Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Dziwnów , rzeka Dziwna , j.Wrzosowskie i Bałtyk !!!


kasand

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich !!! Sezon się zaczyna więc czas o nim pomyśleć. Rodzina ma niestety inne plany a jeśli o wakacjach mowa to w grę wchodzi wyjazd nad Bałtyk. Ażeby wilk był syty i owca cała zdecydowaliśmy się wspólnie na Dziwnów. Czy ktoś z kolegów podpowiedziałby gdzie można łowić , czy wymagane są zezwolenia i na co można liczyć. Jaki sprzęt przygotować? Czasu jest sporo ale za każdą wiadomość będę bardzo wdzięczny. Informacje które otrzymałem w ubiegłym roku bardzo mi pomogły na Jamnie i kanale Jamneńskim więc mogę się zrewanżować informacjami dotyczącymi Jamna i oczywiście centrum Polski (Gostynin - Płock_Duninów).

Pozdrawiam wszystkich - Wodom Cześć !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Gość Holik

Odcinek Dziwnej od mostu do morza. Naprawdę piękne płocie, potężne okonie , jazie, sandacze. Metoda - grunt lub spławik. Przynęta - czerwony robaczek , kuku. Najlepiej łowić od strony Międzywodzia na wielkich trójkątnych kamieniach. Przy mnie gosc 2 lata temu wyciągał jazia za jaziem takie po 45-50 cm na gnojaczka. Naszczęscie zabrał tylko jednego. Dobrze że są tam mniej więcej kontrole co drugi dzień. :wink: Jeśli jeszcze mógł bym pomagać - pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za informacje. Jeszcze tylko 3 pytania : gdzie i jak załatwiać pozwolenia i jakie są opłaty (tygodniowe?). Czy w morzu można łowić i ewentualnie gdzie? Z góry dziękuję za każdą odpowiedź :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie cos znalazlem moze sie przyda

http://www.oirm.szczecin.pl/wedkarz.htm

W tamte wakacje bylem w dziwnowie, chodzilem czesto podgldac wekarzy lowiacych na dziwnej, z rybami raczej cienko lowili glownie na grunt i na splwik na czerowne i kuku ciegneli jakies jazgarki, okonie, raz poszedlem rano dwoch gosci lowilo na splawik na kuku mieli naprawde przywiote plocie i leszki... to co rzucilo mis ei w oczy to masa lodek, skuterow wodnych i ... siatek :???: z opowiesci wynikalo ze lowione byle fajne wegorze i szczupaki a teraz dupa. Co do lowienia w morzu konkretnie z falochronu, przymierzam sie juz od kilu wyjazdow nad morze ale jakos nie moge sie zebrac :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Holik

W tym linku masz wszystko :wink: I te opowieści moge także potwierdzić niestety :???: A z falochronu można łowić , tylko oby podczas wchodzenia na falochron nie zauważyła nas policja bo jest tam bezsensowny zakaz. Ale wędkarze i tak tam zawsze siedzą. I policjanci nie przyczepiaja się i nie fatygują się zabierać wędkarzy tylko kiedys przy mnie zabronili jednemu wejść. Wniosek: Trzeba być szybszym :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasand pozwole sobie zacytować część twojej pw, gdyz pomoze to również innym użtkownikom forum udzielic ci wskazówek:

..."Preferuję spławikówkę , ale bardzo chętnie rzucam gruntówkę zależy oczywiście od łowiska i warunków. Jeżeli mógłbyś podpowiedzieć gdzie można łowić (okolice Dziwnowa również wchodzą w grę pod warunkiem możliwości wykupienia pozwolenia - mam pełne opłaty PZW) i jaka technika na wybranym łowisku będzie optymalna i oczywiście jakiej przynęty używać... "

W dziwnowie czesto spotykałem wędkarzy z całej polski ktorzy specjalnie przyjezdzaja na duze płocie i leszce.

