Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zbiornik Topola


lacki666

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

o to dzięki za info będę próbował jak tylko wrócę to zdam relacje może zrobię jakieś foty. A jak z białą rybą. Kiedyś jak tam byłe to jeszcze zbiornika nie było były żwirownie i poszliśmy z kolegą na rzekę to złapałem 2 duże klenie a on pod ciął brzane. teraz rzeka przepływa przez zbiornik jak pójdę na wpływ rzeki do zalewu to mam jakieś szanse złapać brzane lub klenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Póki co jeszcze nie.... :evil:

Tymbardziej, że owe zbiorniki to bardziej ryba drapieżna, a jak powszechnie wiadomo (lub też i nie) na szczupaka jest tam jeszcze czas :wink: Więc cisza.........

Natomiast na "naszym" terenie choroba ryb dała się we znaki, wszędzie lekarstwo w wodzie, a co za tym idzie możemy praktykować C&R ponieważ rybska nie nadają się do konsumpcji :wink:

Z jednej strony i dobrze :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast na "naszym" terenie choroba ryb dała się we znaki, wszędzie lekarstwo w wodzie, a co za tym idzie możemy praktykować C&R ponieważ rybska nie nadają się do konsumpcji

:mrgreen:

Koleżanko mogłabyś sprecyzować tą wypowiedz?? Gdzie ta choroba???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość synek

Natomiast na "naszym" terenie choroba ryb dała się we znaki, wszędzie lekarstwo w wodzie, a co za tym idzie możemy praktykować C&R ponieważ rybska nie nadają się do konsumpcji :wink:

Z jednej strony i dobrze :mrgreen:

Madi , jakie zbiorniki masz na myśli ? Gdzie u nas chorują rybki ? Z tego co wiem to w Korytowie na pewno , ale czy gdzies jeszcze ? A...i jeszcze jedno pytanie do Ciebie Madi - gdzie byś poleciła pojechać tak na 2 dni i nockę na rybki w naszej okolicy ? Z nastawieniem na białą rybę raczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korytów na bank, łowić można, aczkolwiek jak pisałam wcześniej ryb się nie da zabrać. Stawy w Ścinawce również, tam z kolei zakaz połowu do któregoś tam czerwca jak dobrze pamiętam. Dalej nie wymieniam bo nie chcę w błąd wprowadzać, aby zasięgnąć szczegółowych info wystarczy pofatygować się do najbliższego koła lub zadzwonić :wink:

A...i jeszcze jedno pytanie do Ciebie Madi - gdzie byś poleciła pojechać tak na 2 dni i nockę na rybki w naszej okolicy ? Z nastawieniem na białą rybę raczej...

Coś pomyślę jutro i dam znaka na Priv.

Wracamy na Topolę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam.. W końcu zaczęło się coś dziać na Topoli :D Przez dwa dni w końcu jest co wpisać w rejestr - 10kg białej ryby, większość to Leszcze do 45cm ale na spławik brała też płoteczka ok 25-30cm.. :lol: Ktoś z was też był ostatnio? Jak wyniki? Na co? Jaka metoda? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość synek

Dambase, widzę że jesteś z Kamieńca więc pewnie dobrze znasz Topolę , mógłbyś mi powiedzieć gdzie są jakieś fajne miejscówki tam ? Bo na ujściu spoko,ale straszny tłok na weekendy :wink: innych miejsc tam nie znam , zauważyłem tylko że cała lewa strona od betonówki zawsze jest wolna i nie ma tam wogóle wędkarzy hmm...dość dziwne.

Aha...na ujściu dobrze brało na czerwonego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm z tym że po lewej stronie nie ma wędkarzy to się nie zgodzę.. Wczoraj byłem nad wodą o 4 40 i już siedziało około 50 osób.. Nawet nie pytaj co działo się koło 12 gdy dookoła nie było wolnych stanowisk.. A jeśli chodzi o dobre miejscówki to sam dobrze nie wiem, jedno co mogę powiedzieć to jak ryba żeruje w każdym miejscu bierze podobnie bez wyjątku. Tylko trzeba dobrze zanęcić i poczekać.. Jednak z brzegu możesz liczyć głownie na leszcze i może jakąś płotkę.. Leszcz kompletnie zdominował ten zbiornik. Moi znajomi łowią też Karpie na kulki, szczególnie po zarybieniu zbiornika Kozielno dla potrzeb Daiwa Masters Cup 08.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość synek

Hmmm miałem na myśli lewą stronę Topoli ale zaraz przy ujściu , za garbatym mostkiem tam gdzie wpada NysaKłodzka.Tam właśnie jest taki piaszczysty brzeg a dalej za wałem jest droga , no i właśnie tam nigdy nie widziałem zeby ktoś wędkował.Ale skoro mówisz że jest tłok to ja chyba już wiem o które miejscówki Ci chodzi - parkingi i ten taśmociąg prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panie i panowie wlasnie znalazlem ten watek odnosnie Topoli bo zamierzam sie wybrac w nadchodzacym tygodniu na jakies rybki i mam pytanie gdzie najlepiej zajechac od strony bodajze blotnicy. Gdzie tam sa jakies fajne miejsca to posiedzenia. Czy moze lepiej sie wybrac na kozielno ? Za odpowiedziz gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to od strony Błotnicy jest płyciej niż np. od betonówki.. Miejsca hmm jak się postarasz to w każdym praktycznie miejscu na Topoli nałapiesz Rybek :D Biorą leszcze max 45cm, rzadko zdarza się żeby uderzyło coś większego. Na Kozielnie zaś biorą takie po 1,5kg ale trzeba dobrze nęcić i być cierpliwym :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie wrocilem z topoli bylem od strony blotnicy za mostkiem w prawo na takim cyplu obok niego wpada rzeka do jeziora. Kicha straszna ja nic nie zlowilem ojciec malego linka wyciagnal. Gdzie niegdzie sporadycznie ktos wyciagnal jakiegos leszczyka albo ploteczke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie wrocilem z topoli bylem od strony blotnicy za mostkiem w prawo na takim cyplu obok niego wpada rzeka do jeziora. Kicha straszna ja nic nie zlowilem ojciec malego linka wyciagnal. Gdzie niegdzie sporadycznie ktos wyciagnal jakiegos leszczyka albo ploteczke.

Za moskiem w prawo ?? masz na myśli mostek taki garbaty ? Ten powyzej ktorego Nysa Kłodzka jest wodą górską ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.