Skocz do zawartości
tokarex pontony

Działy i kategorie - pomysły i uwagi


Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 259
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tomek, własnie o to chodzi, by skończyły się gdybania i przekazywanie z ust do ust zasłyszanych gdzieś tam informacji nie zawsze prawdziwych.

Suche FAKTY będa mówiły same za siebie i zawsze będzie można je zweryfikować :cool:

Pewnie temat będzie się docierał przez jakiś czas, ale jesli się już wypracuje metodologię ich przeprowadzania, będzie to kopalnia wiedzy rzeczywistej i namacalnej w zakresie sprzętu nas interesującego :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry pomysł - ciesze się że takie coś powstało i z zainteresowaniem będę obserwował te działy a z czasem pewnie i coś napiszę. Uwagę mam w zasadzie jedną. Dotyczy ona pkt. 7

Test powinien przedstawiać subiektywne rzetelne odczucia testującego. Testy tylko w formie czysto polecającej lub negującej będą odrzucane.
Rozumiem jaki zamysł przyświecał dodaniu tego punktu ale czasem się zdarza że można o czymś powiedziec w zasadzie tylko złe rzeczy lub (znacznie rzadziej) same dobre. Jeśli tak jest to czemu tego nie napisać i na siłę wymyślac coś na plus lub na minus.

Inna uwaga ma już charakter kosmetyczny w pkt. 3 powołujesz się tomik na pkt. 14-ty wzorca którego formalnie nie ma bo we wzorcu nie ma numerowanej listy punktów! To wcale nie jest taki detal a poważna niezręczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł, postaram się coś przedstawić w najbliższym czasie ale obawiam się tego samego co Tomaszek, bo opinia chyba ma prawo być albo dobra albo po prostu zła. Mając zły sprzęt, który się nie sprawdził warto by przestrzec kolegów i aby to zrobić trzeba będzie wymyślać, jakąs pozytywną bzdurę, aby to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomaszek, Ty wiesz co, prawda? ;)

Temat jest wciąż dopracowywany, stąd jest jak jest. Pkt 14 przy jednej z przepudów wyleciał i ... :( Nie martw się, wszystko będzie OK, tylko niech ludziom z głowy Święta "zejdą"

Jeśli chodzi o subiektywną ocenię, bez jednoznacznego stwierdzenia, czy dobry, czy zły, czy polecasz innym, czy nie w/g mnie jest jak najbardziej zasadna. Chodzi o to, by nie sugerować innym wyboru ... tylko suche fakty bez jakiegokolwiek komentarza. Wiem, że to pozornie wygląda jak niedopatrzenie, ale to jest celowe. Z czasem, jak zobaczycie efekty takiej formy, przyznacie racje ad. zasadności takiej formy.

A i producenci nie będą mieli nam nic za złe, że ... ;) Może z czasem sami będą się do nas zgłaszać o "dogłębne zbadanie sprzętu" :lol::lol::lol: NIgdy nic nie wiadomo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem jaki zamysł przyświecał dodaniu tego punktu ale czasem się zdarza że można o czymś powiedziec w zasadzie tylko złe rzeczy lub (znacznie rzadziej) same dobre. Jeśli tak jest to czemu tego nie napisać i na siłę wymyślac coś na plus lub na minus.

Może niedokładnie sprecyzowałem ten punkt, spróbuję poprawić. Jak najbardziej piszcie i wytykajcie dobre i złe rzeczy. Chodziło mi tylko o to, żeby nie w formie np:: "Dla mnie super kołowrotek, polecam, lećcie zaraz i kupcie" albo "Mi się akurat zapsół, odradzam, nie kupujcie"

Inna uwaga ma już charakter kosmetyczny w pkt. 3 powołujesz się tomik na pkt. 14-ty wzorca którego formalnie nie ma bo we wzorcu nie ma numerowanej listy punktów! To wcale nie jest taki detal a poważna niezręczność.

A tu fakt, też to poprawie. Najpierw był wzorzec z punktami, ale później stwierdziłem, że wizualnie z cyframi test wygląda gorzej i w sumie cyferki nie są potrzebne.

Zresztą Shogun też mi parę takich podobnych znalazł nieścisłości, choćby zdjęcia. Będzie mozna wklejać więcej a nie tylko dwa. A("nie link!) nie oznacza np: braku mozliwości wklejenia zdjęcia np: poprzez fotosik tylko zakaz wklejania linków odsyłaących do sklepów i aukcji żeby sobie dany spzęt obejrzeć . Także też porawię.

Wszystko pisałem późno w nocy i pewnie dlatego szczegóły mi umkneły.

W każdym razie cieszę się, że wam sie ogólnie podoba :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Czesc,

wpadlem na pomysl, a raczej widzialem juz nie raz zrealizowany na zagranicznych forach, ze mozna by bylo wprowadzic taka kategorie.

W tej o to kategorii, ktora by byla podzielona na rejony (np malopolskie, pomorskie itd.) wpisujemy nasze wody, dodajemy jakies foteczki, informacje na temat lowiska itp. .

