Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zbiornik Topola


lacki666

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • 2 weeks later...

Witam. Był ktoś z was może na topoli, bo interesuje mnie czy ruszył się sandacz, a dokładniej to chodzi mi o żywca z gruntu z brzegu. Bo na Mietkowie się ruszył i to ładny ale tylko z wysp a moja łódź właśnie przechodzi renowację i wyspa odpada. Z brzegu też się trafiają ale trzeba daleko wywozić. Dla tego interesuje mnie sytuacja z brzegu na Topoli.

Z góry dzięki za info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Generalnie po znanych mi spadkach i gorkach. Na chwile zaparkowałem w okolicahc koparki, bo zgromadziło sie tam mnustwo białej ryby, podczas jej pracy. W te znane mi korzonki niestaty nie popłyneliśmy. W sumie to nie wystarczyło czasu, a i nie pomyslałem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie i tak wielkie G by było skoro oplynąłeś swoje miejscówki i brania nie miałeś. Chyba trzeba czekać na jakąś poważniejsza zmianę pogody bo jak narazie to ryba jest jeszcze wszedzie a woda sie ociepla. Koło koparki też ostatnio machałem bo fajne nawet miejsce ale ryby tak nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam kolegów wędkarzy:) Coś się dzieje na Topoli obecnie? Ktoś próbował już coś na rzece obok garbatego mostu na białą rybę? Wiem,że na ujściu na opolskim ciągną teraz łopaty leszcze jeden za drugim. Ciekawi mi, czy i u nas już coś zaczęło w tą wczesną wiosnę skubać :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

I co? Nikt się nie chce chwalić z kolegów, czy po prostu ryba na Topoli jeszcze nie bierze? Ja bylem tydzien temu kolo Garbatego mostu. Ok 9-11 byly brania, ale tak delikatne, ze nawet gdy dłużej się czekało, nie bylo sposobności zaciąć, a robaki byly w pelnej formie....zestaw delikatny, przypon 12, haczyk 14.... Zastanawiam się, czy był ktoś na "tasmach" albo od błotnicy i podobnie jak koledzy na Ściborzu - połapał jakieś rybki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam. Na Topoli byliśmy o 5:00 rano, na garbatym nie było już miejsca więc pojechaliśmy na taśmy, tam miejsce zawsze się znajdzie. Co do pogody , to było ciepło tylko że mglisto. O godzinie 8:00 było już naprawdę sporo wędkarzy.

Co do połowów, to można je zaliczyć do tych lepszych lecz bez okazów. Ja 4 leszczyki około 35 cm. i jednego krąpika około 30 cm. Było ze mną jeszcze dwóch kolegów i oni mieli podobne wyniki. Dodam tylko że wszystko na białego a na czerwonego tylko jeden krąpik się połakomił mimo że było sporo delikatnych brań. Pozdrawiam i zachęcam do wypadów bo pogoda naprawdę ładna się zapowiada :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Widzę , że trochę za późno tu zajrzałem :cry:

Z tego co zauważyłem to ci z boku mieli brania bo widziałem jak parę razy zacinali ale czy coś wyjęli to nie wiem bo byli ode mnie jakieś 100m a

"Kto nie trzyma kija w łapie ten h... łapie" :razz:

Brania się zaczęły koło 6:00 i praktycznie były aż do końca ale nie regularnie.

Pozdrowionka :wink:

Ps. Daj znać jak wyglądała sytuacja w środę, jeśli oczywiście byłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:) Byliśmy w środę o 5:30 nad wodą do ok 13:20. I generalnie lipa. 2 leszczyki takie po ok 35 cm i okoń ok 22 cm. Kiepsko brało, szarpnięcia na szczytówce, ale bez wyraźnego brania (oprócz tych złapanych). Jednego brania nie mogę sobie darowac jak mi cofnelo gwałtownie do tylu szczytowke, a ja czekalem az poprawi i szarpnie do przodu a tu dupa :mrgreen: Ludzi garstka , nikt nic nie łapał obok nas. Wracając wstąpiliśmy na garbaty, tam siedziało 4 wędkarzy, trzech z rana a jeden z niedzieli w campingu. Nikt nic nie złapał, ten z niedzieli mówił natomiast, że w niedzielę o 19:00 do rana połapał takich po 45 - 50 cm, trochę też w poniedziałek, a wtorek i właśnie wspomnianą wyżej środę nic. No i mówił, że słyszał, że w sobotę też brało, także potwierdzają się słowa kolegi speediego ;) Ja jak to zwykle bywa - brak farta ;) Pozdrawiam i połamania;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem we wtorek na taśmach obok betonówki, prawie południe,miało się na burzę bardzo wiało i fala duża bombki ledwo wyrabiały, rozłozyłem wedki na grunt po godzinie leszczyk 33cm na kanapke a po następnej godzinie karpik 46cm na pinki no i tyle sam byłem, zadnego wędkarza,niestety deszcz zmusił mnie do zwinięcia sie Pozdrawiam Grześ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.