Skocz do zawartości
tokarex pontony

Widawa


Piterekkk

Rekomendowane odpowiedzi

Zatem opowiesc zaczyna sie o 6 rano na widawie w świniarach. przyjeźdzam, pusto, cicho i zero oznak ryby. Mowie kij, nie przyjechalem po ryby tylko nerwy skolatane uleczyc, wiec ide w dol rzeki. Jeszcze tylko zmontuje zestaw i w droge....

Przypomnialem sobie, ze ociera mi kolowrotek, a myśle, delikatnie go "wygnę" i bedzie gitara. I c h... uśtawka!!! peka mi obudowa i robi sie wyrwa z ostrymi krawędziami #$!#!!!#! walę łbem o filar mostu ze złości i mówie, nic nie zepsuje niedzielnego poranka w pieknych okolicznościach przyrody...i niepowtarzalnych. schodze ze skarpy i poślizg... słysze jak coś chrupie w lewym kaloszu, tak to pewnie skręcona kostka.... jest pięknie. Ide, bo jak mogę to ide... kolejny zakręt, łuk zewnetrzny i widze ze drobnica sie spławia. Myśle, ukleja tez ryba, poćwicze. Przetestowalem wszystkie muchy na przyponie 18, nic. Na 16 nic. Zmieniam na 14 i zaczyna sie zbieranie. Kilka uklejek i 2 male kleniki. Zakladam Goddarda brown, podaje na zewnetrzna pod kępe traw i jak nie pierd....yknie !Skok, wir, opór niemilosierny, jakbym caly pociag syryjczykow z trasy budapeszt-berlin ciągnał. Wyskok i kur...zapiał !!!!!!!Strzela przypon. Mam nerw ale to co skurczybyk zrobił to rzeź. Szacuje, ze mógl mieć 50, przepadlem na zawsze, jest mistycznie i emocje, że zawal na srodku rzeki murowany. Słowem extra, tylko kostka bania jak po ugryzieniu, kolowrotek do wy.....walenia i 4 muchy na drzewach ☺

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • 2 weeks later...

Obiecalem sobie,że dzisiaj poćwicze na ulubionej rzeczce. W nocy jednak dopadł mnie panujący wśród domowników wirus, kichalem, telepałem sie i generalnie czułem sie do...chrzanu. Szanowna Małżonka zagroziła rozwodem i podziałem majątku jeśli tylko uciekne nad wodę. Szybka analiza zysków i strat i stwierdziłem, że nie ma co ryzykować... szkoda z mozołem kolekcjonowanego sprzętu ☺(a swoja drogą po co jej moje kije ☺?). Obiecałem odpocząć i sie podleczyć. Niesamowite są jednak moźliwości męskiego organizmu... do godz 14 objawy grypy filipińskiej ustąpiły ☺. Zanim sie posklejałem do kupy to nad Widawą byłem po 16. Ona jak zwykle piękna, dodatkowe 17 cm wody dodało jej charakteru. Zacząłem tam, gdzie ostatnio dostałem szkołe od klenia giganta. Dostałem 3 szanse i du...pudło. Zaczeło konkretnie zmierzchać i wracając do auta postanowilem odwiedzić pewna miejscówke. Gdy podszedłem bliżej zobaczyłem jak dwie spore strzałki odpływaj spod brzegu. Mowie uuu , coś tu mieszka . Zacząłem niezdarnie ładować sie do wody, źeby umoźliwić moim umiejętnościom podanie muchy bez wyrywania drzew z korzeniami.Pierwsze podanie tak dokładne, że sam sie zdziwiłem ☺. Muszka delikatnie 1,5s po lince kładzie sie na wodę... cmok, plusk i coś wciąga goddarda pod wode. Krew zaczęła szybciej krążyć, żeby mózg postanowił co dalej robić. Szybkie wybieranie linki i jest...opór, na który każdy zakatarzony wariat stojący po kolana w wodzie czeka. Chwila walki plątaniny linki i jest na brzegu. Pełna satysfakcja mimo średnich rozmiarów jaziu wynagradza ryzykowny wypad. Trafilem jeszcze dwa, żerowanie trwało 15 może 20 min i potem cisza... Woda powoli sie podnosi i mam nadzieje, że jeszcze trochę frajdy mi Widawa w tym roku zafunduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
O 3.02.2016o08:33, FullWengjel napisał:

A może na Widawie również zrobimy ligę jak na pozostałych sąsiednich dopływach Odry? Slęza ma, Bystrzyca od tego roku również a równie urokliwa Widawa nie...

