Skocz do zawartości
tokarex pontony

Feder dla początkującego -pytania i odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 289
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

materiały do porównań pochodzą z katalogów firmy Dragon
,przelotki nie dbale ustawione
Ciekawe gdzie to znalazłeś w katalogu :mrgreen:

To tak do śmiechu, ale oczywiście masz rację. marewel trochę się zapędził chłopina i jak mówisz

nie warto zagłębiać się głębiej w temat

Z drugiej strony warto dodać że nawet najlepszy top - super - hiper Dragon to produkt ledwo przeciętny, siermiężny i wykonany raczej kiepsko. W dodatku ceny za jakie wędki tej firmy są sprzedawane przyprawiają o rozpacz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silver -do budowy wykorzystano IM8 iIM6 jakie proporcje to zapewne wie tylko firma Dragon ale można się domyśleć po próbnym łowieniu.50/50 [to moja wersja optymistyczna]

Jakos nie moge tego wyczytac na stronie dragona.

znalazlem tylko to:

Zastosowana tu konstrukcja wielomodułowa łączy trzy odmiany grafitu japońskiej firmy TORAY: - supersztywny grafit space grade 80 mln PSI, - najnowszą odmianę grafitu wysokomodułowego 69 mln PSI, która zastąpiła wcześniej stosowany grafit 62 mln PSI, - jako podstawę konstrukcji średniomodułowy grafit o podwyższonej sztywności 40 mln PSI, popularnie nazywany IM8.Zastosowana technologia multiwarstwowa, przy jednoczesnym obniżeniu zawartości żywicy, w konsekwencji zaowocowała idealną dynamiką i zmniejszeniem masy wędzisk.
pierwszych dniach sierpnia otrzymaliśmy zestaw dziesięciu gotowych wędzisk. Podobnie jak w przypadku spinningów postawiliśmy na sprawdzoną konstrukcję IM8, uzupełnianą tam gdzie to było niezbędne włóknami o sztywności 62 mln i 80 mln PSI.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic a to nieporadzę że nie umiesz czytać z zrozumieniem. :wink:

Ja tez nic nie poradzę ze nie umiesz sie wytłumaczyć.Pewnie taki wiek.

Z drugiej strony warto dodać że nawet najlepszy top - super - hiper Dragon to produkt ledwo przeciętny

W kwestii feederów czy ogólnie wędek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

Zastosowana tu konstrukcja wielomodułowa łączy trzy odmiany grafitu japońskiej firmy TORAY: - supersztywny grafit space grade 80 mln PSI, - najnowszą odmianę grafitu wysokomodułowego 69 mln PSI, która zastąpiła wcześniej stosowany grafit 62 mln PSI, - jako podstawę konstrukcji średniomodułowy grafit o podwyższonej sztywności 40 mln PSI, popularnie nazywany IM8.Zastosowana technologia multiwarstwowa, przy jednoczesnym obniżeniu zawartości żywicy, w konsekwencji zaowocowała idealną dynamiką i zmniejszeniem masy wędzisk.

A wiesz chociaż co to oznacza ,z czego blank jest zbudowany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zważ tylko że nie mam pojęcia czy feedery Dragona są równie dobre jak spiny
Z drugiej strony warto dodać że nawet najlepszy top - super - hiper Dragon to produkt ledwo przeciętny, siermiężny i wykonany raczej kiepsko.

Najpierw piszesz ze nie masz pojecia czy feedery dragona sa dobre,a nagle juz wiesz ze sa "przecietne" :roll: .Nic z tego nie rozumiem,ale widze ze ze zwolennikami shimano catany[pije do kolowrotka] zawsze bede miał zdanie odmienne.Ja mialem w reku feedera hyperlopa i to jest wyznacznik przeciętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki Syntec przyjacielu, bo masz King, Force, XL i Access..
Chyba się mylisz przyjacielu ,bo jest Browning Syntec Force

Link http://www.zebco.pl/strona/p/product/id/187.htm

Ciekawe gdzie to znalazłeś w katalogu
To oczywiście nie z katalogu :wink: tylko "organoleptyki" :wink::razz: .

