Skocz do zawartości
tokarex pontony

Akumulatory do silników elektrycznych


koyot

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witajcie nabyłem ostatnio silnik NERAUS 55

teraz rozglądam się za akumulatorem i nie wiem jaki kupić:

- trakcyjny czy żelowy ?

- 120Ah będzie nie za duży ?(waży też sporo )

Witam,

Neraus 55 to mocna kobyła,dlatego do takiego silnika 120AH to za duży na pewno nie będzie.Z tego co wyczytałem nawet na tym forum, trakcyjny akumulator to bardzo dobry wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zastanawiam się nad swoim bo mam Centrę 77AH 760A. Pierwsze testy w kwietniu pokarzą co i jak wyjdzie :wink:

Ciekawsza będzie informacja po jakim czasie i intensywności używania tego akumulatora,on Ci padnie :wink: Pozdrawiam.

Ps. taki aku to mam w swoim "dyzelu"1,9 TDI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diaflex, nie pisałem że jest to docelowy akumulator do silnika którego jeszcze nie mam. Wiem że mniejsze akumulatory dają radę i jak na razie nie będę się stresował. Ten sezon będzie moim pierwszym na wodzie z pontonem więc jeszcze wszystkiego nie wiem i dokładnie nie jestem w stanie określić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm wtrące się nie wiem czy wiecie ale MINN KOTA ma akumulatory od TROJANA USA

a oni specjalizują sie w akumulatrorach trakcyjnych do wózków golfowych

i ciekawostke wam napisze te akumulatory sprzedawane są w Mielcu tam gdzie zagłebie MELEXÓW :mrgreen:

a czy wiecie że występują nawet w wersji 220A i wiecej :shock::mrgreen:

:mrgreen: nie przepłacajcie za nazweę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam wszystkich forumowiczów, jestem nowy na portalu i potrzebuję fachowej pomocy.

Chciałbym kupić akumulator żelowy marki Toyama 100AH lecz nic o tej marce obiektywnego nie wiem i chciałbym dowiedzieć się jak sprawdzają się te akumulatory w praktyce (cena takiego akumulatora Toyama NPG100AH to 660zł a akumulatora kwasowego głębokiego rozładowania np marki ZAP 100AH około 500zł ) różnica w cenie niewielka, proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Czytam i coraz bardziej głupi jestem ;)

Mam konkretne pytanie, kupiłem dziś akumulator Minn Kota SCS-200 przekonany, że to akumulator żelowy, cieszyłem się bo w tamtym roku za 240zł kupiłem sobie extra prostownik t-charge 18, który ma możliwość łądowania akumulatorów GEL/AGM i posiada 3-fazowe ładowanie. Człowiek w sklepie zapewniał, że akumulator, który kupuję jest w obecnej chwili gotowy do pracy. Rzeczywiście, napięcie wynosiło 12,94V po zakupie. Na wszelki wypadek podłączyłem prostownik ustawiony na GEL/AGM ale od 3 godzin prostownik się nie wyłącza. Wciąż ładuje akumulator. Obecnie mam 14,14V. Od kilku godzin szukam info na temat tego akumulatora i wychodzi na to, że chyba nie jest to akum żelowy bo z takimi (mniejszymi) miałem już do czynienia a tutaj są normalnie otwierane cele i kwas w środku chlupie ;) I teraz konkretne pytanie. Czy ten akumulator to akumulator zwyczajnie kwasowy i powinienem ładować go w trybie zwykłego ładowania akumulatora samochodowego (oczywiście mając te 3 fazy ładowania) czy mam go zostawić na ustawieniu GEL?

Bardzo proszę o info bo wydałem dziś 800zł na aku i niechciałbym go zepsuć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy kiedy bede nad woda i nie bede mial mozliwosci naladowania akumulatora ladowarka to czy moge ladowac go z samochodu (alternatora)?

