Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Działy i kategorie - pomysły i uwagi


Rekomendowane odpowiedzi

Mam taka małą sugestię: czy nie można rozdzielić działu Spining, żywiec. Nie mogę dostrzec przez lata wędkowania wspólnych cech tych metod tak więc co one robią razem.

Dziękuję za pozytywne rozpatrzenie mojej prośby :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 259
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No, to któryś raz już powraca ten temat. Cekawe tylko czy któryś z "postoprzenaszaczów" zechce poświęcić swój czas i przekopać się przez wszystkie tematy celem rozdzielenia ich na dwa działy?

Ze swojej strony popieram tu keriego w całej rozciągłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taka małą sugestię: czy nie można rozdzielić działu Spining, żywiec. Nie mogę dostrzec przez lata wędkowania wspólnych cech tych metod tak więc co one robią razem.
keri masz rację tym bardziej, że nie spininguje się żywą rybą.... co może niektórym czepialskim sugerować tytuł działu :roll:
czy któryś z "postoprzenaszaczów" zechce poświęcić swój czas i przekopać się przez wszystkie tematy celem rozdzielenia ich na dwa działy?

Z pewnością tak, o ile tomik pozytywnie rozpatrzy tę sprawę :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspólna cecha to drapieżnik :grin:
:???: no wybacz. Co tu jest wspólnego.

Spłąwikowcy i gruntowcy łowią okonie.

Spiningisci wzdręgi i ukleje.

Gdzie ten wspólny mianownik o nazwie drapieżnik.

Na tą chwilę miałem chęć założyć dwa tematy: "Spinning na żywca" i "Żywiec na spinning" :lol:

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji co myślicie o podzieleniu "przynęt" na sztuczne (na spinning) i naturalne (na haczyk)

pomysł równie dobry co keriego, tworzenie konkretniejszych podkategori wspaniale poprawi przejżystość forum i ułatwi odnalezienie interesujących nas tematów. obecne dość obszerne kategorie (tj. przynęty, zanęty, wędziska...) powodują, że wiele cennych informacji ginie w odmętach forum, bo mało kto wytrzmuje przeglądanie kilkuset nawet tematów w wyniku wyszukiwania..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji co myślicie o podzieleniu "przynęt" na sztuczne (na spinning) i naturalne (na haczyk)?
Tak zupełnie na serio to jeśli miał by powstać odrębny dział spinning to widział bym poddziały typu: przynęty, wędziska, kołowrotki i pozostałe akcesoria.

Może za bardzo się rozdrabniam ale czy nie było by czytelniej?

Pomyślmy. Podyskutujmy. Zmieńmy. :wink:

To samo w tematach "obleganych" czyli w spławik i grunt.

Co wy na to?

jeśli trzeba pomocy w podziale tematów to mogę posiedzieć którejś nocy i coś tam poprzebierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarosław napisał/a:

Wspólna cecha to drapieżnik

no wybacz. Co tu jest wspólnego.

Spłąwikowcy i gruntowcy łowią okonie.

Spiningisci wzdręgi i ukleje.

Czy Ty zawsze taki smutny jesteś :lol: . Przecież napisałem to w przenośni, A tak naprawde nikt ze spiningistów nie nastawia się na wzdręgę czy ukleję ani z gruntowców na okonia. To normalny przyłów jak karp na małą ukleję, czy sandacz na kukurydzę. Wczoraj złowiłem 53 okonie 15-39 cm na paprocha i jednego karpia 2,10. A mimo to nie wcinam się w sprawy spiningu.

Moje zdanie jest takie, że można zrobić jakiś minimalny podział ale nie robić takiego podziału jak pantofelki , co dobę dwa osobniki, i tak niektóre działy swiecą pustkami i więcej gości tam zagląda niż userów, ale to moje prywatne zdanie. I tak jak ktoś będzie chciał więcej porad fachowych to przejdzie na forum tematyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty zawsze taki smutny jesteś
Taaa a nawet jeszcze częściej :lol::lol::lol:
nikt ze spiningistów nie nastawia się na wzdręgę
A tu bym polemizował, czesto zdarza mi się nastawiać głównie na ta rybę.
I tak jak ktoś będzie chciał więcej porad fachowych to przejdzie na forum tematyczne.
Masz rację. Haczyk jest bardziej "ogólnikowo-wędkarski" ale fajnie by było stworzyć mocne działy tematyczne, sam widzisz że "wyczyn" w dziale spławik jest popularny i coraz więcej userów tam się zaczyna udzielać.

Dałem propozycję, przejdzie to Ok nie przejdzie też OK.

A ja zawsze smutny będę :lol::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomik napisał/a:

Przy okazji co myślicie o podzieleniu "przynęt" na sztuczne (na spinning) i naturalne (na haczyk)?

Tak zupełnie na serio to jeśli miał by powstać odrębny dział spinning to widział bym poddziały typu: przynęty, wędziska, kołowrotki i pozostałe akcesoria.

No myślę, że cały temat warty dogłębnego przemyślenia.

