Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Feder dla początkującego -pytania i odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 289
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dasz radę śmigać z pokrowcem na rowerze, też się początkowo zastanawiałem jak to będzie wyglądało, ale da się ;) Też mam taki 1,5m, zakłada się go na plecy i puszcza bokiem obok bagażnika i jest dobrze. Tylko poszukaj najlepiej jakiegoś pokrowca z utwardzanym spodem[ w sensie pod plecami], dla wygody. Do pokrowca zapakujesz kilka wędek plus drobiazgi jakich potrzebujesz, siatka na bagażnik, z wiadrem będą problemy ale zawsze można kupić materiałowe i jazda :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o gruntówkę to nie wiem jaką wybrać na pewno z kongera ale czy aviator 150g/210g a może 120?

Chodzi mi o Odrę, te kije są lekkie wiec te 210g to jest tak jak 90 u innym

Czekam na Odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konger aviator 3,6/180g

http://www.allegro.pl/item690256961_konger_aviator_feeder_360_180.html

-..- 150g

http://www.allegro.pl/item687122307_konger_aviator_feeder_360_150.html

konger carbomaxx team 3,9/150g

http://www.allegro.pl/item693717627_konger_carbomaxx_team_feeder_390_150_extra.html

Który by był z nich najlepszy? a może znacie lepsze w tej cenie = 150 złociszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okonek, na prawdę poczytaj parę tematów na forum ,ale tak od deski do deski ,dowiesz się ze parę Aviatorów już się połamało i prośba nie pisz ciurkiem post po poście co parę minut ,w każdym [swoim] poście masz taką ikonkę edytuj w prawym rogu ,wystarczy ją klikać . :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 2 months later...

Jako ze to pierwszy post to witam wszystkich.

W przyszlym roku tak cos sobie planuje pobawic sie w cos nowego :) czyli jakies tam plany zakupu Feederka hmm a moze Pikera prawde mowiac nie wiem co bedzie lepsze na moje potrzeby.

Generalnie najwiecej lowie na spinning jednak na to mam coraz mniej czasu aby gdzies jezdzic i od pewnego czasu tak sobie kombinuje z "bardziej leniwymi" sposobami wedkarstwa.

Co do ryb to glownie Leszcz, czasem moze sie trafic jakis przez przypadek maly karpik (na drobnice raczej sie nie nastawiam). Jesli chodzi o wody to od niewielkiego jeziorka do zaporowki - zestaw z koszyczkiem. Jednak obecnie od paru lat czesciej przebywam w Warszawie (jeszcze tam nie lowilem i nie znam mozliwosci, ani lowisk). Wisla raczej chyba odpada predzej nastawie sie chyba na jakies pobliskie lowiska z woda stojaca...

Obecnie na ciezsze wedkowanie mam Beast Master Specimen 3,6m 2.75lb + Spro LCS Big Fish Pro 570... Fedder mial by tutaj wskoczyc do lzejszych celow...

Wczesniej troche myslalem nad Team Daiwa Heavy Feeder 3,9m 40-150g (podob jakas nowa seria na 2010r - cena okolo 470zl)... jednak poczytalem troche dzial i mam obawy czy nie bedzie to lekka przesada (troche za ciezki sprzet).

Na wedke i kreciola tez nie chce wydawac wielkiego majatku, jednak z zasady wole kupowac sprzet solidniejszy ktory posluzy lata i uniknie czlowiek nerwow z "bujaniem sie po srewisach". Dlatego konkretnie nie podaje jakiejs kwoty - bo do sezonu jezcze troche czasu i moge cos dozbierac... Na razie mysle cos w podobnej kwocie do tej Daiwy i kreciol na poziomie ok 300zl.

Dodam tez ze nie lubie zbytnio wedek kluskowatych ktore beda sie bujac jak "zul pod monopolowym" ;), zdecydowanie wole takie z szybsza akcja...

Jesli chodzi o zakup to raczej nastawiam sie na zakupy w Internecie, chyba ze ktos poleci jakis sklepik w Warszawie (niestety nie orientuje sie w temacie sklepow wedkarskich w Wawie).

Druga sprawa nie mam o tej technice wiekszego pojecia wiec nawet jak wezme kijek do reki to trudno mi ocenic na co dokladnie patrzec w tej metodzie... Tak samo pozostaje jeszcze dylemat krciola, wiem ze o to powinienem pytac w innym dziale - jednak wdzieczny byl bym tez za jakies sugestie (rozmiar) aby to ladnie sie ze soba zgralo.