To mamy już kierownika zamieszania;)

Określ na jakich zasadach, jakim odcinku i czekamy na chętnych na listę.

Nie każdemu po drodze Ślęza, czy Bystrzyca. Jeszcze niedawno, marzyła się po cichu, taka rywalizacja między ligami we Wrocławiu. Może już nie długo;)

Jak jacolan wszystkie ligi opędzluje, to zrobi się wam łyso;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ślęzy kilkaset metrów do widawy kilkanaście kilometrów. Do ślęzy nie mogę się przekonać... Widawa ma swój urok choć nie jest to łatwa rzeka. Jaceen chyba wie o tej rzece więcej niż My wszyscy razem. Zapisuje się gdyby powstał wątek:)

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 3.02.2016o08:33, FullWengjel napisał:

A może na Widawie również zrobimy ligę jak na pozostałych sąsiednich dopływach Odry? Slęza ma, Bystrzyca od tego roku również a równie urokliwa Widawa nie...

Nie lubie zawodow ale na lige widawy pisze sie z pozdrowieniem Wasyl

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie czekam na zasady i określenie odcinka Widawki do wspólnej zabawy. Ja przeważnie łowię na odcinku Sołtysowice-ujście, ale pewnie jest parę osób, które łowią wyżej.

W ramach zmobilizowania chętnych i sprawdzenia, kto się na LW 2016 pisze, otwieram listę: :-)

1. gapcio111

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasady Ligi Widawy 2016

  • ·        Bierzemy pod uwagę sumę długości trzech największych ryb złowionych metodą spinningową,lub muchową.
  • ·        Ryby które będą brane pod uwagę to: kleń, jaź, świnka, okoń, boleń i szczupak.
  • ·        Rywalizacja na żywej rybie.
  • ·        Wędkujemy zgodnie z zasadami RAPR.
  • ·        Zgłaszamy ryby złowione na odcinku ?????
  • ·        Wiarygodną informacją, będzie fotografia, która potwierdzi nasze wyniki.
  • ·        Wątpliwości rozstrzygamy na forum. Ostateczny werdykt w sprawach LŚ podejmuje Arbiter Ligi. (Odys80, FullWengjel?)
  • ·        Oznajmić swój udział przynajmniej dzień wcześniej, przed zgłoszeniem/złowieniem ryb.
  • ·        Zgłaszamy ryby zgodnie z Regulaminem PZW, czyli wyłącznie poza ich okresem ochronnym - ???

Punktacja

Każda z wymienionych ryb, to: 1cm = 1pkt

Odstępstwo, w przypadku szczupaka i bolenia, gdzie na starcie (za wymiar) dostają 25pkt, a za każdy dodatkowy centymetr ponad wymiar + 1 punkt.

 

LIGA WIDAWY TO RYWALIZACJA CZYSTO TOWARZYSKA

 

PS Posiłkowałem się  regulaminem Ślęzy, w sumie moge byc moderatorem ligi razem z FullWengjel jak się zgodzi. Pozdrawiam

Czekam na opinie i propozycję odcinków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pięknie jeszcze troche a do roboty nie będę chodzić aby ogarnąć te wszystkie ligi sporadycznie  bywam na Widawą  ale pewnie się dopiszę.

·        Wątpliwości rozstrzygamy na forum. Ostateczny werdykt w sprawach LŚ podejmuje Arbiter Ligi. (Odys80, FullWengjel?)

Wkradło się takie coś wynikiem kopiowania Powinno być

·        Wątpliwości rozstrzygamy na forum. Ostateczny werdykt w sprawach LW podejmuje Arbiter Ligi. (Odys80, FullWengjel?)

