Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zbiornik Topola


lacki666

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wróciłem znad wody i bryndza totalna. Od 9 do 15 jedno branie delikatne na 6 wędek. Ludu na potęgę i nikt nic nie ciągnął . Byłem za taśmami jak wracałem byłem zobaczyć koło mostu garbatego i tam rezultaty nie lepsze. Chociaż pogoda dopisała no i miałem kierowce :grin: pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

rozmawiałem ostatnio z zawodnikiem wędkarskim i powiedział mi, że ryby zawsze biorą, a jeśli nie biorą to błędu należy upatrywać po stronie wędkarza, sprzętu, przypon, kolor żyłki itp itd. Pierwszy raz słyszę, że wiatr północny to efekt bez brań, zawsze chodzi pogląd, że to wschodni. Zresztą najważniejsze jest wędkowanie i ta ciągła nadzieja, że coś weźmie :smile: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba z jakims Mistrzem Świata :wink:

Nie ma łowiska ,żeby ryby brały na nim ciągle. Brania zależą od wielu czynników, miedzy innymi od tych co napisałeś a także od pogody(temp,wiatr itp.) lub tego ,że ich po prostu w danej chwili nie ma ryb w łowisku. Tego dnia było nad wodą w tym samym miejscu ok 30-40 osób praktycznie co 10-15m ktoś łowił. Na tą ilość osób łowiących przypadło z 4-5 ryb. Wędkarze łowili różnymi metodami (odległościówka,feeder,tyczka). A Topola ma to do siebie ,że jest bardzo kapryśna i wiatr wschodni jak i północny to praktycznie zero brań. Pozdrawiam :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak podejrzewałem, że każdy zbornik ma swoje prawa i kaprysy i zgadzam się, że od pogody dużo zależy, a jeśli chodzi o zdanie zawodnika wędkarskiego to tylko zacytowałem jego pogląd, swój pogląd mam taki jak większość wędkarzy, że dobre brania zależą od wielu czynników. Pozdrawiam i życzę połamania kija :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suhar, a może to własnie tkwi przyczyna w sprzęcie, że nie bierze, kolor żyłki, grubość żyłki, przypon, kolor haka? Wiadomo, że nikt nie będzie zmieniał żyłki na kołowrotku podczas łowienia, albo trzebaby mieć w zasięgu z 15 wędek o róznych parametrach ...i ja też nieraz znoszę jajo i guzik :), pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Pilczyk nikt sobie z Ciebie nie kpi.Ja tylko stwierdzam fakty brań ryb na Topoli. Proponuje Ci powędkować na zbiorniku w okresie kiedy ryba bierze jak i kiedy nie bierze, wtedy będziesz mógł wyciągnąć jakieś obiektywne wnioski. I uwierz mi ,że żyłka ,haczyk ich wielkość a już na pewno kolor to 5% wpływu na brania na Topili. Tam wędkują dziadkowie, którzy maja na kołowrotkach żyłki 0.35 ,przypon 0.25 i hak nr6 i łowią. Topola jest specyficznym zbiornikiem (zaporówka w pobliżu gór) i tam pogoda ma jakieś 80% wpływu na brania. Pozdrawiam i zapraszam na Topole . :smile:

suhhar no w końcu bo bolki to już na robaki brały tyle tego się namnożyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki nalewator, przyjmuję zaproszenie :), na pewno w tym roku się wybiorę, co prawda mam 140 km, ale spróbuję. Powiedz mi kolego gdybym chciał robić namiot, czy można? W tamtym roku pierwszy raz zobaczyłem ten zbiornik i faktycznie piękny. Jeśli mozna rozbić namiot to podpowiedz gdzie? Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abc powiedz dlaczego nie mogę rozbić namiotu z podłogą? czy tam od strony taśmociągu nie mógłbym małego namiotu rozbić? Wiecie koledzy o co mi chodzi, że jak przyjadę 140 km to chciałbym chociaż ze trzy dni czyli dwie nocki posiedzieć. Powiedzcie jak dojechać na przeciwny brzeg, tzn. na przeciwko taśmociągu. Z góry dzięki i pozdrawiam. Zazdroszczę Wam tak pięknej wody, powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilczyk, z tego co się orientuję dookoła zbiorników topola kozielno są wały. A na wałach brak możliwości wjazdu samochodem i rozbijania namiotów czy biwakowania. Jak chcesz dojechać do przeciwległej strony taśmociągów to musisz jechać w stronę Paczkowa i w samym Paczkowie szukać drogi zjazdowej na zbiornik, pytaj miejscowych. A drugi dojazd to od strony Błotnicy. Poczytaj na forum było opisane. Najlepiej podejrzeć na mapie online i znajdziesz dojazd. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Topoli nad samą wodę możesz podjechać tylko przy garbatym moście. W pozostałych miejscach musisz samochód zostawić przed wałem tak, że tracisz go z oczu. Trochę lepiej jest na Kozielnie, tam podjeżdżasz pod samą wodę z tym, że samochód stawiasz z drugiej strony drogi. Poza tym w nocy możesz liczyć naprawdę na ładnego leszcza, karpia lub suma. Od strony Kozielna nie ma wału, ale samochodem nie można podjechać nad samą wodę. Takie przepisy, dla nich wszędzie jest wał, taki zrobili nam przewał. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilczyk w tamtym roku widzialem jak kolesie siedzieli pod namiotami na topoli i nikt ich sie nie czepiał. Moze akurat mieli fuksa. Najlepiej jakbys napisal do pzw walbrzych albo zadzwonił i sie dowiedzial jak sytuacja wyglada. Od drugiej strony mozna dojechac ale jak koledzy pisza auta nie bedziesz widział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

co tylko ja jezdze na topole na leszcza?

bylem dzis wlasnie wrovilem woda okolo 60 cm mniej i dosc czysta brania co chwile standardowo ujscie nysy zapchane autami ale wolne stanowiska byly

efekt

4 leszcyki po okolo 30 cm i 1 co mial 52 cm

i naprawde duzo sztuk zerwanych jakos sie slabo zaczepialy i nim do brzegu do ciaglem to sie zerwaloi nawet przed podbierakiem

pozdr milosnikow topoli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też tam czasem bywam :)

Po nocce z piątki na sobote na ujściu straszna lipa do 5 rano brak jakichkolwiek brań . O 5 jedna branie leszcze 45 cm no i niestety siła wyższa trzeba bylo wracac .Ale z relacji pozostałych na miejscu brak wiekszego poruszenia w wodzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.