Wdzieczny bede za jakies rady i sugestie odnosnie modeli nad ktorymi mozna sie zastanawiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomekp, Daiwa na ten sezon puściła nowe feedery

Daiwa Aqualite Feeder

http://www.kogutomania.pl/daiwa-aqualite-pellet-feeder-2010-p-16855.html

Cena całkiem przystępna, jak będziesz miał okazję, to obejrzyj sobie ten kijek.

Team Daiwa HF2 to już poważna maszynka, zdecydowanie na rzekę lub na duże odległości na wodach stojących.

Poza tym polecam Ci te trzy tematy na forum

http://www.haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=2528

http://www.haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=7079

http://www.haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=4694

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:arrow: abu

Wlasnie tak po przeczytaniu forum wlasnie tego sie obawialem odnosnie tej Daiwy. Podane tematy czytalem i prawde mowiac dalej mam lekki metlik. Czesc linkow jakie byly podane np. do sklepow sa np. juz nie aktywne (posty z 2007r). Tak samo dodam ze w Shimano raczej nie chce celowac bo znam te wedki jako spinningi i mi nie odpowiadaja (zbyt duze kluchy), Beast Master tez ma takie sklonnosci choc mniej (jednak w karpiowce to az tak nie przeszkadza). Z opisow na forum wlasnie sklanialem sie bardziej w strone Daiwy odnosnie jej pracy...

Ta Daiwa ktora polecasz wyglada dosc ciekawie no i cena jest jeszcze bardziej fajna :)

:arrow: Endrju

mozesz rozwinac troche swoja mysl odnosnie szczytowek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomekp, pewnie nie będziesz kupował dziś rano, więc mętlik się z czasem wyklaruje :wink:

Rozejrzyj się też za Kongerem z serii Albion.

Z Twojego opisu wynika, że szukasz kija tak mniej więcej 3.6-4.2m c.w. ok.100- 120g.

Linki niestety wygasają(np. aukcje z Allegro), ale jak są opisane, to można wygooglać, o czym była mowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No m sie rozumiec ze to nie na juz :) Jednak mam juz jakies ukierunkowanie, a z zakupami musze i tak poczekac wiec mam czas na dokladniejsza analize problemu.

Jeszcze mysle troche o Wisle i spinningu, niestaty moje nie nadaja sie na wieksza rzeke wiec musze planowac wydatki z wyprzedzeniem (biorac pod uwage ze zakup spinninga to wiekszy wydatek).

Abu lub Endrju wdzieczny byl bym jeszcze jak mozecie przyblizyc jakie wystepuja roznice przy Fedderku odnosnie szczytowek z wlokien weglowych i szklanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie inaczej pracują szklane i węglowe. Może nie miałem za dużo do czynienia z węglowymi, ale wydaje mi się że są znacznie mniej czułe, dużo bardziej usztywnione niż te z włókna szklanego. Nie dotykałem nawet w sklepie feederów Daiwy, może są inne, ale próbowalem kilku innych feederów w sklepie i testowałem węglówki w moim Mikado UV feederze i nie podoba mi się ich praca. Jednak najlepiej w sklepie powyginać , trącić szczytówki nasadzone na poprzednią część, żeby zobaczyć jak będą reagować na brania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem dość sporo wędek typu feeder i też sporo o nich czytałem na forach internetowych jednak w większości polecacie wędki Browninga jednak takowych u nas w sklepie nie ma a nie chcę zamawiać z internetu w obawie z ewentualnymi problemami (reklamacji). Kijaszek służył by do wędkowania w rzece, kanale i jeziorze. Rzeka na jakiej bym łapał to Rega głównie nastawiał bym się na kleni i jazie po paru rozmowach z tutejszymi wędkarzami wyrzut kija do 110 g powinien wystarczyć. Jednak żaden z nich nie polecił mi żadnego konkretnego wędziska. Sam wytypowałem sobie wędki, które mnie by ewentualnie interesowały jednak nie wiem czy to dobry wybór.

Model hyperloop BX 3.65-3.96m cw. do 110g - cena 285-290 zł

Dragon silver edition 3.60-3.90m cw. do 120g - ok. 310-330 zł

Dragon maXima 3.60-3.90m cw.40-120 - w granicach do 370 zł.