Napewno sie znajda osoby lawiace na tych samych wodach, lub osoby ktore by chcialy pewna wode odwiedzic.

Te i inne osoby moga w tych tematach pytac o sprzet , przynety efektowne , pokazywac swoje rybki zlowione no i ogolna dyskusja na temat wod.

Co o tym myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się to tego tematu :lol:

Otóż czy możliwe by było założenie odpowiedniego tematu w dziale Metody połowu - techniki, sposoby i tajniki poszczególnych metod, który dotyczyłby RZEK :?: Już od kilku dni się nad tym zastanawiałam, a dlaczego? Ponieważ raz tylko jedyny byłam na rzece i to w dodatku 26 grudnia br. Niestety nie znam się na tym kompletnie, a szukanie informacji na forum jest bardzo skomplikowane, ponieważ tu znajduje się coś tam, tam coś innego i tak w każdym dziale i każdym temacie ktoś coś napomknie. Wydaje mi się, że właśnie w tym dziale (patrz wyżej) obok np. MORZA (gdzie jest to specyficzne "łowisko") można by było wprowadzić taki własnie temat, gdzie wszelkie metody połowu, techniki itp. na rzekach byłyby w jednym miejscu i z pewnością wielu użytkowników dzieliłoby się swoją wiedzą na ten temat.

Proszę o pozytywne rozpatrzenie mej prośby :mrgreen:

Co wy na to?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to w dodatku 26 grudnia br.
:?::?::?:

Według jakiego to kalendarza madi wędkujesz, :?::wink::mrgreen:

Gdzie biorą :?: :

- w szpitalach

- w sądach

- i podobno w urzędach

Ostatnio trochę się forum rozrosło i faktycznie trzeba by zrobic troche porządków. Może jakiś konkursik na opracowanie drzewa (struktury) forum. Mam na mysli układ tematów i kategorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to w dodatku 26 grudnia br.

:?::?: :?:

Według jakiego to kalendarza madi wędkujesz, :?::wink::mrgreen:

cholercia podupało mi się :oops: Ale chociaż ktoś się ze mnie pośmiał, no i ja też :mrgreen:

Cały czas żyję zeszłym rokiem, a wszystko przez to, że nawet nie odczułam Świąt bo pogoda raczej przypomina Wielkanoc :wink:

A co do tych RZEK to chyba nie jest to głupi pomysł? I chyba by wpłynęło troszkę na

trzeba by zrobic troche porządków

Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tych RZEK to chyba nie jest to głupi pomysł?

Uważam że pomysł trafiony, przydałby się taki temat, przy okazji można by utworzyć obok rzek, temat dotyczący wod stojących. Jednak jakby nie patrzeć łowienie w rzece rożni się od łowienia w jeziorze, stawie itp.

Pozdrawiam Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej o to kategorii, ktora by byla podzielona na rejony (np malopolskie, pomorskie itd.) wpisujemy nasze wody, dodajemy jakies foteczki, informacje na temat lowiska itp. .

Być może w przyszłości w przypadku większej ilości opisywanych łowisk, powstaną podkategorie "województwa" i całość zostanie w ten sposób prezentowana .

Otóż czy możliwe by było założenie odpowiedniego tematu w dziale Metody połowu - techniki, sposoby i tajniki poszczególnych metod, który dotyczyłby RZEK

Mogę niewiedzieć jak łowić np: spinningiem na rzece, ale to że się da wiedzą chyba wszyscy.

Stąd kategorii typu "RZEKA" czy "WODY STOJĄCE" nieprzewiduje ponieważ łowienie na nich i tak wymaga najpierw wyboru jakiejś metody połowu.

A kategorie dotyczące poszczególnych metod połowu są już na forum. I tam proszę szukać infomacji lub kierować pytania. Np: właśnie w kategorii spinning zapytać:

"Jak łowić spinningiem na rzece"

a szukanie informacji na forum jest bardzo skomplikowane, ponieważ tu znajduje się coś tam, tam coś innego i tak w każdym dziale i każdym temacie ktoś coś napomknie.

Tymbardziej po co kolejana dodakowa kategoria.

Proszę używać odnośnika "Szukaj" znajduje informacje nawet po slowach kluczowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 5 months later...
  • 1 month later...

Chciałem się dowiedzieć co się dzieje z kategorią testy? Niby sie pojawiają nowe ale tego nie widać. Komentarzy ani dyskusji w związku z tym też nie ma. Pod ostatnim testem (bardzo ciekawym) widać jakąś próbą dyskusji ale od kilku dni posty czekają na akceptację. Na osobnym forum tematu do komentowania testów też nie ma? Fajny pomysł ale zrealizowany po łebkach i nie pielęgnowany. W obecnej formie tego działu z pewnością nie umieścił bym swojego testu, bo wydaje się że z porównywalnym efektem mógł bym go przywiesić u siebie w pokoju na ścianie. :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.