Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

kukurydza z puszki


falkoneti1

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam.mam pytanko czy mozna odrazu łowić kukurydzą zaraz po odwarciu puszki. ?

No a kiedy niby masz nią łowić? na drugi drugi dzien jak juz będzie fermentowała ?

a ja łowiłem cały dzien i nawet nie pykneło

a tak to juz bywa w wedkarstwie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ty jeszcze z ta przynęta chcesz zrobic????

tego nieda sie ugotowac nieda sie nic z tym zrobi oprócz stwierdzenia czy jest to

KUKURYDZA -SłODKA -GOSZKA itp...

musisz wiedzie że wędkowanie to nie jest takie proste RYBY TO TAK JAK KOBIETY ZMIENNE I KAPRYSNE .heheheh

spróbuj w tym łowisku zanecac kukurydza oczywiście w jakiejś zanęcie jako dodatek ... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ty jeszcze z ta przynęta chcesz zrobic????

tego nieda sie ugotowac nieda sie nic z tym zrobi oprócz stwierdzenia czy jest to

KUKURYDZA -SłODKA -GOSZKA itp...

A to nie do końca prawda. Kukurydzę się zamraża i po odmrożeniu staje się bardzo krucha i dużo lepiej na nią rybki biorą. Kto próbował ten wie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie do końca prawda. Kukurydzę się zamraża i po odmrożeniu staje się bardzo krucha i dużo lepiej na nią rybki biorą. Kto próbował ten wie.

A to ciekawe chyba kupię jeszcze puszkę i porównam wtedy. Taka pozamrażalnikowa to i na haczyk i do zanęty, czy lepiej nią nęcić a na haczyk taką niezamrażaną? I jeśli chcę ją aromatyzować olejkiem waniliowym to przed lodówką czy po? Jakbyś mógł to napisz coś więcej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyjęciu z puszki mieszasz z aromatem i do zamrażalnika. Przez noc skruszeje i przejdzie atraktorem. Spróbuj zobaczysz, że naprawdę lepiej biorą na mrożoną kukurydzę. Oczywiście nęcimy i łapiemy na taką samą. A jeszcze radzę zmieszać z prażonymi i mielonymi konopiami. Duże płotki i liny dostają wtedy szału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeszcze dodać do kuku lub zanęty, jeśli na łowisku przeważa karp i amur, ew. karasie srebrzyste?

Nic :mrgreen: Kukurydza sama w sobie świetnie wabi. Jeżeli wszyscy dodają wanilię, to może się okazać, że skuteczny okaże się naturalny zapach kukurydzy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uważam kukurydze za słabą przynęte przynajmiej tam gdzie ja łowie czyli na wiśle, o wiele lepiej sprawdza sie biały robaczek czy czerwony, a kukurydza na zanęte właśnie dobra bo tania :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie do końca prawda. Kukurydzę się zamraża i po odmrożeniu staje się bardzo krucha i dużo lepiej na nią rybki biorą. Kto próbował ten wie.
- a z tym sie zgodzę, wczoraj kolega łowił na zwykła a ja na mrożoną no i on nic a ja dorodna 28cm płoć :D może bym więcej złapał jak bym posiedział z jakieś 2 godzinki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.mam pytanko czy mozna odrazu łowić kukurydzą zaraz po odwarciu puszki

Jasne można łowić od razu.

a ja łowiłem cały dzien i nawet nie pykneło

Tak to czasem jest, ja łowię cały czas na kukurydzę z puszki i brania są :wink:

Nie kupuję żadnej kukurydzy zapachowej z wędkarskiego, używam tylko zwykłej kuku ze spożywczaka. Ewentualnie gdy chce nadać jej jakiś zapach to maczam ją w dipie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są strasznie gorzkie,karpiarze mieszają je 50/50% ze słodzikiem w płynie.

kurczę faktycznie ostatnio spróbowałem takiego olejku-zostawia gorzki posmak. Jaki to ma być słodzik i gdzie go kupić?

Słodzik w płynie kupisz chyba w każdym wędkarskim ja kupuje TB 100mll kosztuje koło 8 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słodzik w płynie kupisz chyba w każdym wędkarskim ja kupuje TB 100mll kosztuje koło 8 zł.
Ten sam słodzik kupisz w supermarkecie też za 8 pln tyle że ma 250ml :mrgreen:

Niestety u mnie niema w marketach słodzika w płynie tylko jakiś w pastylkach.

A szukam od jekiegoś czasu w kauflandach,carfourach,tesco i niestety NIEMA!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyjęciu z puszki mieszasz z aromatem i do zamrażalnika. Przez noc skruszeje i przejdzie atraktorem. Spróbuj zobaczysz, że naprawdę lepiej biorą na mrożoną kukurydzę. Oczywiście nęcimy i łapiemy na taką samą. A jeszcze radzę zmieszać z prażonymi i mielonymi konopiami. Duże płotki i liny dostają wtedy szału.

Zgadzam się w 100 procentach , atraktor polecam Dragon Truskawka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość wobler129

lin ja robiłem coś takiego:

Słoik litrowy, a w nim kuku z puszki. 5 łyżeczek atraktoru lin-karaś i zalałem gorącą wodą.

Kuku po 1,5 dnia bardzo ładnie pachniała i lekko zmieniła kolo na ciemniejszy. Co najlepsze po wyciągnięciu z wody dalej miała swój zapach - chociaż mniej pachniała, to i tak było czuć :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Hmmm... nie próbowałem, więc Ci raczej nie pomogę. Trochę zapachu powinno przejść, ale czy się utrzyma itd... nie wiem :smile:

I jeszcze jedno - tamta kuku ze słoika zrobiła się twardsza - idealnie miękka była, ani się nie rozłaziła, ani nie była za twarda :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.