Skocz do zawartości
tokarex pontony

tysmienica


zyzio

Rekomendowane odpowiedzi

  • 10 months later...
przynęty na klenia   Dragon

Witam Panowie. w sobotę chcę się wybrać z kolegą nad tyśmienice ale nie mam zbyt duzo info na temat tej rzeki bo pojadę tam 1 raz. Wiec jeśli mozecie to pomóżcie. Interesuje mnie jaka tam trafia sie ryba na co łowicie jakie zestawy jaka zanęta, jaka głębokość. Będę w okolicach Tchórzowa.

Z góry dzięki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem tylko tyśmienice w okolicach kocka strasznie zarosnieta trudno tam było by łowic ale nie wiem jak jest w okolicach gdzie ty chcesz lapac ...... :neutral:

słyszałem ze tysmienica to najbardziej rybna rzeka w lubelskim ale nie wiem ile w tym prawdy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Kiedyś może i była obfita w ryby Tyśmiennica, teraz po zaduszce to martwa,płytka, zamulona rzeczka :cry: Ryby było dużo: szczupaki, sandacze,okonie , jazie, karpie,liny, japońce, płocie,krąpie,bolenie,leszcze ... co tylko dusza zapragnie, no oprócz ryb nie występujących w rzekach nizinnych. Naprawdę mała rzeczka ale fajna do połowienia była szczególnie na wiosnę i jesień, bo w wakacje wypłycona i zarośnięta. Teraz niestety trzeba poczekać wiele długich lat zanim odżyje. Część ryb uciekła do wieprza, ale dużo podusilo się, metrowe szczupaki, ogromne okonie, o białorybie nie wspomnę KATASTROFA :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
  • 1 year later...

Od dwóch tygodni łowię z kolegą na Tyśmienicy w okolicach śluz niedaleko Siemienia. Łowimy w miejscu połączenia się Piwonii i Tyśmienicy. Miejsce to jest dogodne zarówno na spinning jak i grunt. Rzeka w tym miejscu płynie wolno, nie jest głęboka, woda mętna. Na grunt ciągamy koluszki, płotki trafił się i leszcz. Na spinning wyciągnęliśmy 3 szczupaczki ok 35cm. Drapieżniki co ciekawe nie biorą na blachę czy woblera a kuszą się na jaskrawe kopytka. Rybki of course wypuszczamy bo okazy to nie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Tyśmienica ożyła !!! Z gruntu łapią się miętusy(30-40 cm) , okonie (takie po 30 dag) koluch tez się łapie ale suma niewidac trzeba by było w lipcu łapać . Ja łapie za Siemieniem ze 3 kilometry moze i wiecej w miejscowości Jezioro jestem bardzo zadowolony z połowów na blache nic się niekusi ale na grunt sie kusi multum ryb co chwile biorą po zarzuceniu. Ostatnio złapałem na spławia 25 cm sandacza był mały więc wrócił do wody sądze że są większe okazy ale trzeby by było wybrac sie dalej w strone Czemiernik. Jeżeli chcecie coś złapać wybierzcie te okolice gdzie ja łapie i nocne połowy mam na mysli przyjazd gdzieś około 18 godz. i długi nocny połów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i ożyła, ale z tego co zauważyłem, głównie miejscowi walą wszystko jak leci w łeb, nie respektując wymiarów, okresów czy limitów ilościowych, co w dłuższej perspektywie na pewno wykończy rybostan tej rzeki. Wystarczy przejść się nad rzeką i popatrzeć jak jeden czy drugi kłusol ma po kilka (4-5) wędek zarzuconych i tylko lata od jednej do drugiej tłukąc wszystko co podleci.

Sam raczej wypuszczam wszelkie złapane ryby, ale jak popatrzę co wyprawiają na Tyśmienicy niektórzy pseudowędkarze to włos się na głowie jeży. Dodam, że na Tyśmienicę jeżdżę już od nastu lat i dotychczas nigdy nie spotkałem się z jakąkolwiek kontrolą PSR czy SSR, co przez lokalnych łowców jest traktowane jak przyzwolenie na takie postępowanie.

Echhhh... piękna, mała rzeczka, ale po tym co tam widzę jeździć się na nią odechciewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja słyszałem o kontroli na Tyśmienicy, choć nigdy nie widziałem. Podobno była w tamtym roku, i za łapanie przy śluzach posypały się mandaty, ale już za mini-sandaczyki w wiadrach nie :razz: Też często tam wędkuje, więc może kiedyś się spotkamy koledzy i wymienimy świeżymi informacjami o rzece. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 4 months later...

Witam, Panowie chciałbym się dowiedzieć jak łowicie na tyśmienicy. Czy moglibyście opisać mi jak montujecie zestaw gruntowy i czy przy polowach splawikowych szukacie zakola czy sami spowalniacie nurt? jak tak to jak to robicie? dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

U Ciebie chyba bardziej górna Tyśmienica. Jak masz możliwość odwiedź jej dolny bieg. Im bliżej Wieprza tym fajniejszych ryb możesz się spodziewać. To nie ta sama rzeka co przed regulacją ale fajnego szczupaka można w niej jeszcze złowić. A taka piękna rzeka była ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.