Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zbiornik Topola


lacki666

Rekomendowane odpowiedzi

To może i dobrze ,że się w niedziele nie wybrałem jak tam taki deptak był. W sobotę późnym popołudniem był tam mój kolega przejazdem łowił około 1.5-2h. Efekt to 2 płocie ,1 ukleja, 1 leszcz i ładna świnka 42cm , rybki oczywiście wróciły do wody(świnka na foto). Ap-ropo granicy wody górskiej to jest ona do garbatego mostu. Poniżej to oficjalnie już Zbiornik Topola (jego cofka) te info udzielił mi strażnik który mnie tam kontrolował w ubiegłym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Kol. suhhar przy drewnianym moście nie byłem, ale lodu raczej nie ma. Tak sądzę bo byłem na Pilcach, a tam prawie śladu po lodzie. A Topola to wiekszy akwen i to bezposrednio z dopływem nysy. Sama Nysa nie była zbyt podniesiona (tak jak przy pierwszych ociepleniach pod koniec lutego), ale woda mętna.

A jaką rybkę zamierzasz poławiać tam przy drewnianym moście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem na Topoli przy drewnianym moście. Od godz. 14 do 16.00 zupełnie nic. Dalej siedział miejscowy, z którym zamieniłem kilka słowek i zajrzałem w jego siatke, a tam karpik 38cm, leszcz 40cm i płoteczka. Mówił ze na rybkach był od 10.00 a brania były mizerne.... ale były. Co godzinkę cos uderzyło, ale og godziny 14.00 przestało (fajnie to usłyszeć - wiadomo przyjechałem na rybki i od razu nędza.) A tak na serio to około 14.00 zmienił sie kierunek wiatru i wiało w stronę brzegu gdzie siedzieliśmy. Brania kompletnie ustały. Opowiadał, że był też wczoraj w tym samym miejscu i połów był znacznie lepszy. 2 karpie i 2 duże leszcze i kilka płotek. Trzeciego karpia zerwał.

Acha facet łowił na pinke i białego, z gruntu. A siedział bliżej zatoki od strony zapory, czyli jakieś 150 może 200 metrów od drewnianego mostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc ja wlasnie wrocilem z Topoli i dzisiaj siedzial ten sam dziadek i cos tam zlowil ale nie wiem co ja niestety od 8 do 13 bez brania. Wiatr wschodni i kicha. On tam ma dobre miejsce bo tam plyciej jest i ryba tam podchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze sie nie dogadalismy, ja też miałem dzisiaj urlop i byłem na rybach. Ale ja wybrałem pilce bo rano o 8.00 w Lądku strasznie wiao więc sobie Topole odpuściłem. Na Pilcach tez nieźle wiało więc pojechałem w głąb "buszu" he, he chyba staw nr 10. Wypad byłby udany gdyby niei zyłki które zakupiłem w tym roku, niestety straciłem chyba ze 2 koszyczki i 2 sprężyny z dociązeniem. A o dalszych rzutach mogłem pomarzyc. Wielka szmira, przy rzucie pękały jak by były to nici.

Brania były tak delikatne że na pickierka szczytóweczka zawodziła. Wyciągnąłem kilka małych płoteczek i okonka i ten ogromny przyłów uwolniłem he, he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzien dobry szanowni koledzy po kiju und Madi :) czy ktoś jutro wybiera sie na Topole i zechciałby zając miejsce dla strudzonego wędrowca z Rybnika??? pojawie sie nad woda dopiero o 12 :( z gory dziekuje za wszelki propozycje ( oczywiscie dotyczace wędkowania) pozdrawiam i połamania kija

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam się do prośbą. Mianowicie planujemy wraz z mężem oraz dwójką znajomych wypad na 5 dni (weekend majowy) pod namiot. Naszym celem jest właśnie Topola. Czy jest to zbiornik należący do okręgu wałbrzyskiego czy to już opolski? Czy są tam miejca gdzie można się rozbić z biwakiem i gdzie zostawić samochód aby nie ucierpiał? Kolejne moje pytanie dotyczy ryb. Czy są na zbiorniku jakieś obostrzenia dotyczące szczupaka, czy okres ochronny kończy się z końcem kwietnia i wkońcu co proponujecie na co się nastawić aby oprócz odpoczynku coś sobie połowić. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniaa55 zb. Topola należy do Okręgu wałbrzyskiego.

Co do samych obostrzeń to na bieżąco należy śledzić, na dzień dzisiejszy wygląda to tak:

Zbiorniki zaporowe Kozielno i Topola:

Zgodnie z Uchwałą 8/2006 Zarządu Okręgu PZW w Wałbrzychu na posiedzeniu w dniu 18.11.2006 r. postanowiono:

- Wprowadzić na zbiornikach wodnych Kozielno i Topola wymiary ochronne na następujące gatunki ryb:

leszcz 10 szt. na dobę (zniesione patrz. zapis **)

płoć 15 cm

okoń 18 cm

sandacz 50 cm

szczupak 50 cm

- Wprowadza się zakaz połowu sandacza i szczupaka na zb. Kozielno i Topola od dnia

1 stycznia do 31 maja każdego roku.

