Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zbiornik Topola


lacki666

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Tak czytam sobie o tych "panach z mięsnego" i przeraża mnie to, że takie typy wyławiaja tyle leszczy. Co z tego, że mają opłacone karty wędkarskie jak łamią regulamin co do wagi złowionych ryb. Koledzy miejscowi faktycznie zgłoście to SSR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś 3 tygodnie temu byłem na Topoli (w sumie jestem co tydzień praktycznie bo "zagarbatymmostkiem" to moja ulubiona miejscówka :) )i oni też byli.Nie lubię robić afery , ani draki , ale moja kobieta (byliśmy razem) namówiła mnie żebym zadzwonił do Straż Rybackiej.Odnalazłem więc numer telefonu do okręgu ząbkowickiego , i zadzwoniłem.Odebrał gość , i powiedział mi ,że nie ma możliwości podjechania na Topolę , ale jest tam w pobliżu patrol i on da im znać żeby podjechali za garbaty mostek.Co było dalej nie wiem , ponieważ dzwoniłem w drodze powrotnej , z Topoli do domu.Podejrzewać mogę tylko , że chyba się nie ruszyli na tą Topolę , ponieważ tydzień później było to samo , czyli dosłownie rzeź leszczy :(.

Teraz Panowie mam pytanie.Jak myślicie - czy oni w ten sposób mogą drastycznie przełowić to miejsce ? Pytam , ponieważ ujście Nysy , czyli miejsce o którym piszę , jest moim ulubionym łowiskiem ,po prostu uwielbiam tam wędkować , bez względu na efekty , i po prostu trochę obawiam się czy nie stanie się także za jakiś czas nie będzie po co tam jeździć :(:(:(.Stąd też było moje wcześniejsze pytanie do , suhhara, o te miejsce od strony błotnicy , bo coś czuję , że za garbaty mostek niedługo nie będzie po co jechać :(:(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damian r, przyjmując że były to sporawe leszcze tak ok. 1kg/sztuka to razem dziennie wyciągali około 50 - 60 sztuk. 10 dni to 600 sztuk (robi się nieciekawie) Nie wiem czy udaje im sie łowic tyle za każdym razem, mam nadzieję że nie. Ale jeżeli tak, to po paru miesiącach może być 'pustynia" w tym miejscu, całą ławicę wytrzebili.

Leszczy jest dość sopro, ale wiadomo, że młode osobniki w jeden sezon nie urosną, nie mówiąc juz o tarle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareksm2 ma rację, jeżli trzepią regularnie leszcze to wyłowią stado. Leszcz raczej szybko się rozmnaża, ale jesli zabierali tarlaki to kiepska sprawa. Możliwe, że w miejsce jednego stada odwiedzać zaczną inne stada. Nie mogę pojąć jak można co weekend wyjmować z wody ponad 20 kg. ryb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareksm2 ma rację, jeżli trzepią regularnie leszcze to wyłowią stado. Leszcz raczej szybko się rozmnaża, ale jesli zabierali tarlaki to kiepska sprawa. Możliwe, że w miejsce jednego stada odwiedzać zaczną inne stada. Nie mogę pojąć jak można co weekend wyjmować z wody ponad 20 kg. ryb?

Dla mnie też to nie do wiary , jak bym tego nie widział na własne oczy , to pewnie bym nie uwierzył.Często krążą legendy "jak to chłopaki 5 wiader płoci nałapali w godzinę :cry: " , w którychto raczej niewiele jest prawdy,lecz wyżej opisaną sytuację widziałem sam i to wielokrotnie

Wiecie co Panowie ? Jak będziecie na Topoli to popytajcie o tych gości ze świdnicy , to ludzie Wam na pewno powiedzą co tam się działo od początku maja.Ja na tyle mam już dość takich rzeźniczych scen , że zakupiłem dziś nowy sprzęt do lekkiego spiningu,całkiem spory arsenał gum ,blaszek , i mikro-wobków , i celem moich wypadów będą małe rzeczki ,ewentualnie łódka lub większe jezioro z jednym warunkiem : tylko miejsca mało dostępne , gdzie będę mógł odpocząć.Mam już dość ,naprawdę dość patrzenia na to co wyprawiają niektórzy "wędkarze", tak jak ma to miejsce na Topoli, gdy przyjeżdża świdnica :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja byłem w czwartek na topoli od strony ujscia i ktos tam był takim starym zielonym VW nie wiem czy to oni ale jak tak to nie połapali za wiele bo ryba nie brała od godziny 18:00 do godziny 6:00 mielismy w trzy osoby 1 leszcza 55cm i płoć 30cm po czym przenieslismy sie za tasmociąg i tam złapalismy 8 szt takich 40-stek. macie racje trzeba cos z tym zrobic i to jak najpredzej a straz to tylko wie jak wystawic mandat jak ktos wjedzie samochodem za daleko a tak to nic nie widzą. ta ryba na 100% trafia do skupu i takie "dupki" zarabiają na nas. niektórzy ludzie poprostu nie znają granic i trzeba im te granice wyznaczyc. powodzenia zdawajcie relacje na bieżąco jak tam jestescie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie PORAŻKA NA MAXA !!! od 6 do 11 ani brania. Kolesie co siedzieli przy trzcinach zlowili po 2 leszcze. Wiatr wiał wschodni i fala jak na morzu. Nie szło łapać. Woda spada jakies 5 cm na 4 godziny. Jak narazie odpuszczam sobie topole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj holowałem prawdopodobnie dużego jesiotra, na 100% nie jestem pewien bo nigdy nie złapałem:) ,zrobił piękna świece ok 20 metrów od brzegu, ryba wyglądała dość dziwnie,

