Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zbiornik Topola


lacki666

Rekomendowane odpowiedzi

Kumpel był w sobotę od strony drewnianego mostku .Łowił od 17 do 22 efekt 1 krąp. W tamtych okolicach trze się leszcz i to duży . Pseudo spiningiści łowią go na szarpaka. jeden z nich podszedł do kumpla i powiedział ,że bierze ładny leszcz na twistera :evil: Przydało by się tam jakiś patrol strażników wysłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Witam Kolegów.. Byłem na Topoli i nawet udało mi się połapać, w siatce zameldowały się 4 leszcze po około 40cm, 8 płotek z których największa miała 37cm, dwa krąpie i jaź :)

Leszcze z gruntu na pinkę z czerwonym a płotki na bata z kanapką pinka- biały- pinka.

Siedziałem 4 godziny bo później zaczęli wodę spuszczać ze zbiornika i poziom wody opadł na tyle ze mi cała siatka z wody wyszła :) Do domu wziełem leszcze a reszta do wody :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam ddzie normalnie stoją auta , była woda.Aż do kontenera.Sam tego nie widzialem , ale rozmawiałem z ludźmi którzy tam byli.Ponoć takiej wody tam jeszcze nie było.W razie czego jak bedzie dalej wysoka woda uderzę na rzekę w paczkowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ja juz wrocilem z Topoli. Kicha straszna 2 plotki i to wszystko. Niektorzy bez ryby przez 2 dni są. Woda normalna i lekko spada. Nie zanosi sie na zmiane zerowania ryby. Acha na Topoli juz sie zrobilo obozowisku tutaj od drewnianego mostku. Pseudo karpiarze sie rozstawili z rodzinami i biesiadują. Dzieciary się kąpią i hałasuja. Pseudo wedkarze postawili sobie markery z butelek po wodzie mineralnej MARKERY chyba z 200-250m od brzegu :mrgreen: Widziałem jak koles cos zaciol holowal a pozniej wzieli lodke i plyneli bo ryba weszla w zaczep koles wedke połamał ha ha ha i jeszcze ryby nie wyciagnol. Nastepnym razem ide calkiem na lewo w szuwary i wara od ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za garbatym mostkiem to samo :/ , czyli piknik .O wędkowaniu w ciszy i spokoju nie ma mowy niestety.suhhar, możesz mi powiedzieć jak dojechać na ten drewniany mostek ?

A tak wogóle to ja też właśnie wróciłem , i wierz mi lub nie , efekt miałem identyczny jak Ty haahh :lol: , czyli 2 płotki , z czego druga spadła z haczyka tuż przy brzegu , więc pierwszą wypuściłem zpowrotem do wody.Na dodatek złamałem szczytówkę w feederze :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian masz mapkę. Za złotym stokiem skręcasz na błotnice i jedziesz cały czas prosto główna droga az dojeżdżasz do krzyżówki w blotnicy zaznaczonej na mapie na zolto. Skręcasz w prawo a później pierwszy skręt w lewo przejedziesz jakies 100-200 m i bedzie droga w lewo taka polna utwardzona kamieniami. Wjeżdżasz w nia i caly czas prosto az do wału dojedziesz i do mostku na niebiesko zaznaczonego.

post-6878-14544972574076_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie kolego :mrgreen: , naprawdę dziękuję.Co do Topoli , a konkretnie tej miejscówki za garbatym mostkiem to nie wiem o co chodzi - drugi raz z rzędu taka porażka...... :sad::sad: .Czy przyczyną jest leszczowe tarło ? Po nim leszcz przenosi się na jakis czas na głębszą wodę i może dlatego go nie ma na ujściu...

Aaaa mam jeszcze dwa pytanka.Czy uważasz że miejsce koło drewnianego mostku jest lepszą miejscówką niż ujście za garbatym mostkiem? Bo częściej bywasz chyba w tym miejscu które mi opisałeś prawda ? Pytam dlatego ,że ja na Topoli jestem często - praktycznie co weekend , ale na ujściu czasem nie ma gdzie usiąść , albo po prostu nie ma brań , i w tym momencie przydaje się jakaś alternatywa w postaci innej miejscówki.Brzeg od strony taśmociągu odpada , a innych dobrych miejsc nie znam.

A drugie moje pytanie to takie , czy daleko trzeba zostawić auto ? Z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Byłem ostatnio (niedziela)ze znajomymi na Kozielnie (na Topole zajechaliśmy na chwilę - tak na rekonesans). Łowiliśmy od 5 do 12.

Wynik - 4 piękne leszcze Dwa po 53 cm, jeden 54 i jedna 60-tka (2kg).

Przed 9 mieliśmy tylko jednego leszcza.

