słoiki jakiś czas tak żeby kuku nie rozgotować i poleżało bo zima teraz się zbliża a do sezonu czas :shock: .

może któryś z kolegów pomoże, może być sąsiad z obok kładki :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Wczoraj w końcu zrobiłem osiem słoiczków 80ml, 4 słoiczki z kukurydzą "bonduell i cztery zwykłą bez firmową. :razz:

Ziarenek wsypałem do połowy słoiczka i zalałem zalewą posłodzoną jednak cukrem, dodałem kawałek laski wanilii i zakonserwowałem gotując 25 min we wrzątku :shock: potem odstawiłem do góry dnem na kilkanaście godzin . :lol:

Zobaczymy latem co z tego wyjdzie :)

teraz czas na inny smak :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Też właśnie mam już troszkę słoików odłożonych i bede sobię robić .

Waniliowe - truskawkowe - zwykłe - czosnkowe .

Kuku kupię twarda w gołębiarskim podgotuje troszke tak aby były twardawe jeszcze w maju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Robal masz rację ja kupuje zawsze w sklepie wędkarskim puszeczkę robinsona za 7zł i jestem z niej jak najbardziej zadowolony ma swój zapach i jest twarda

7zł. za puszeczkę kukurydzy?! Ostro :twisted:

Ja na otwarciu netto w swojej mieścinie zakupiłem 20 puszek kukurydzy po 1zł./szt.

Co prawda trochę twardawa i duża-do nęcenia cacy. Najlepsza kuku jak dla mnie, to z bonduelle i vernet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.