Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Łódka zanętowa


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 years later...
przynęty na klenia   Dragon

Łódka Jabo 2 CG. Wbudowany GPS , jakaś tam marna echosonda ale na kształt dna , głębokość , temperaturę wody wystarczy.  Cena 1699 złociszy . Ma pamięć 8 celów tzn. wysyłasz ją w zapisane miejsce ,sama nęci i sama powraca do punktu startu. 

W tym roku nastawiłem się na karpiowanie na PIV . W 100 % zrealizowałem plan : ze 140 leszczy w przedziale 65-75 cm ( max 4,5 kg sztuka) , i z 25 karpi -najmniejszy 35 największy prawie 90 cm ( kilkanaście karpi powyżej 10 kg ). 

W nadchodzący sezon nastawiam się na wywózkę trupka, wątróbki , rosówki ...... czyli łowienie węgorza, suma i sandacza na Przeczycach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Staszek napisał:

Łódka Jabo 2 CG. Wbudowany GPS , jakaś tam marna echosonda ale na kształt dna , głębokość , temperaturę wody wystarczy.  Cena 1699 złociszy .

Teraz kupiłeś, czy już używałeś do tego karpiowania w tym roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem teraz. Karpiowanie było "tradycyjnie" z wyrzutu i to dosyć blisko-max 20 m. Przy okazji trafiło się kilka węgorzy i sumów a raczej sumików bo max 30 cm . 

Tak jak napisałem w następnym , nadchodzącym sezonie, zmieniam łowisko na Przeczyce , od wiosny tzn. kiedy woda osiągnie 10 stopni zaczynam w określonych 4 miejscach nęcenie posiekaną wątróbką , rosówkami itp. Te "specjały" wymieszam z piaskiem i będę wywoził łódką . Myślę że przyzwyczaję węgorze do tych miejsc .

 

Dzisiaj sprawdzałem łódkę na wodzie. GPS działa poprawnie ale echosonda trochę wariuje. Dzwoniłem do przedstawiciela producenta a ten powiedział że w tak zimnej wodzie ( prawie 0,5stopnia)  to możliwe że echosonda głupieje . Nie za bardzo się dziwię bo zdaję sobie sprawę z tego że wsadzili w łódkę raczej namiastkę echosondy :-)  . Za tę cenę mieć łódkę z GPS ( działa dokładnie - płynie w zapisany punkt, otwiera pojemnik  po czym wraca do brzegu) , echosondą to i tak mistrzostwo świata. Cudów tutaj nie będzie . Na wiosnę w wyznaczeniu punktów posiłkować się będę Depperem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Proszę o poradę. Potrzebna łódka do wywozu zanęty z gps i echosondą. Budżet 3-4 tysiące.

Łódki będzie używał ojciec, więc Gps potrzebny do "trafiania" w ustalone miejsce i fajnie gdyby też był automatyczny powrót. Echosonda nie musi być cudo. Głębokość, dobrze byłoby móc odróżnić twardość dna.

Ładowność nie musi być jakaś gigantyczna. Będę wdzięczny za porady i doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek1 napisał:

Proszę o poradę. Potrzebna łódka do wywozu zanęty z gps i echosondą. Budżet 3-4 tysiące.

Łódki będzie używał ojciec, więc Gps potrzebny do "trafiania" w ustalone miejsce i fajnie gdyby też był automatyczny powrót. Echosonda nie musi być cudo. Głębokość, dobrze byłoby móc odróżnić twardość dna.

Ładowność nie musi być jakaś gigantyczna. Będę wdzięczny za porady i doświadczenia.

Tomku jeśli nie szukasz nówki to mój kolega z czasów szkolnych pozbywa się Vikinga Patrol L z echo i gps kupił jesienią model 2021 a dwie mu nie potrzebne.. Jak coś to daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.