Na Kozielnie i na Topoli powinno brać podobnie - taki sam charakter łowiska.

Łowiliśmy z gruntu (6 wędek). Sporo nęciliśmy.

Doszliśmy do wniosku, że lepsze takie 4 niż całe wiadro takich 35-40cm. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Byłem ostatnio (niedziela)ze znajomymi na Kozielnie (na Topole zajechaliśmy na chwilę - tak na rekonesans). Łowiliśmy od 5 do 12.

Wynik - 4 piękne leszcze Dwa po 53 cm, jeden 54 i jedna 60-tka (2kg).

Przed 9 mieliśmy tylko jednego leszcza.

Na Kozielnie i na Topoli powinno brać podobnie - taki sam charakter łowiska.

Łowiliśmy z gruntu (6 wędek). Sporo nęciliśmy.

Doszliśmy do wniosku, że lepsze takie 4 niż całe wiadro takich 35-40cm. :wink:

A możesz powiedzieć kolego w którym miejscu na Topoli byłeś ? :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Byłem ostatnio (niedziela)ze znajomymi na Kozielnie (na Topole zajechaliśmy na chwilę - tak na rekonesans). Łowiliśmy od 5 do 12.

Wynik - 4 piękne leszcze Dwa po 53 cm, jeden 54 i jedna 60-tka (2kg).

Przed 9 mieliśmy tylko jednego leszcza.

Na Kozielnie i na Topoli powinno brać podobnie - taki sam charakter łowiska.

Łowiliśmy z gruntu (6 wędek). Sporo nęciliśmy.

Doszliśmy do wniosku, że lepsze takie 4 niż całe wiadro takich 35-40cm. :wink:

Witam jestem nowy na forum i pozdrawiam wszystkich. Cz możesz napisać gdzie są takie brania? W piątek wybieram sie na topole i chciałbym wiedzieć jak tam sytuacja z braniami bo nie wiem czy jest sens jechać. Wielkie dzięki za informacje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3h pod wieczór i 7 leszczy 30-45 1 krapik i mega płoć ale z bliska nic daleki rzut i siedzi ryba :D od strony błotnicy teren zajęty pozdr

W którym miejscu ?Od błotnicy ? koło drewnianego mostku ?

naprzeciwko garbatego na cyplu i bardzo dalekie żuty na lewa wyspe branie za braniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilczyk, zrób tak jak ja - kliknij prawym przyciskiem myszy na zdjęciu (w laptopie będzie to prawy przycisk na touchpadzie) i z opcji jakie się pojawią wybierz "zapisz" lub ''zapisz jako'' .Zapisze Ci zdjęcie domyślnie na pulpicie - będzie one na pulpicie ostatnim zapisanym elementem.Potem sobie kliknij , i jak si otworzy fotkę to znakiem "+" możesz powiekszac do bólu.Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3h pod wieczór i 7 leszczy 30-45 1 krapik i mega płoć ale z bliska nic daleki rzut i siedzi ryba :D od strony błotnicy teren zajęty pozdr

W którym miejscu ?Od błotnicy ? koło drewnianego mostku ?

naprzeciwko garbatego na cyplu i bardzo dalekie żuty na lewa wyspe branie za braniem

Dzięki kolego .To niesamowite że bylo tam wolne miejsce hahhh , ostatnio to rzadkość.

Co weekend siedzą tam kolesie ze świdnicy.Jeden gruby , opalony , wygląda jak cygan, tak na oko kolo 55 lat , drugi szczupły też w podobnym wieku.Goście zawsze siadają w tym miejscu - na cyplu.Są co weekend , i robią naprawdę niezłe spustoszenie w wodzie.Podczas ostatniego wypadu , właśnie na cyplu wyciągnęli leszczy - uwaga ! 36 kilo , w drugiej siatce około 28 ,z daleka obserwowałem jak ważyli , i tylko słyszałem urywki rozmowy , więc stąd wiem.a najlepsze że są co tydzień , i co tydzień łapią mniej więcej takie ilości.Ostatnim razem usłyszałem , że nie mam po co tam przyjeżdżać w piątek po południu , bo i tak już będzie zajęte przez nich :(:cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissan primera , albo almera , sedan , granatowy metalic.Model chyba '95 lub '96 .Blachy zaczynające się na DSW ....Czasem jest z nimi koleś starym mondeo , albo busem.

Topole mają naprawdę obcykaną.....kiedy są , to zawsze mają pełne siatki , a ludzie siedzą i obgryzają tylko paznokcie z nerwów.Poważnie.

Kiedyś gość siedział koło nich i rzucał dosłownie 2 metry od ich zestawów , i lipa , nie miał ani brania, a kolesie systematycznie co 5-10 minut lądowali ładne leszcze na brzegu.Masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.