Łowienie na kukurydze z koszyczkiem

- rz Dziwna w Dziwnowie przy moście wjazdowym do miasteczka

(tu mozesz również połowic okonie- czasem biorą naprawdę rewelacyjnie a z reguły jest kiepsko + jazgar)

(na boczny trok najlepiej; przyneta: czerwony robak, sztuczne raczki, krewetki)

- port rybacki niżej (rzeką w strone morza) bardzo fajnie sie tam łowi (5-7m od brzegu musisz szybko ściągać zestaw zeby nie zachaczyc o gęsta roślinność)

koszyczek 60-100g w zależności od uciągu wody:)

a wogle to dziwna raz płynie do morza a raz od morza (jest kanałem)

kukurydza- z puszki:)

Obowiązkowo musisz udać się 15 km dalej do Wolina na keje:) chociażby zeby zobaczyć co tam sie dzieje.. czasem okonia ciągna po 15 kg dziennie (boczny trok + 2 haki+czerwony robak + ołów 20-30g - analogicznie jakbyś sobie tam chciał pogruntować) jak trafisz dzień wyrzyjesz sie na okoniu do bólu, ale nie zabieraj za dużo na grila :wink:

W Wolinie połowisz sobie także płoći i krąpi na przepływankę. Na białego robaka.

Ja głównie spininguje, ale jeszce pare mejscówek dla ciebie dopisze.

PS. I radziłbym ci podpytać ememiks 'a on kest z okolic i spławikuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

witam wlaśnie wybieram sie w te strony,jade dokladnie do miejscowosci zastań,dajcie znać gdzie mozna połowić i na co,jestem ze śląska i preferuje buzi i do wody ,chodzi o to,że wędkuje u siebie przewaznie na rzekach wisła, odra na feederek oczywiscie.Pozdrawiam i z góry dzięki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! Ja dopiero pakuję wszystkie graty i 06.07. heja na łowy do Dziwnowa. Wracam 13.07. więc dopiero wtedy mogę udzielić konkretnych informacji. Jeśli Ci to pasuje to nie ma sprawy. W razie potrzeby pisz - może uda mi się dostać do neta i dam sprawozdanko. Jeśli ktoś jest w temacie Dziwnej i Dziwnowa aktualnie to proszę również o informacje. POZDROWIONKA !!! WODOM CZEŚĆ !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Potrzebuje pomocy !!!!

Jadę na wczasy do pobierowa i planuje 1 dniowy wypad do dziwnowa na ryby.Zestawy mam następujące:

25g gumka(kopytko) spinning

15g sprezyna feeder

4g splawik zywcowka

i powiedzcie gdzie mam z takim zestawem sie udac?

czy kupowac zezwolenie ? jak tak to ile kosztuje 1 dniowe lub tygodniowe

jakich ryb sie moge spodziewać?

i jak ktos zna na jakie inne lowiska sie mozna udać w poblizu ?

zgory dziekuje

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czy kupowac zezwolenie ? jak tak to ile kosztuje 1 dniowe lub tygodniowe...

Tutaj masz wszystkie informacje co do opłat :arrow:OIRM w Szczecinie

rzeka Dziwna to wewnętrzne wody morskie :wink:

Opłat możesz dokonać w:

biurze Inspektorów Rybołówstwa Morskiego w Dziwnowie , ul. Mickiewicza 31 - poniedziałek, środa, piątek 9.00-13.00

A poniżej masz wykaz naszych wewnętrznych wód morskich w województwie:

Obszar działania Okręgowego Inspektoratu Rybołówstwa Morskiego w Szczecinie obejmuje:

• Polskie morskie wody wewnętrzne:

1. Polską część Zalewu Szczecińskiego,

2. Zalew Kamieński,

3. Jezioro Dąbie,

4. Jezioro Wicko Małe,

5. Jezioro Wicko Wielkie,

6. Polską część Jeziora Nowowarpieńskiego,

7. Roztokę Odrzańską,

8. rzekę Odrę Zachodnią (od północnej krawędzi mostu nitki wjazdowej Trasy Zamkowej w Szczecinie w stronę ujścia),

9. rzekę Parnicę (ku wschodowi od wschodniej krawędzi mostu Portowego przy ul. Gdańskiej w Szczecinie),