Jak widać 2 pierwsze kijaszki są na promocji. Skłonny był bym kupić SHIMANO ale ma tylko 2 szczytówki a z tego co wiem jedna sztuka kosztuje w granicach 60 zł i w górę. Natomiast silver edition ma ich 3, a z kolei maxima 4. Teraz jednak nie wiem które z tych kijków w zestawie ma szczytówkę szklaną i resztę węglowych i czy wszystkie mają tylko węglówki. Najczęściej tym kijkiem wędkował bym na kanałach w poszukiwaniu płoci i nie wiem który kijek do takiego łapania by się najbardziej nadawał biorąc pod uwagę że mogę łapać na tak zwany zestaw helikopterowy (w lżejszej wersji) tzn. np. białe robaczki w zanętniku i to samo na haku, jakiej wtedy szczytówki używać ( myślę że najcieńszej) ale czy jak to będzie węglak czy będę widział brania czy nie(musi być koniecznie szklak??)??W tym łowisku zdarzają się też karasie i spore liny i czy najcieńsza szcztówka nie będzie za delikatna?? Mam jeszcze jedno pytanie jakimi masami koszyczków mogę miotać na szczytówkach:

1oz.

2oz.

3oz.

4oz.

W tym temacie nie mam zielonego pojęcia. I na przykład jakiej stosować łapiąc leszcze takie do 2.5 kg wiedząc że będę łapał w delikatnym nurcie prawie zerowym koszyczkiem z samą zanętą (bo i tak nie będzie spływał). I czy wyciągając rybki muszę używać podbieraka czy też na feederku mogę ję normalnie podnosić do góry bez obawy pęknięcia jednej ze szczytówek(mówię głownie o płotkach od 300g wzwyż) Przepraszam z błedy skłądniowe i inne liczę na rychła odpowieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie co do feedera to nie pomoge bo sam szukam, ale nie wiem dlaczego obawiasz sie zakupu w internecie. Jesli kupujesz w sklepie internetowym (i jest to legalna firma) to prawo nawet lepiej ciebie chroni w takim wypadku i masz mozliwos zwrotu towaru.

Nawet jak sklep padnie to nie tracisz gwarancji bo gwarantem jest producent/dystrybutor a nie sprzedawca, u sprzedawcy mozna korzystac z "niezgodnosci towaru z umowa" i to masz obwarowane prawnie. Z tym ze w przypadku wedki moze byc problematyczne udowodnienie tej "niezgodnosci z umowa"...

Wiec warto to mimo wszystko przemyslec przed wydaniem pieniedzy. Swojego czasu wiekszosc sprzetu tak zamawialem bo w rodzinnym miescie nic poza Jaxonem i Mikado nie mozna bylo kupic. No i problemow nie bylo, choc z gwarancji nie korzystalem (odpukac w niemalowane) nie bylo po prostu potrzeby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki dzieki :)

No to teraz bedzie trzeba tylko znalezc jakies sklepy i pomacac troche sprzetu :) choc czuje ze bedzie to cos z Daiwy - tak po przeczytaniu postow widze ze w PL temat feederow jest traktowany jakos po macoszemu przez dystrybutorow... W kreciolach widze ze tez podobnie - trudno cos fajnego znalezc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek proponuję, żebyś nie sugerował się za bardzo ilością szczytówek. Dwie szklane w zupełności Ci wystarczą. Ja używam Mikado Ultraviolet feedera do 90g i sprawdza się rewelacyjnie do połowu średnich ryb (leszczy, jazi, płoci, oraz karpi i amurów do 4-5 kg). Wersja do 120 g jest nieco cięższa ale podejrzewam że łowi się podobnie. Do rozważenia jest też UV twin feeder do 110 g.

O hyperloopie słyszałem, że to mocno kluskowata wędka i przy wietrze/mocniejszym nurcie źle się nią łowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Endrju z tym że ja wolałbym kupić kija jak najbardziej uniwersalnego nie mam hajsu żeby kupować mnóstwo kijków i z tego co wiem na Redze która jest wpisana do rzek górskich koszyczek z zanętom o masie 90 g chyba nie starczy i jak dobrze mi wiadomo to Mikado zawyża zakres cw. więc nawet 90 g raczej bym nie rzucił ;/ Ale widzę że wędkujesz czy mógłbyś odpowiedzieć mi na moje pozostałe pytania?? Osoby posiadające w/w przeze mnie kijki proszę o ich wady jak i zalety :) Tak jak piszesz masz Mikado UV do 90 g i czy na tych zupełnie wystarczających dwóch szczytówkach szklanych jesteś w stanie wyjąć te karpie czy raczej używasz węglówek. A jak dobrze wskazałeś to mój początek z gruntówką nigdy jeszcze nie łapałem na zestawy z koszyczkiem i chce tego spróbować. A co do tego mikado u nas jest za 330 zł a na najpopularniejszej stronie z aukcjami w okresie letnim był za 180 :o wydaję mi się że dużo bym teraz przepłacił ;/ A kije które wymieniłem wydaję mi się że zwłaszcza teraz na tej promocji mają wyśmienity współczynnik Jakość/cena a co do shimano obawiam się że nie jest to żaden cud techniki ze względu że w katalogu na nadchodzący rok modele hyperloop już nie występują :( A byłbym zapomniał jaką długość kija mam wybrać i dlaczego ? Ja sam bym wybrał 3.60 m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę o wersji do 90 bo ten znam a cięższych nie miałem w ręce. Ultraviolety w każdej wersji mają 5 szczytówek- 3 szklane i 2 węglowe. W praktyce stosuję 2- jedna na łowienie przy bezwietrznej pogodzie na wodzie stojącej albo wolno płynącej a druga na wiatr i silniejszy nurt. Rzucam zestawami do 60-70 g z zanętą. Węglowe szczytówki można wykorzystać, gdybyś chciał tej wędki używać jako spławikówki, bo od biedy się da.