- Wprowadzić na zbiornikach Kozielno i Topola limit 5 kg ryb, nielimitowanych

w szt. w dziennych połowach.

**** *** ****

Zarząd Okręgu PZW w Wałbrzychu na posiedzeniu w dniu 07 października 2008 roku podjął Uchwałę 14/2008 i tym samym postanowił:

§ 1

Znieść limit leszcza (zapis **) na zbiornikach Kozielno i Topola oraz wprowadzić zakaz wędkowania z wyspy na zbiorniku Kozielno.

§ 2

Karp o długości równej i powyżej 65 cm złowiony na zbiornikach Kozielno i Topola zostaje z powrotem wpuszczony do wody.

§ 3

Uchwała obowiązuje z dniem 1 stycznia 2009 r.

Prosimy pamiętać, że pozostałe zapisy z Uchwały 8/2006 dalej obowiązują m.in. ten o nakazie limitowania ryb nie objętych limitem w RAPR (karaś srebrzysty i krąp)!!!

*** *** ***

Na posiedzeniu Zarządu Okręgu PZW w Wałbrzychu w dniu 11.02.2010 roku podjęto Uchwałę 8/2010, w której wprowadzono zakaz spinningowania 100 m w górę rzeki Nysy Kłodzkiej od tzw. ''Mostu Garbatego'' (strefa przyujściowa do zbiornika zaporowego Topola k/ Kamieńca Ząbkowickiego).

info pochodzi z Zasad wędkowania w Okręgu PZW Wałbrzych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc Suhhar i reszta :lol: pewnie Cię zaskocze, ale ruszyło....12 leszczy 30-37cm plus kilka spiętych z powodu "wadliwego haczyka" jak na koniec marca i pogodę jaką widać za oknem chyba całkiem nieźle :grin: ....miejsce połowu garbaty most...rynna 3 m....przynęta biały robak czasami czerowny( też brało) ...brania bardzo delikatne, wiec wędka cały czas w ręku (żyłka głowna 0,14mm przypon 0,10mm haczyk nr 16 spławik 4g zestaw przegruntowany) póki co nie nastawiam sie na płoć bo nikt jej jeszcze nie łapie...jedynie ukleja na przepływanke z rzadka świnka....bede łowił do soboty..postaram sie dziennie coś naskrobać...polamania :o:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :smile: dziś bez rewelacji :cry: jeden leszcz 32 cm plus jazgarz ....stan wody wysoki po wczorajszych opadach, ale opada więc jutro powinno byc lepiej :wink: temp o 6 rano 2 stopnie więc nawet antyperspirantu nie musiałem używac :razz:......nalewator łowie zaraz za mostem na kamieniach więc jak bedziesz wpadnij popaplać...pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey Lukas niestety nie udało mi sie złowić żadnego leszczyka po Tobie,musiałeś wszystkie wyłapać :)) ,ale siedziałem tylko 20 minut(rozpadało się dosyć a i sprzętowo nie byłem przygotowany na to miejsce:) :roll: ) , wybieram się jutro rano a może nawet dzisiaj bo widzę rozpogodzenia , tak że mam nadzieję że jeszcze uda się powędkować razem pozdrawiam :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie łowiłem na Topoli, ale w tym roku chciałbym spróbować. Lubię łowić z gruntu na koszyczek, interesują mnie leszcze, czy mógłby ktoś z kolegów wędkarzy udzielić kilku rad, gdzie i na co łowić? Kiedyś przjeżdżałem i widziałem, że wzdłuż taśmociągu siedzą wędkarze. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorą leszczyki na Topoli i to całkiem nieźle. 8 kwietnia wyjąłem z kolegą 8 sztuk w przedziale 35-40cm.A byliśmy jakieś 5 godzinek niecałe. Łowiłem na DS, zanęta i pinka. NA kuku nie były chętne. Pod koniec łowienia musiałem zaciąć dużego karpia albo co bo po krótkim odjeździe przymurował do dna i za cholerę nie dał się ruszyć. Po próbie oderwania go jakoś od dna strzelił przypon i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co zauwazyłem to fala pół metrowe :wink:

A tak na serio, zgrupowanie ludzi przy garbatym moście i wzdłuz taśmociągów. Po drugiej stronie pustki. Wiatr a raczej wichura wiała od strony taśmociągów w stronę gór. Co do efektów połowów, nie bardzo wiem choć patrząc po siatkach to były w wodzie więc.... może coś tam mieli. :razz: Ja jutro będę walczył na Pilcach. Acha, nysa mocno podniesiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.