10. rzekę Regalicę (od północnej krawędzi mostu Cłowego przy ul. Gdańskiej w Szczecinie w stronę ujścia),

11. rzekę Płonia (od północnej krawędzi mostu przy ul. Przestrzennej w Szczecinie - Dąbiu w stronę ujścia),

12. rzeki Dziwna, Stara Świna oraz kanały: Jasienicki Nurt, Policki Nurt, a także kanały łączące rzekę Odrę z rzeką Regalicą i jeziorem Dąbie położone na północ od granic wymienionych w punktach 8 i 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! Wczoraj wróciłem z tygodniowego pobytu w Dziwnowie. Niestety rewelacji nie było. Na główkach falochronu zakaz wejścia a tam można wyciągnąć trochę śledzia i można porzucać na belonę - wchodzi za śledziami ale taka przyjemność przy braku szczęścia kosztuje kilkaset zł. W porcie , na kanale i przy moście króluje jazgarz chociaż można trafić okonia , oczywiście krąpia i płotkę a najwięcej buszuje uklei. Jest wszędzie nie tylko przy powierzchni. Trafiłem nawet dwie fląderki ale o ich wymiarach nie wspomnę. Próbowałem surfcastingu z plaży przy drewnianych falochronach ale oprócz jednego pustego brania nie było nic. Tak wygląda rzeczywistość wędkarskiego Dziwnowa choć wędkarzy z zamiarem złowienia okazów nie brakuje ( takie przywożą rybacy - okonie 35-40 cm !!! , piękne belony i oczywiście "płaściuchy"). To na tyle. Pozdrawiam wszystkich którzy moczyli tam kija i którzy zamierzają to zrobić. WODOM CZEŚĆ !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety sprawdził się scenariusz kiepskich połowów , ale nie to jest najważniejsze . Wody piękne jest gdzie odpocząć z wędką w ręku , na plaży również super czuli po prostu nie ma straconych dni. Nie próbowałem tylko łowić z plaży za Międzywodziem może byłyby efekty. Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Polecam Ci rozbic sie 2-3 km od miedzyzdroji czyli tak samo okolo od dziwnowa tylko ze w lewa strone, na plazy i gruntem zarzucac jak najdalej i jak najdalej wchodzic do wody : ), leszcze, plocie okonie, wieczorkiem a moze i nawet w dzien wegorze : ) i na noc dobra miejscow tez. To jest tkz. "cypel" : ). Nie wiem raz tylko bylem na jeziorku dziwnowo czy jak to tam za malego jeszcze kilka lat temu, ale to w dzien, i nie wiem co tam plywa ale przez 2 godziny w poludnie cos wzielo od razu splawik pod wode przy zylce ruskiej jeszcze jakies starej 0,30 i przyponie 0,25 i peklo od razu XD wiec nie wiem co to moglo byc, a ta zylke uzywalem rok temu jeszcze na odrze i mimo walu wyciagalem cale zestawy i nie pekalo przy wyrzucie : ). Czyli jakis potworek uderzyl : ). Wiem jeszcze ze dobry byl "pirs" gdzie latarnia stoi, gdzie beton ten wychodzi w rzeke, gdzie obok tego statki z miedzyzdrojow do swinoujscia plywaja to tam mozna bylo ladna rybke zlapac nie wiem jak teraz : ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacior napisał: "Polecam Ci rozbic sie 2-3 km od miedzyzdroji czyli tak samo okolo od dziwnowa tylko ze w lewa strone"

Chodziło Ci o Międzyzdroje czy o Międzywodzie bo coś kilometry się nie zgadzają, a sam chętnie bym się wybrał na taką miejscówkę

proszę o korektę która to miejscowość, a najlepiej jak dasz radę zaznaczyć to na mapce

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Niestety kolego nie pomogę Ci,gdyż nie byłem na Dziwnej.Mieszkam w Sz-nie i nie często tam bywam.

Z tego co słychać to sandała tłuką na Parnicy,ale takiego 30-60 cm,nie wiem czy Cię interesuje..

Pozdrawiam i połamania kija życzę , ale nie na nodze,tylko na rybie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.