Skocz do zawartości
tokarex pontony

Feder dla początkującego -pytania i odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

feerery mają sporo przelotek o niewielkiej średnicy co może stawiać dodatkowy opór biorącej rybie , karpiówka będzie najlepszym rozwiązaniem, zawsze możesz ją wykorzystać do połowu na żywca, a i sumek niestraszny takiemu kijowi :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 289
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Podbno federy sa najlepsze na grunt, ale skoro nie bede uzywal drgajacej szczytowki to czy jest sens?

nie ma sensu, tak jak koledzy wyżej napisali karpiowka będzie bardziej praktyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam

Zakupiłem sobie nowego feedera,i w związku w tym mam pare pytań i obaw...

1. Mam kołowrotek z tylnym hamulcem, boje się, czy wędka nie ucieknie do wody razem z rybą( teoria)

2. Z tego co czytałem to piszą że feeder głównie na wody bieżące, czy nada się też na jeziora??

Więcej mi narazie nie przychodzi do głowy :)

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy na forum,

Więcej mi narazie nie przychodzi do głowy
to może zanim pojawi sie więcej pytań, zapraszamy do zapoznania sie z zawartością forum, wszystko jest pięknie usystematyzowane w poszczególnych kategoriach i na wszystkie zapewne twoje pytania znajdziez odpowiedź..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

1. Nie powinna, musisz odpowiednio ustawić hamulec, jak holujesz rybę to najlepiej w tedy dokładniej dokręcić/ odkręcić, tak abyś holował ją i jednocześnie podczas jakiś zrywów hamulec dawał jej żyłkę, to trzeba wyczuć.

2. Feeder jest nad rzeke jak i nad jezioro, tylko zmieniasz gramaturę koszyczków, choć niezawsze. Ja łowie pickerem (lekki feeder) 25cw, sprężyną 20g nad Odrą jak i nad jeziorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężar rzutowy tej wędki to 20-80g

Myślę że będę używał koszyczków zanętowych 20-30g, do tego dojdzie zanęta i się uzbiera troche...

Co do kołowrotka, to zmieści się na nim około 210m żyłki 0.30mm, będę używał 0.25 mm i 0.20mm na przypon, haczyk 10, nie wiem jeszcze jaki długi przypon zrobić(będzie rurka antysplontaniowa), 30 cm będzie dobrze?

PIO- czytam i tu i na rybobranie, moczykije itd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warszawa_24, nic nie chce mówic ale ostatniego leszcza którego złowiłes "wytargałbyś" na 0,14, a na twojej 0,25 to całe stadko takich leszczyków.. pomyśl ze może troche cieniej może równać sie więcej brań..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warszawa_24, ja też łowię w Odrze i używam przyponów w przedziale 0,10 do 0,16 gdzie ten ostatni jest ze względu na różne muszle po racicznicach i innych małżach.

Na takich przyponach trafia się gruntowa płoć u nas zwana morską w rozmiarze od +35 cm gdzie jest to bardzo waleczna ryba i potrafi narobić niezłego bałaganu z zestawem.

Gdybym łowił grubiej albo z plecionką to bym nie miał efektów :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam do Was pytanie.Więc tak:

Chciałbym w tym sezonie rozpocząć przygodę z DS czytałem już prawie wszystkie tematy z tego forum i internetu i zacząłem szukać sobie wędziska.

Ale mam mały kłopot.

Wiem, że nie ma wędziska uniwersalnego do tej metody wybiera się z c.w. zgodnie z tym gdzie będzie się łowiło.

Kołowrotek już sobie wybrałem będzie to shimano catana 2500 z przednim hamulcem.

Dobra a teraz do sedna potrzebuję opinii czy wystarczy mi na początek kijek feeder mikado ultraviolet light 3,6m c.w. do 90gramów (łapał będę -może to dziwnie zabrzmi tam gdzie będę miał możliwość akurat dojechać - trochę na bugu trochę na kanale żerańskim zegrzu, narwii czyli mazowieckie raczej)są to różne wody o różnym uciągu przy czym jak mi się spodoba to niewykluczone że kupię sobie na każdą wodę inny sprzęt.

Reasumując:

Interesuje mnie czy na początek taki kijek wystarczy(jest 5 szczytówek) czy szukać czegoś z większym c.w.