 

Dopinguję Lidze mam nadzieję że się rozwinie i znajdzie sporo chętnych:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ;)  uwielbiam Widawe a szczególnie odcinek w Świniarach;) najczesciej jednak wedkuje w okolicach Psiego Pola, rzeczka kilka razy mnie już naprawde pozytywnie zaskoczyła... Jak ktoś wedkuje w okolicy CH Korona to chetnie wybiore się na wspólne wędkowanie ;) (PRIV)

 

PS. Mieliście juz Panowie jakieś wyniki w tym roku na Widawie?? Ja chodzę w poszukiwaniu Klenia ale jak narazie same przyłowy w postaci -Bolenia! :|

 

1. gapcio111

2.michalvcf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasady Ligi Widawy 2016 od 01.02.2016 do 04.12.2016

  • ·        Bierzemy pod uwagę sumę długości trzech największych ryb złowionych metodą spinningową, muchową lub DS
  • ·        Ryby które będą brane pod uwagę to: kleń, jaź, świnka, okoń, boleń i szczupak.
  • ·        Rywalizacja na żywej rybie.
  • ·        Wędkujemy zgodnie z zasadami RAPR.
  • ·        Zgłaszamy ryby złowione na odcinku od ujścia do Odry do Jeziora Michalickiego
  • ·        Wiarygodną informacją, będzie fotografia, która potwierdzi nasze wyniki.
  • ·        Wątpliwości rozstrzygamy na forum. Ostateczny werdykt w sprawach LW podejmuje Arbiter Ligi. (Odys80, FullWengjel?)
  • ·        Oznajmić swój udział przynajmniej dzień wcześniej, przed zgłoszeniem/złowieniem ryb.
  • ·        Zgłaszamy ryby zgodnie z Regulaminem PZW, czyli wyłącznie poza ich okresem ochronnym - ???

Punktacja

Każda z wymienionych ryb, to: 1cm = 1pkt

Odstępstwo, w przypadku szczupaka i bolenia, gdzie na starcie (za wymiar) dostają 25pkt, a za każdy dodatkowy centymetr ponad wymiar + 1 punkt.

 

LIGA WIDAWY TO RYWALIZACJA CZYSTO TOWARZYSKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do LŚ dodałem punkt o dopisywaniu metody połowu przy punktach.

 

 

Zasady Ligi Widawy 2016 od 01.02.2016 do 04.12.2016

  • ·        Bierzemy pod uwagę sumę długości trzech największych ryb złowionych metodą spinningową, muchową lub DS
  • ·        Ryby które będą brane pod uwagę to: kleń, jaź, świnka, okoń, boleń i szczupak.
  • ·        Rywalizacja na żywej rybie.
  • ·        Wędkujemy zgodnie z zasadami RAPR.
  • ·        Zgłaszamy ryby złowione na odcinku od ujścia do Odry do Jeziora Michalickiego
  • ·        Wiarygodną informacją, będzie fotografia, która potwierdzi nasze wyniki.
  • ·        Wątpliwości rozstrzygamy na forum. Ostateczny werdykt w sprawach LW podejmuje Arbiter Ligi. (Odys80, FullWengjel?)
  • ·        Oznajmić swój udział przynajmniej dzień wcześniej, przed zgłoszeniem/złowieniem ryb.
  • ·        Zgłaszamy ryby zgodnie z Regulaminem PZW, czyli wyłącznie poza ich okresem ochronnym - ???

Punktacja

Każda z wymienionych ryb, to: 1cm = 1pkt (przy podanym wyniku dopisujemy metodę połowu: s - spinning, m - mucha, ds - drgająca szczytówka. Np. s44+m33+ds32=109)

Odstępstwo, w przypadku szczupaka i bolenia, gdzie na starcie (za wymiar) dostają 25pkt, a za każdy dodatkowy centymetr ponad wymiar + 1 punkt.

 

LIGA WIDAWY TO RYWALIZACJA CZYSTO TOWARZYSKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.