Ja tak swój ładowałem i było wszystko ok.[kable]

Nawet ładowałem baterię do echosondy[żelowy] w ten sposób i chodzi nadal bez zarzutów :wink:

A sam zamówiłem dziśiaj akumulator kwasowy[głębokiego rozładowania] i mam zamiar go ładować zwykłym prostownikiem jak robiłem to z poprzednim akumulatorem który wytrzymał 9 lat[warta] i myślę że nie ma sensu wydawania kasy na specjalną ładowarkę kiedy prostownik daje sobie dobrze radę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Nie jestem pewien (niech mnie ktos poprawi) ale chyba Endura 40 na 5 biegu pobiera 32A wiec Traxxis 80 teoretycznie powinien pobierac 2 razy wiecej :roll:
Dlatego zdecydowałem się na silnik 24Volty. Wzrasta napięcie, apmerarz maleje.

P=UxI, czyli I=P/U, zaś U=P/I Tak jest wg książek. Jak jest w praktyce? Mam ndzieję że tak samo. Tzn. biorę poprawkę na większe straty przy większych prędkościach. Zakładam, że traxxisem 80 zmieszczę się w 40amperach.

Do tej pory 16 lat pływałem na minn kota 65T o uciągu 36funtów. Stosowałem krowy o pojemności 140, 180 i ostatnio 170 Ah. Sam to zazwyczaj targałem. Przyszedł czas wymienić poczciwą 65T (nigdy mnie nie zawiodła) na coś nowszego. Padło na traxxisa 80. Bo tak sobie pomyślałem, że przy 24 Voltach mogę mieć dwa razy tyle mocy co przy 12 V. Pływam dużo, młody już nie jestem, postanowiłem więc zamienić akumutator 170Ah o masie 48kg na dwa 110Ah o masie 23kg każdy i wymienić silnik na nowszy. No i w miarę jedzenia apetyt rośnie. Z dwóch 12V mogę mieć 24V, dlaczego więc nie pokusić się o silnik 24V? I myśl ciałem się stała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Gdyby ktoś kiedyś szukał charakterystyk akumulatorów Toyama to proszę bardzo:

www.mca-battery.com

To producent który produkuje te akumulatory, należy wejść w Products, wybrać po lewej stronie model baterii i przejść w specyfikacje, po kliknięciu w odpowiedni model przekieruje nas do karty charakterystyki akumulatora.

Kilka uwag: Producent ma swoje akumulatory które w kraju mają inne oznaczenie i takie przeznaczone na eksport które mają też inne. Nas oczywiście interesują te drugie.

i tak dla Akumulatora Toyama NPG120-12 o pojemności C10-120Ah karta jest tu:

http://www.mca-battery.com/upload/product/20100313/1UFCLIZKHAVS52N.pdf

Dla Akumulatora Toyama NPG100-12 o pojemności C10-100Ah karta jest tu:

http://www.mca-battery.com/upload/product/20100313/I3G5Q34TQNG9M78.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam wszystkich mam pytanie do kolegów czy znacie akumulatory firmy angielskiej lucas a konkretnie ten model LUCAS ULTRA DEEP CYCLE 105AH SEALED LEISURE BATTERY zona kupila mi na urodziny i niewiem jaki to aku. zel, bezobslugowy czy cos innego??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

cześć mam do was pytanie zamierzam kupić

silnik 30 lbs podałem już w temacie silniki

elektryczne bo jeszcze nie wiem który

model ale tak do 36 lbs. Jaki gdzieś powinienem mieć akumulator??? Nie może też być cięzki bo mam tylko ponton :neutral: Seahawk 2, też nie za drogi gdzieś do 150-200zł proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem przez 16 lat do Minn Koty 36lbs akumulatorów samochodowych. Były to duże akumulatory do samochodów raczej ciężarowych z serii Heavy-Duty. Przez 16 lat zużyłem ich 5. Pojemność nie powinna być mniejsza jak max. pobór prądu przez silnik x3. Dla 36lbs daje to 105Ah. Większy akumulator=więcej pływania+ dłuższa eksploatacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja mam 100Ah żelowy - pojemność i wytrzymałość ( przy Endura 36 pro) super, ale waga tego aku mnie zabija 38kg :shock: , to dla mnie trochę dużo, zwłaszcza że muszę dużo i precyzyjnie nim manewrować by umieścić go w schowku... :neutral: Szukam czegoś zdecydownie lżejszego ok. 15-20kg. Doradźcie jakiś model proszę..

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.