Mam nadzieję że się nie zakręciłem i tekst będzie zrozumiały :oops:

pozdrawiam i czekam na opinie

Jeśli zaczynasz zabawę z DS-ami to musisz wiedzieć że nie ma wędziska uniwersalnego. Wędki kupujesz pod wodę na jakiej będziesz łowił. Na wymienionych przez Ciebie wodach również i ja wędkuję. I tak na rzeki posiadam dwa feedery do 150g a na kanał i widy stojące mam kijki do 70g. Celowo na wody stojące nie kupowałem pickerów bo lubię łapać z koszykiem a i nie rzadko trzeba posłać zestaw na znaczną odległość. Przy kiju z cw.do 70g szczytówka ma 1oz. co na wody stojące i na rybi drobiazg zupełnie wystarczy i cieńszych szczytówek używać nie muszę. Ja na Twoim miejscu na początek zabawy kupiłbym na rzeki kongera carbomaxxa 3,6 m cw.150g (na allegro kosztuje 100pln) a na kanał również kongera ale pickera 2,7m cw.40g (na allegro coś koło 75 zyla).Gdyby Ci Się metoda nie spodobała zawsze możesz kije odsprzedać i na pewno mniej stracisz niż np. na mikado. Poza tym kij do 150g można śmiało używać jako żywcówki. Jest to oczywiście tylko moja opinia której wcale nie musisz sobie brać do serca :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No i po co mi to bylo, naczytałem sie tutaj i zamiast jak zawsze pójść do zaprzyjażnionego wędkarskiego i zdać się na opinię chłopaków zacząlem szukac po sieci, obecnie potrzebuje kupić 2 feedery: wyszukałem sobie takie "cos"

MIKADO TAURUS LIGHT FEEDER 390/95

MIKADO TAURUS LIGHT FEEDER 390/95

lub:

Mikado Heavy Feeder 390cm do 120g

Mikado Heavy Feeder 390cm do 120g

No i teraz poprosze o opinie, ewentualnie propozycje czegoś innego, co sprawdziło się w Waszych rękach. Feedery beda używane w 75% na wodach stojących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,też to przerabiam co jakiś czas.Ostatnio również szukałem feedera,na warunki jak Twoje,tylko 3,60.Bardzo dobrze wygląda i leży w ręce Robinson Diplomat.Trzymałem kij 3,90/120 bo nie było akurat 3,60/80,a taki chcę.Czekam więc na kijka(ma być koło środy).Kij pięknie zrobiony,akcja szczytowa.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Feedery beda używane w 75% na wodach stojących.
lepiej POWERA, nie ?
co, bo ładnie brzmi czy będziesz żucał na tym jeziorku na 300 metrów(co itak mija się z celem ze wzgl. na ilość i średnicę przelotek) ?

- ciężar wyrzutowy: 40-120g

- ciężar wyrzutowy: 50-180g

IMHO oba to są ciężkie pały na wody stojące coś max do 90g, no ale jak kto lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aneta_bartek, rozumiem priorytety sie odwracają, bo ja osobiscie sobie nie wyobrażam takiego kija od szczotki na stawie, nawet z najdelikatniejszym tipem będzie wyglądało to przekomicznie(zerowa praca kija+ wyginająca się miękka szczytówka).

intrygują mnie też niektore kije mikado co mają po 5 szczytowek(hyba chodzi tylko o nabicie ceny).

MIKADO TAURUS LIGHT FEEDER 390/95 waga 257g

Mikado Heavy Feeder 390cm do 120g Masa 423g - po użytkowaniu feedera o wadze 230g czułbym się co najmniej dziwnie trzymając to w ręce.

a biorę cw.80.
no i to jest standard, niemowiac juz o pickerach i quiverach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z wyborem wędziska,chcę łowić z gruntu na koszyczek zanętowy,raczej zawsze to będzie jezioro,wyrzuty dalekie i bliskie,łowić zamierzam ryby różne,głównie leszcz,ale może się trafić także większy karp,czy inne podobne.

Chciałbym coś długości 3m.

Aha, nie chcę drgającej szczytówki.

Proszę o jakieś rady,gdyż do tej pory łowiłem głównie na spławik,a w gruntówkach

jestem początkującym.

Aha.

Cenowo ma być tanio,

niewiem czy teleskopówka,czy inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.