Skocz do zawartości
tokarex pontony

Test, test, test


Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że temat wstawiania zdjęć na forum oraz edycji, zmieniania i kasowania postów jest ciągle otwarty i czasami wstawianie zdjęć oraz edycja postów Wam nie wychodzi. Ten temacik będzie służył do testowania i prób na postach oraz nauki wstawiania zdjęć. Tak więc wklejajcie tu na próbę zdjęcia, edytujcie i testujcie mozliwości postów, zmieniajcie je, korzystajcie z opcji ich dodawania. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 191
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gość Anonymous

mogę napisać jedno. zdjęć nie mam czyli faktów............

ja musze ciężko pracować a kolega na Warmii, w miejscowości Stara Kaletka, złowił 4 hamany, czyli 4 szczupaki i ja mam problemmmmmmmmmmmmmmmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy.

Jak wrzucicie fotkę na stronę, kliknij lewym myszy na adres "miniaturka na forum 1" (podświetli się), prawym myszy na podświetlony adres i "kopiuj", a następnie do postu i wklej 8)

Strona pozostawia nam równiez mozliwośc wyświetlanej rozdzielczości z domyślną 800/600. Ja tam zawsze daję na kropkę na samym dole 8)

Co to nam daje ... na forum wklejana jest miniaturka fotki, dzieki czemu Tomik sie nie wscieka, bo posty sie nie rozjezdżaja, a jak ktoś chce ... klika na miniature i ma pełny obraz z detalami :)

ahzh55n8x7fvc9q2m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Maniek wszystko opisał Szogun, przeczytaj uważnie i napewno ci się uda.Ja umieszczam

najpierw zdjęcia na serwer fotosika mam tam swoje konto i z niego wklejam zdjęcia na haczyk,próbki już widziałeś jeśli potrzebujesz dokładniejszej instrukcji to daj znać napewno ci pomogę dla wszystkiego podaje ci adres serwera www.fotosik.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
No dobra "mistrzunie" czy ktoś cierpliwy się znajdzie , i mi wytłumaczy jak te fotki

samodzielnie wstawić na forum.Bo mnie nerwy puszczają.

Fotografia na forum

Maniek, mniej więcej miesiąc temu przerabiałem ten temat więc mam wszystko na świeżo.

Ponieważ nie jestem komputerowcem, postaram się opisać jak ja to robię, będzie to opis łopatologiczny.

Używam prostego aparatu cyfrowego Kodak 7300 o matrycy 3,2 mln pikseli

Etap pierwszy to przegranie zdjęcia z aparatu do komputera, do tego celu służy mi program i kabel, który był w pudełku z aparatem.

Etap drugi to przygotowanie zdjęcia do wymagań forum. Do prostej obróbki zdjęć używam darmowego programu IrfanView

(do pobrania z poniższych stron

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=irfanview+download&btnG=Szukaj+w+Google&lr=lang_pl

nie zapomnij o polskiej nakładce)

Za pomocą tego programu otwieram zdjęcie

Na górnym pasku klikam w hasło obraz

Schodzę do zmień rozmiar obrazka i klikam

W otwartym oknie wpisuję nowy rozmiar szerokość 550 i zaznaczam zachowaj proporcje i klikam OK.

Zdjęcia po zmianie rozmiaru tracą zazwyczaj na ostrości więc znowu klikam w hasło obraz schodzę do zwiększ ostrość i klikam.

Tak przygotowane zdjęcie zapisuję (klikam w ikonkę dyskietki na pasku) pod nową nazwą w nowym katalogu, żeby mi nie zmieniło oryginału. Przy zapisywaniu jakość zapisu ustawiam na 70%.

W ten sposób z mojego zdjęcia mam spreparowane zdjęcie na forum.

Etap trzeci przeniesienie zdjęcia na serwer hostujący www.fotosik.pl

Najlepiej się zarejestrować i mieć tam własne konto.

Jesteś już zarejestrowany i się zalogowałeś to wciskasz przeglądaj i otwiera się okno z zawartością twojego komputera szukasz tam obrazka, który przygotowałeś na forum, jak go znajdziesz to klikasz otwórz.

Okno znika w fotosiku pojawia się ścieżka do zdjęcia w twoim komputerze.

Zaznaczasz, że to prywatne foto i klikasz dodaj.

Zdjecie po chwili zostaje przeniesione, przewijasz ekran i masz pełne adresy do swojego zdjęcia.

Klikasz w odpowiedni adres, zrobi się na niebiesko i zapamiętujesz go wciskając kombinację klawiszy ctrl c.

Nie wiem dlaczego ale adresy „pełnego rozmiaru na forum” pojawiają się tylko raz i tylko teraz, póżniej dostępne są miniaturki.

Etap czwarty

Do pisanego postu wklejasz w odpowiednim miejscu adres twojego zdjęcia, kombinacją klawiszy ctrl v

Właśnie tu wklejam duże zdjęcie rozmiarem dopasowane do forum a więc od razu widoczne w całości na ekranie.

w9a6kunvgakxyjv3.jpg

Poniżej miniaturka, po kliknięciu której przenosimy się do fotosika aby obejrzeć duże zdjęcie

Adres z fotosika przeniesiony kombinacją klawiszy ctr c a potem ctrl v

w9a6kunvgakxyjv3m.jpg

I to by było na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dwie_sety

Ten tekst wyżej to moje wypociny, pisałem go w wordzie i nie zauważyłem, ze wylogowało mnie z forum, nie mogę go więc poprawić, dlatego duże zdjęcie na forum przedstawiam tutaj. Żeby zdjęcie weszło trzeba z adresu usunąć wszystko co jest przed i wszystko co jest po

w9a6kunvgakxyjv3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dwie_sety

Maniek twoje kłopoty tkwią w adresach z fotosika

Żeby wyświetliło miniaturkę powinieneś wziąć adres miniaturka na forum 1

Żeby wyświetliło pełny obrazek musisz wziąć adres pełny obrazek na forum 2 i odpowiednio go okroić. Całkowity adres pełnego obrazka jest widoczny zaraz po wgraniu zdjęcia, później przy kolejnych wejściach do zdjęcia jest okrojony i trzeba go uzupełniać.

Zdjęcie na forum będzie tak długo jak długo będzie ono w fotosiku, zlikwidujesz je z fotosika zniknie z forum.

Oto zdjęcie „Dwa garbuski”

Adres miniaturki na forum 1

URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fn31c2wtno3168z4.html]fn31c2wtno3168z4.jpg

Życzę sukcesów w walce z bezduszną maszyną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dwie_sety

Bogdan widzę, że próbujesz wstawić duże zdjęcie

żeby było widoczne jego zapis musi mieć postać

ścieżka do zdjęcia

Jakie elementy z adresu zdjęcia z imageshack mają być w ścieżce do zdjęcia to trzeba trochę pokombinować, ale metodą prób i błędów na pewno do tego dojdziesz. Chociaż równie dobrze możesz korzystać z fotosik.pl

Postaraj się, zanim je wstawisz, zmniejszyć zdjęcie do rozmiaru w całości widocznego na ekranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.