Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zbiornik Topola


lacki666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, wczoraj byłem na topoli od godz 7 rano do 14 złapałem jedną płoc 32 cm.

Był to mój pierwszy wypad nad ten ziornik mimo słabych połowów bardzo mi sie tam spodobało. I planuję jechać tam w środę na 4 dni na jakąś zasiadkę. W związku z tym mam prośbę czy moglibyście doradzic w jakie miejsce mam sie udac czy gdzies kolo garbatego czy od strony błotnicy.?? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

burcias321, jeżeli cenisz sobie wygodę to najlepiej usiąść za garbatym mostem, bez problemu dojeżdżasz samochodem nad samą wodę. Przy ujściu Nysy z lewej bądź z prawej strony to dwa najlepsze stanowiska często z resztą zajęte. Od Błotnicy jest spokojniej i ładniej, często jest to miejsce zasiadek karpiarzy. Jedyny mankament jest to, że samochód musisz zostawić przed wałem trochę na pastwę losu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hello!

Ja błem ze zajomymi na Kozielnie na nocce.

ANI JEDNEGO BRANIA ! PRZEZ CAŁĄ NOC!

NIC!

INNI PODOBNIE!

ALE BRYNDZA!

nastawiałeś się na drapieżnika ? Czy na coś innego ?

Mieliśmy 6 wędek w tym 2 na żywca. Zero efektów. Obok nas wędkarze też ani jednego brania. Brało tak słabo (w ogóle), że mieliśmy nawet czas z kolegą, żeby podejść do jednych i do drugich sąsiadów i zamienić parę słów.

Następnego dnia z samego rana NIESPODZIANKA! Dosłownie obok nas przeszła... uwaga! Rozśpiewana pielgrzymka! Kumpel oniemiał i mówi "kurde... żadnej pielgrzymki nie zamawiałem hehe". Ja na to "jak już pielgrzymka nie pomoże to tu nie ma ryb" - no i jak już pisałem niejednokrotnie nie pomogło. ZERO ! 0! Zero brań ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek tu chodzi o zupełnie innego jesiotra, a mianowicie o jesiotra syberyjskiego,
No to mnie cieszy że PANI Strażnik :wink::lol: rozróżnia jesiotra zachodniego od jesiotra syberyjskiego . :lol::lol::lol:

Nie łapię, no chyba, że to już ta pora.... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie siedziałem za taśmociągiem bo tam nie można autkiem dojechać pod samą wode. :mrgreen: siedziałem po lewej stronie (tam gdzie jest miejsce do wodowania łódek). A tak wogóle wie ktos czy można wjeżdżać tam autem (prawie pod taśmocią ale od strony garbatego) Słyszałem kiedyś że była policja i straż rybacka i rozdawali po 500 zł mandatu. :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilczyk, spójrz na mapę garbaty most - to początek zbiornika topola (dokładnie na ujściu nysy do Topoli). Można jechać z dwóch stron tj. od strony Błotnicy, lub Kamieńca (obok stawy Byczeń). Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jareksm2, z tego co koledzy piszą to zawsze dwie miejscówki są zajęte, może uda mi się w sierpniu na dwie nocki tam wybrać ale w tygodniu, bo w weekend pewnie dużo tam wędkarzy, jeszcze raz dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie, czy łowiąc tam w okolicach garbatego mostka jest duży uciąg rzeki? Łowiąc z gruntu na koszyczek to ilu gramowy? Rozumiem, że np. od strony taśmociągu to chyba prądów nie ma i z powodzeniaem można stosować koszyczek 15 lub 20 gramowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalewator nie wybierasz sie w sobote gdzies na rybki ? ja mam 2 dni wolnego piatek sobota. Moze w piatek podjade na pilce ale mysle ze po poludniu juz tam bedzie pełno luda jak myslisz ? ze spinnem chcialem polazic troche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z nocki na Topoli. Powiem tak kiepsko. Siedziałem od strony Błotnicy ale nieco dalej niż za drewnianym mostkiem w szuwarach. Łowić zacząłem około 21.30 i odrazu po rzucie zameldował się jazgarz , potem do 5 rano ani brania . Parę minut po 5 jedno branko i karpik 32cm( pływa dalej). I to by było na tyle do 10 rano już nic ani brania .Zrobiła się patelnia i dałem sobie spokój a w nocy było tylko 9 stopni!!!!. Wracając zahaczyłem o garbaty zasięgnąć info i tam ludzie siedzą po 2 dni bez brania . Czyli ogólnie porażka na całej lini.

P.S. suhhar narazie się nie wybieram . Mam dosyć , życzę ci lepszych wyników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.