Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Boczny trok


keri

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 351
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam !

Chciałbym się dowiedzieć jakiego węzła użyć do umocowania bocznego troka , tak aby boczny trok nie ześlizgiwał się z żyłki głównej .. Bez pomocy krętlika. Próbowałem kilku węzłów , ale za każdym razem żyłka się ześlizguje . Co poradzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przeglądam to forum i postaram się podzielić swoimi spostrzeżeniami na temat bocznego troka łowię tak już od 3 lat , efekt zawsze murowany , najpierw odniosę się do postu jednego z kolegów który pisze o uśmiercaniu za względu na głębokie połknięcie przynęty przez okonia , otóż jest na to metoda , a jest nią wędka ... powinna mieć ciężar wyżutu od 1 do 10 gram i na pewno nie więcej ta gramatura pozwala na właściwe wyczucie brania (przetestowałem z wędką do 15 gram i do 20 gram) gwarantuję że każdy wędkarz po kilku rzutach będzie wiedział kiedy trzeba ciąć żeby ryba nie połknęła głęboko przynęty u mnie 90% ryb jest zapiętych jak należy , kolejna żecz jeśli idzie o techniki łowienia to ja stosuję bardzo prosty zestaw do plecionki mam przywiązany krętlik z agrafką zwykłą do tego przypinam ołów o gramaturze 6 g na żyłce o długości 20 cm , i na tą samą agrafkę zakłądem przypon z chakiem nr 4 , 6 lub 8 długość żyłki w zależności od zbiornika na którym łowię i od pory roku, od 120cm do 190 cm , jednak najlepiej sprawdzają się te długie. prowadzenie przynęty w zależności od potrzeb czasem kładę na dnie i czekam na jakieś ruchy ryb czasem krótkim lub długimi skokami przemieszczam przynętę niewiele nad dnem, a czasem zwijam bardzo szybko. wyniki są rewelacyjne nie zdarzyło mi się wrócić bez okonia a wędkuję na różnych zbiornikach a zawsze największym wyzwaniem jest łowienie okoni wtedy kiedy miejscowi mówią że nie bierze. Sposoby które opisuję są sprawdzone i potwierdzone w wielu zawodach spiningowych nie tylko przeze mnie ale też przez kolegów., w razie szczegółowych pytań chętnie pomogę .POzdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po przeczytaniu tego tematu obiecuję, że zmontuję na następny wypad zestaw do łowienia na boczny trok.. Nie wiem dlaczego, ale jeszcze nigdy tego nie próbowałem.. Pewnie z braku czasu.. Zawsze tylko sandacze i sandacze :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego trzeba w zyciu spróbować. Ja juz mam to za soba i pozostaje jednak przy sandaczach :cool:

Owszem, eksperymentowałem tez z bocznym i woblerkami pływajacymi. Też działało ;) Metoda ta pozwala dotrzeć lekkimi, wręcz filigranowymi przynetami w partiw wody, gdzie przy tradycyjnych metodach staje się to kosmosem.

Trok boczny, to nie tylko paprochy, lecz wszystkie przynety spiningowe w miniaturowych rozmiarach, dzięki którym mozna z powodzeniem łowić wyrośnięte leszczyska.

Często stosowałem wieszak ze struny gitarowej, który pozwalał na zachowanie stałego dystansu pomiedzy przynetą a ciężarkiem. Te ostatnie stosowałem w końcowej fazie swojego trokowania wyłącznie w kształcie ołówka. Połączone na stałe ze struną, napotykajac podwodna przeszkodę, nie klinowały sie w niej i dodatkowo jak przeciwwaga podbijały ramie struny z przynetą do góry ... nad przeszkodę :cool:

Tyle z mojej strony, bo co tu duzo pisac ... metoda skuteczna praktycznie na kazda rybę a w rękach wyspecjalizowanego łowcy ... szkoda gadać, szkoda ryb :grin:

Metoda ta nie ogranicza się jedynie do żyłki 0,12 i kijka o c.w. 1-10 g. Wszystko zalezy od tego, ile gram zawiasimy na obciazeniu. Bywało, ze to wszystko dyndało na kijku dł. 3 m na łodzi :shock: o c.w. 10-40g na żyłce 0,28 mm, ołówkiem 25 gram, a na końcu, na 50-cio centymetrowym przyponie stalowym wisiał woblerek pływajacy dł. 5 cm, którego zadaniem było penetrowanie podwodbych górek posadowionych na głebokosci 6-8 m :cool: To była jazda :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

witaj kolego:) zaczne od pierwszego pytania...jest to oczywiste sa zasady ustalania gramatury ciezarka,to ty decydujesz jaki chcesz załozyc ciezarek,ja stosuje od 1 grama do 20gr,trok to ma do siebie ze ty tez decydujesz o tym jaki długi on ma być i własnie do tego stosuje sie rozna gramature,moge ci dac przykład na wodzie do 3m mozesz stosowac ciezarek nawet do 6gram i wiecej,tutaj masz odpowiedz na drugie pytanie,napewno kąbinujesz z głowkami tak wiec przy troku tez mozesz pokąbinowac,stosując dłuszy trok a krutszą boczna czesc lub na odrut,np 50 60 cm troka a 20cm ciezarka,lub 40 cm troka a 15 cm ciezarka.Co do ciezarka to najpopularniejszy jest ciezarek Łezka,ale stosuje sie tez ciezarki taki długie i cienkie one są typowe na toroka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Naczytałem się Waszych pochlebnych opinii o bocznym troku i sam postanowiłem spróbować. Sprzęt co prawda nie fachowy i za ciężkie ciężarki, ale jednego szczupaczka pięćdziesiątkę zaliczyłem (na 7cm twistera denaturatowego) :mrgreen: I jedna ryba mi zeszła po 3 sekundach (niedocięty sandacz???). Także pierwsze koty za płoty :wink:

Wieczorem dogrywka, ale na żywca. Znajomy wygolił wczoraj sandacza 90 cm :shock: Największy o jakim słyszałem na naszym łowisku. Pogoda jest super na sandacza :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Artech, czy ten zestaw się nie plącze?

Ja stosuję plecionkę jako "główną" i przypon z żyłki ok 0,16 - 0,18 mm i po około 20 rzutach trzeba przewiązać przypon bo się skręca, pracuję teraz nad tym aby wyeliminować ten problem, nie wiem jaka jest relacja żyłka-żyłka :wink:

Jeśli skreca sie żyłka, to znaczy ,że gumka jest niesymetrycznie nawleczona. Symetrycznie nawleczona nie kręci żyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogonek świsterka jest za twardy i działa w wodzie jak smigło

można temu zapobiec mocząc gumke przed łowieniem we wrzątku ,niestety trzeba tak potem robić co kilka żutów bo twister jak wpadnie do wody która ma 1 stopień to po 1 minucie znowu bedzie sztywny :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.