Maniek chyba nie zrozumiałeś, bo jest Browning Syntec King, Syntec Force, Syntec xl i Syntec Access.

Chodziło mi o to, żeby Kolega Marewel uściślił.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek chyba nie zrozumiałeś, bo jest Browning Syntec King, Syntec Force, Syntec xl i Syntec Access.
No fakt, sorki źle cię zrozumiałem. :wink:

Ps- sorki wszystkim trochę się zagalopowałem :neutral: ,każdy może mieć swoje zdanie ,ale czy można dyskutować z kimś kto jest na poziomie "leszczyny" :wink: .Ja znikam z tego tematu ,szkoda czasu ,leszcze piękne podchodzą na federa ,a i sumek szaleje.Siemka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zważ tylko że nie mam pojęcia czy feedery Dragona są równie dobre jak spiny
Z drugiej strony warto dodać że nawet najlepszy top - super - hiper Dragon to produkt ledwo przeciętny, siermiężny i wykonany raczej kiepsko.

Najpierw piszesz ze nie masz pojecia czy feedery dragona sa dobre,a nagle juz wiesz ze sa "przecietne" :roll: .Nic z tego nie rozumiem,ale widze ze ze zwolennikami shimano catany[pije do kolowrotka] zawsze bede miał zdanie odmienne.Ja mialem w reku feedera hyperlopa i to jest wyznacznik przeciętności.

marwel kolego wygrzebałeś posta nie wiadomo jak starego (nie wiadomo bo nie wiem jaki to format daty wiec nie wiem czy rok jest na początku czy na końcu). Przyznaję, że kiedyś sądziłem, że Dragon robi dobre wędki dopóki nie zobaczyłem tych dobrych… Oczywiście zgadzam się że hyperloop jak i całość produkcji Shimano czy Daiwy to wyroby przeciętne (mówimy oczywiście o wędkach nie kołowrotkach). Przeciętne jednak zazwyczaj bijące na głowę, projektem i wykonaniem rodzimych producentów oraz im podobnych jak np. DAM. Niestety dobry sprzęt w PL jest nie tylko trudno osiągalny, ale i niebotycznie drogi. Dobrym przykładem jest choćby MefistoFishing reklamujący się na stronach haczyka. Ale też trudno się dziwić, że renomowane produkty z Japonii czy USA importerzy pozycjonują cenowo powyżej np. Dragona – wszak o jakichkolwiek porównaniach obydwu wyrobów mowy być nie może. Z drugiej strony wędki takie, jak StC, G.Loomism, Major Craft, Tenryu itp. (nie dość, że często praktycznie nieznane) niejednokrotnie kosztują około połowy tego, co trzeba dać za np. Dragona HM, który w porównaniu z nimi jest zwykłym badziewiem. Mam nadzieję, że przybliżyłem Ci trochę, co miałem na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, żeby Kolega Marewel uściślił.

Staram się nawet bylem dzisiaj jeszcze raz w sklepie i na tym browningu nie ma zadnego dopisku jest tylko samo syntec.

Mam nadzieję, że przybliżyłem Ci trochę, co miałem na myśli.

Jasno i wyraźnie,ale mogles napisac odrazu,ze dragon na tle światowym produkuje "drewno" a sprzedaje w cenie węglówki. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Cupido Fetco Titanium Feeder 3.90m 160cw, Mitchell Heavy Feeder 3.60m 160cw, Mistrall Aero Star Feeder 3.60m 120cw, Mistrall Champion Feeder , Mistrall Lexus, Fly Fusion Power feeder. I mnie bardzo zinteresowały. Chcę kupić kij do feedera, a tyle się naczytałem na forum o wędkach do tej metody że niewiem co kupić. Znalazłem dwa kije ale cena, i albo wędki albo rozwód. Prosze o pomoc szukam kija do 250zł 3.60m i 160cw.

Z gury wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.