NA sam koniec łowienia postanowiłem zmienić haczyk z 14 na 6 i założyć pęczek czerwonych robaków juz po 2 min. nastąpiło branie , niestety z niewiadomych przyczyn mój nowy kołowrotek nie wypuszczał należycie żyłki po ok. minucie walki wędka zgięta w pół i przypon 16-tka strzelil :/, nauka nie pójdzie w las :))

ogólnie bardzo słabe brania przez 4 godziny od 16-20 - 3 leszcze 40-stki

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie PORAŻKA NA MAXA !!! od 6 do 11 ani brania. Kolesie co siedzieli przy trzcinach zlowili po 2 leszcze. Wiatr wiał wschodni i fala jak na morzu. Nie szło łapać. Woda spada jakies 5 cm na 4 godziny. Jak narazie odpuszczam sobie topole.

Nieeeedobrzzeeee :( .Leszcz chyba tradycyjnie poszedł na głęboką wodę po tarle.Na efekty wg. mnie trzeba poczekać do początku/ew. połowy lipca .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy wypad nad Topole nawet udany. Złapałem 8 leszczy takich 35-45cm i co mnie bardzo zdziwiło ładnego jazia 46cm. Byłem od strony garbatego mostku ale zjazd dalej i siedziałem w trzcinach, myślałem ,że będę sam a tam tez kilku miejscowych siedziało efekty podobne do moich. Fala na maxa wiatr północno-zachodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj holowałem prawdopodobnie dużego jesiotra, na 100% nie jestem pewien bo nigdy nie złapałem:) ,zrobił piękna świece ok 20 metrów od brzegu, ryba wyglądała dość dziwnie,

NA sam koniec łowienia postanowiłem zmienić haczyk z 14 na 6 i założyć pęczek czerwonych robaków juz po 2 min. nastąpiło branie , niestety z niewiadomych przyczyn mój nowy kołowrotek nie wypuszczał należycie żyłki po ok. minucie walki wędka zgięta w pół i przypon 16-tka strzelil :/, nauka nie pójdzie w las :))

ogólnie bardzo słabe brania przez 4 godziny od 16-20 - 3 leszcze 40-stki

pozdrawiam

A gdzie wiedziałeś? Słyszałem ze ostatnio ktoś złapał jesiotra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jesiotra , to w zeszłym roku , w czerwcu , zaraz po tych podtopieniach jesiotr brał za garbatym mostkiem masakrycznie .Prawie na wszystko.Byłem przejazdem wtedy i rozmawiając z wędkarzami , dowiedziałem się , że niektórzy mieli po 4 - 5 sztuk w siatkach.Osobiście udało mi się złapać 2 :).I z tą świecą , którą robi jesiotr to prawda.Wystawia przepieęęęęknąąą świecę , czesto zaraz po zacięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz po tych podtopieniach jesiotr brał za garbatym mostkiem masakrycznie .Prawie na wszystko.Byłem przejazdem wtedy i rozmawiając z wędkarzami , dowiedziałem się , że niektórzy mieli po 4 - 5 sztuk w siatkach.
A jak to się ma do regulaminu RAPR ,gdzie jest całkowity zakaz połowu jesiotra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek tu chodzi o zupełnie innego jesiotra, a mianowicie o jesiotra syberyjskiego, który w wyniku zeszłorocznej powodzi prysnął facetowi z prywatnych stawów zarybiając w ten sposób okoliczne zbiorniki dzięki Nysie :mrgreen: .

Całkowity zakaz połowu dot. jesiotra zachodniego jakby ktoś nie wiedział :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.