Skocz do zawartości
tokarex pontony

Feder dla początkującego -pytania i odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Witkacy8, ale jesteś wybredny. o ile z 3 m teleskopem o cw. dostosowanym do ciężaru koszyczkow(no właśnie, jakich koszyczków używasz ?) + zanęta nie będzie problemu, to do wyboru karpiowek/gruntowek 3m można stwierdzić na pewno że takich niema.

ale co by nie było, jest na to rada - 3metrowy spining o odpowiednim ciężarze wyrzutu będzie jak znalazł, nawet i bardziej sie sprawdzi jakiś miększy np. shimano catana 300MH 15-40g lub 300H 20 - 50g za jakieś 150zł - tanio, co by nie schodzić na najniższy segment, tam masz model alivio :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 289
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Używam koszyczków 15-20gr.

Może mogłaby być 3,6m długości,ale później mam ograniczony dostęp do miejsc pod drzewami.

weź sobie poprawke na 20-30g wagi zanęty. zamierzasz wogole oglądać kije w sklepie czy też bierzesz przez internet ? kluczowa sprawa ile masz na to pieniędzy.

do 150zł jest np. daiwa apollo tele i tu masz 3/3.3/3.6m i cw do 60 lub 90g. są też karpiówki 3,6m 2-2,5lbs.

typowy feeder do powiedzmy 70/90g by się sprawdził jeśli nie będziesz przesadzał z grubością żyłki to polowisz nim na bombkę z 100% komfortem, a może z czasem się przeprosisz z drgającą szczytówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oohhh, jak na dość duży uciąg ,to może być za słaby ,najmocniejsza szczytówka ma 2,5oz a potrzebował byś 3,5-4oz ,choć trzeba by było sprawdzić jakie ciężarki da się utrzymać w nurcie .Same wędki są solidnie wykonane ,no i słyszałem ze robione w EU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie cena jest powalajaca :neutral: Przegladnolem jeszcze raz ten drugi kijaszek jest droszy bo kosztuje 100 euro ale nie pisza nic o szczytowkach.No nic musze szukac dalej.maniek a moze spotkales sie z kijem DAIWY o nazwie Apollo ultra heavy 150g?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegladnolem jeszcze raz ten drugi kijaszek jest droszy bo kosztuje 100 euro ale nie pisza nic o szczytowkach
Zaraz sprawdzę na drugim kompie i dam znać.
moze spotkales sie z kijem DAIWY o nazwie Apollo ultra heavy 150g?
Tylko z literatury ,nie stety nie macałem .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź sobie poprawke na 20-30g wagi zanęty. zamierzasz wogole oglądać kije w sklepie czy też bierzesz przez internet ? kluczowa sprawa ile masz na to pieniędzy.

do 150zł jest np. daiwa apollo tele i tu masz 3/3.3/3.6m i cw do 60 lub 90g. są też karpiówki 3,6m 2-2,5lbs.

typowy feeder do powiedzmy 70/90g by się sprawdził jeśli nie będziesz przesadzał z grubością żyłki to polowisz nim na bombkę z 100% komfortem, a może z czasem się przeprosisz z drgającą szczytówką.

Raczej przez internet bym kupił.

Wiadomo zawsze trochę taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar kupić sobie feedera , możecie mi doradzić czy ten model konger Vega heavy feeder xxl 3,9/150 gr jest wart swojej ceny czy możecie polecić coś innego o takich parametrach i cenie (259zł). bo kolega mi polecał ten model ze taki super ale sam nie miałem okazji go trzymać w ręku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam problem a mianowicie nie wiem czy wybrać feedera tele czy 3 skład. Wiem, że 3 skład jest lepszy ale chciałbym nieraz wsiąć na crosa/rower i pojechac sobie za karpikiem na pobliski staw. Rozwiązaniem mógłby być pokrowiec ale mieć 1,5m na plecach i jechać to chyba lekka przesada wiec nie wiem co zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za ok. 120zł kupisz dobrej jakości już kijek KONGER CARBOMAXX TEAM FEEDER, osobiście sprawiłem sobie ostatnio taki o cw. 150gr. Dopiero raz byłem z nim nad rzeką ( wkrą - maksymalne rzuty do 40m ) i powiem, że przypadł mi do gustu. Leciutki , sztywny, i jeżeli komuś na tym zależy - ładnie się prezentuje :). Rzucanie 150gr koszyczkiem pełnym zanęty nie robi na nim żadnego wrażenia. ( większymi spostrzeżeniami podzielę się jak odwiedzę większe nasze nizinne rzeki )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy wybrać feedera tele czy 3 skład
maniek ty to jednym słowem potrafisz przekonać kogoś kto chce kupic bmw na np. audi

W tym przypadku to raczej przekonywanie do zakupu BMW zamiast Fiata. Kupuj składówkę, nie będziesz żałował.

Rozwiązaniem mógłby być pokrowiec ale mieć 1,5m na plecach i jechać to chyba lekka przesada

Jeśli zależy ci na ochronie wędki to polecam tubę, nic lepszego nie chyba nie wymyślono. Najwygodniejsze są te gdzie mieści się wędka z kołowrotkiem. Druga opcja, tańsza o 50-60% to tuba na samą wędkę - po skończeniu łowienia odczepiasz kołowrotek, szpulę chowasz do tuby razem z wędką a kręcioł np. do plecaka. W ten sposób uszkodzenie wędki podczas transportu jest prawie niemożliwe :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.