Bez problemu wyciągasz ryby do 5kg na szklane szczytówki. Jeśli nie są beznadziejnie wykonane to przy holu elegancko układają się z linią żyłki i mało im szkodzą przeciążenia. Musisz tylko uważać, żeby nie poluzować linki, bo jak ci się okręci wokół szczytówki to złamiesz na 100%. W Krakowie na Wisłę radzą mi 3,9 albo 4,2m, głównie po to, żeby wygodniej ulożyć sobie na podpórkach, no i rzuty dalsze wykonasz, ale jeśli stawiałbyś feedera na sztorc to kwestia tego jak Ci wygodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Endrju, Te szczytówki wydawały mi się dobrej jakości więc myślę że problemu by nie było cieszy mnie to że nie szkodzą im przeciążenia :) A co do spławikówki mam Shimano Alivio Bx 4.20 5-15 g i nie narzekam już 1.5 roku, więc myślę że u mnie feeder nie znalazłby zastosowania jako spławikówka ale dzięki za cenne uwagi. Mam nadzieję że ktoś jeszcze włączy się do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O hyperloopie słyszałem, że to mocno kluskowata wędka i przy wietrze/mocniejszym nurcie źle się nią łowi.

Generalnie z moich obserwacji i testow Shimano robi kluski, bawilem sie roznymi spinningami i aby zaciac to trzeba robic wymachy cala reka...

Tak samo wyzej wspominalem o karpiowce Beastmaster jaka mam i to tez jest klucha, ale jest to typowa "wyciagarka" wiec to za wiele nie przeszkadza....

Jednak mysle ze klucha w feederku to raczej bedzie pomylka i trudno sie tym bedzie zacinac...

Prawde mowiac to nawet w wiekszej kwocie (bo jestem w stanie wydac) trudno cos znalezc dostepnego w PL tak aby mozna bylo pomacac... Dzisiaj troche obdzwonilem sklepow i grrr czuje ze szykuje sie jazda aby kupic cos do 120g na jeziorka i zaporowke. Niestety nie zlokalizowalem sklepu gdzie maja ten nowe Daiwy czy wspomnianego Kongera do obmacania. Jak ktos ma jakies namiary na sklep Wroclaw lub Warszawa to bede wdzieczny za info.

P.S.

Jeszcze odnosnie tych 1oz itd. bo zapomnialem ostatnio dopisac

1oz (1 uncja) = 28.35g czyli latwo reszte przeliczyc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomekp, maniek, Dzięki za pomoc z tymi uncjami A co myślicie o tym dragonie silver edition ?? Czytałem że to słaba wersja legendy ale przez tyle lat (chyba 2 czy 3) jak nie istnieje legend to te kijki się chyba dość mocno zmieniły przynajmniej facet w sklepie mówił że co roku wymienia kijki od dragona na nowe bo to co ma w tej chwili to już stare modele więc myślę że za taką kwotę to barachła nie kupie. Powtarzam swoje pytania:

1. Czy mogę podnosić rybę na feederku do ręki żeby ją wypiąć z haka czy mam się obawiać skruszenia szczytówki

2.Jakie szczytówki są w tych kijkach

3. I to nowe pytanie czy Dragon manta fd 825i nada się do feedera ? obecnie używam do spina i nie ma z nim problemu.

4. Jakie średnice żyłek polecacie na klenia na rzekę i płotkę na kanale i czy np.0.16 na płoć będzie wystarczająca czy zagruba ? i czy 0.20 na rzeke mi starczy i na leszcze. Jakich żyłek używać firmy i modele. Bo do wiązania przyponów używam Stroft`y a haki Mustady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.