Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Akumulatory do silników elektrycznych


koyot

Rekomendowane odpowiedzi

Akumulator żelowy Toyama NPG60 12V 60 Ah jedne z najlepszych akumulatorów żelowych do silników elektrycznych na rynku,ale te 60 Ah to stosunkowo za mało na dłuzsze pływanie.Najlepiej 100-120Ah.Natomiast jeżeli chodzi o ładowarke AGM - ZP3 to moge ci ja polecic,sam ją używam i jest rewelacyjna.Przy ladowaniu tymi ladowarkami wielokrotnie zwiekszysz czas uzytkowania akumulatora[liczac w latach].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki Semko

co do pojemności to pływam na małych akwenach i wydaje mi się że 60 Ah powinno wystarczyć, jak by co to kupie drugi (wole nosić dwa mniejsze niż jeden ciężki)

jeszcze raz dzięki za pomoc

Pozdrawiam :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do akumulatorów żelowych radzę uważać bardzo dużo aku z Allegro pochodzi z recyklingu sam miałem przyjemność przypadkowo trafić do firmy gdzie akurat sprowadzili z Anglii pół ciężarówki zasilaczy UPS :D ...osobiście kupiłem kwasówkę Varty80AH seria hobby założyłem wskaźnik rozładowania i się zobaczy . Kumpel ma 3 rok ZAPa seria Marine i jest ok - nie ma mowy by wylał się kwas i inne głupoty no chyba że będziemy go używać do góry nogami :D . Trzeba tylko pilnować by nie rozładować poniżej połowy ilość cykli w/g producenta to od 200-400 więc do 4 lata powinien być sprawny . Przetestuje niebawem 80 na silniku Yamachy 30 lb i zamieszcze wyniki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co do aku do łodzi to na początku miałem zwykły samochodowy z tzw. oczkiem no i powiem Wam że działał z obrotami silnika nie przesadzałem spokojnie na II biegu i pływałem dzień cały ( przy niedużej fali) W ubiegłym sezonie kupiłem używany aku żelowy ale przed płaceniem pojechałem do elektryka samochodowego i gość sprawdził Mi go jakimś urządzeniem kilka razy podłączając ten akumulator po czym stwierdził że jest w miarę Także niema co się bać używek tylko trzeba je najpierw sprawdzić Ja za swój dałem 80 zł. teraz pływam pontonem kolibri aku mam firmy marathon 80 Ah. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

mam takie pytanie , jakie powinno być napięcie na akumulatorze (TOYAMA NPG 100 12V ( GEL) 100 Ah gdy jest on naładowany na 100% ,mam ładowarke EST-514 12V/15A i po ładowaniu akumulatora napięcie na drugi dzień wynosi 12,7V , czy wszystko jest KO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Toyame tyle że 120 ale to raczej nie ma różnicy, używam ładowarki EST 516 i parę dni po ładowaniu mam 13,7V. Oczywiście wartość przy nieobciążonym aku. Dzisiaj jadę na rybki to sprawdzę jak wygląda sytuacja na obciążonym i to pod koniec pływania. Ale jak dobrze pamiętam to po paru h pływania (2-4) na obciążonym aku było coś pomiędzy 11,5-12 V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

kwasowy jest niebezpieczny lepszy był by żelowy bo ma wiele zalet potrzebnych własnie do użytkowania na łodzi czy pontonie jest do tego stworzony więc na pewno lepszy będzie. Moc silnika zależy od tego jak chcesz długo pływać jak np. na 1 dniowy wypad od rana do wieczora to 100ah max moim zdaniem 80ah spokojnie starcza jeśli byś często silniczek używał a jak tylko do przemieszczania się raz na godzinę z miejsca na miejsce to spokojnie tu starczy 75/80ah . Są też większe pojemnośći . Pamiętaj że musisz do tego też wliczyć ( jeśli nie masz ) jakiś porządny prostownik czyli jakieś 250/300zł może na promocji pod koniec sezonu znajdziesz tańsze oferty .

Pozdrawiam :lol::lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

witam.

Zamierzam kupić na wiosnę akumulator kwasowy wysokiego rozładowania ZAP Marine 100 Ah do zasilania silnika Neraus 40T. Do tej pory trzeba było korzystać z wioseł.

Pływamy 2-3 osoby po zbiorniku Dziećkowice ( 700 ha ) przeważnie na spining.

Posiada ktoś z kolegów taki akumulator i jak się sprawuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Echosonda

Posiadam taki akumulator i użytkuję już go chyba 5 sezon do silnika Minn Kota Traxxis 55 (wcześniej do Minn Kota Maxxum 55). Bardzo przyzwoity (ale słyszałem również, że można trafić na felerne egzemplarze) akumulator ale należy pilnować aby latem zbytnio nie odparował elektrolit. Informacja na obudowie o tym, że jest on bezobsługowy może wprowadzać w błąd. Ja jeden swój akumulator w ten sposób zniszczyłem. Dolanie dużej ilości wody do elektrolitu spowodowało, że nie trzymał już swojej deklarowanej pojemności nawet w 40 procentach. Teraz kiedy pilnuję poziomu elektrolitu oraz ładowania zaraz po powrocie z wędkowania nie mam najmniejszych problemów. Nigdy jeszcze nie zabrakło mi prądu na wodzie ale jest to chyba zasługa maxximizera w silniku i pływania przy 50% obciążeniu silnika (ma płynną regulację). Nawigacja pokazuje po całym dniu pływania zrobione (przepłynięte) około 18-20 kilometrów i jeszcze spokojnie spływam z wody. Oczywiście jeżeli będziemy korzystali z pełnego obciążenia (max poboru prądu) to 100Ah starczy nam na 2-3 godziny pływania (różne silniki mają różny pobór prądu przy max. obciążeniu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Koledzy czy warto kupować akumulator Trojan 130 Ah używany przez 5 lat za 400 zeta? Teoretycznie 100% sprawny. Czy lepiej kupić cos nowego słabszej jakości i nie koniecznie

żelowego np. Marine czy coś podobnego. A może kupić żelówke ale słabszej mocy np.80 Ah ale też nowy. Pomocy :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

dostałem od kolegi akumulator Trojan 130 Ah deep cykle. Niestety zbadałem elektrolit i raczej juz nic z niego nie będzie. Sama woda. Czy jest sens wymienić całą zawartość na nowy elektrolit? Czy coś z tego będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem dzisiaj z gościem co ponoć długo pływał na silnikach elektrycznych w Stanach. Powiedział mi następującą rzecz:maximizer jest dobry ale także na zwykłych silnikach możemy sporo popływać pod jednym warunkiem- nie możemy startować i rozpedzać lódki , pontonu od razu na na przykład z 3 lub 5 biegu.

Ma to być rozpędzanie od 1 , potem 2 , 3 i tak do piątki. Ponoć oszczędność akumulatora olbrzymia .

Zasada taka sama jak w samochodzie- nie dawać po garach tylko spokojnie sie rozpędzać :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.