Może za bardzo się rozdrabniam ale czy nie było by czytelniej?

Hmmm może tak, może nie. A to dlatego, że mamy 6 działów w Metody połowu - techniki, sposoby i tajniki poszczególnych metod, skoro byśmy zrobili taki podział jak piszesz np. o spiningu, to tak samo grono użytkowników "grunciarzy" również takowy by chciało. Patent polega również na tym, że skoro techniki połowu będą miały takie rozszerzenie, to wówczas działy dotyczące Sprzęt wędkarski - konkretne modele, serie, marki, producenci będą zawierały te same posty i zapytania (lub podobne) jak nowo utworzone w danych kategoriach, o których mowa, lub też stanie się zbędny tworząc o wprowadzenia zmian swego rodzaju bazę danych.

Sama nie wiem co myśleć, trochę naskrobałam mam nadzieję, że czytelnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madi, masz rację, tworzenie poddziałów szczegółowych typu:

spławik:

-wędzisko

-kołowrotek

-przyneta

itd

i tak w dziale spinning, grunt wiąże się chyba z przeniesieniem i podziałem już istniejących tematów dotyczących sprzętu ogólnie.

Roboty sporo ale sens w tym widzę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostrzegam, że pwene kategorie można by było bardziej sprecyzować.

madi, masz rację, tworzenie poddziałów szczegółowych typu:

spławik:

-wędzisko

-kołowrotek

-przyneta

itd

Niemniej oczekuję na propozyzję rozpisanie całego "drzewka" z uwzględnieniem wszystkich obecnych for z kategorii Metody, Sprzęt oraz Przynęty i Zanęty

Ja się w tym czasie dowiem, czy tak duże przestawienie i zmiana kategorii i for może mieć jakieś negatywne skutki na działanie bazy oraz pozycję w wyszukiwarkach.

Czekam również na opinię innych użytkowników na temat tych zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekawa co o nim myśli reszta użytkowników
Czekam również na opinię innych użytkowników na temat tych zmian.
Jestem za :wink: , będzie to wyglądało o wiele lepiej np. o wędke do spławika zapytamy w tej właśnie kategorii.

Mam jeszcze sugestie na temat "Muchy", można by dokonać podziału na np. wędki, kołowrotki, suche muchy itd. ale czy warto?; niewiele się tam dzieje i myślę że ten dział można zostawić w spokoju. Gdyby dokonano takiego podziału na pewno większość "poddziałów" świeciła by pustkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

keri masz rację tym bardziej, że nie spininguje się żywą rybą

Ale łowi się "na trupa" łowiąc rybą tyle że już martwą. Rybka dozbrojona i przed nią ołów i łowi się tak jak gumą :wink::wink::wink:

I ja jestem za rozdzieleniem :!::mrgreen:

A tak naprawde nikt ze spiningistów nie nastawia się na wzdręgę

Znam takich co tak się nastawiają i imitacjami owadów - wobkami - łowią wzdręgi :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale łowi się "na trupa" łowiąc rybą tyle że już martwą. Rybka dozbrojona i przed nią ołów i łowi się tak jak gumą :wink: :wink: :wink:

6. ŁOWIENIE RYB DRAPIEŻNYCH

§ 5

2. Łowiąc ryby metodą spinningową lub trollingową wolno używać jednej wędki, uzbrojonej w jedną przynętę sztuczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madi napisał/a:

jestem ciekawa co o nim myśli reszta użytkowników

tomik napisał/a:

Czekam również na opinię innych użytkowników na temat tych zmian.

Jestem za :wink: , będzie to wyglądało o wiele lepiej np. o wędke do spławika zapytamy w tej właśnie kategorii.

No i gut, kolejny podpis po petycją :mrgreen:

Mam jeszcze sugestie na temat "Muchy", można by dokonać podziału na np. wędki, kołowrotki, suche muchy itd. ale czy warto?;

Warto, zawsze warto :grin:

niewiele się tam dzieje i myślę że ten dział można zostawić w spokoju.

E tam, poprostu mało jest jeszcze użytkowników zajmujących się tą metodą połowu. Osobiście jestem tego zdania: chcę kiedyś spróbować, w moim terenie jest wiele rzek, ale... to właśnie "ale" sama technika jest dla mnie zagadką, aczkolwiek uważam, że s fascynująca.

Poza tym jeżeli rozwijamy dane działy czy kategorie to róbmy to na równi ze wszystkimi i profesjonalnie by nie doszło w jakimś tam czasie do dyskryminacji, gdyby np. dołączyli do nas przede wszystkim muszkarze.

I ja jestem za rozdzieleniem :!::mrgreen:

No i jeszcze jeden "gut" :mrgreen:

wobler129 napisał/a:

Ale łowi się "na trupa" łowiąc rybą tyle że już martwą. Rybka dozbrojona i przed nią ołów i łowi się tak jak gumą :wink: :wink: :wink:

6. ŁOWIENIE RYB DRAPIEŻNYCH

§ 5

2. Łowiąc ryby metodą spinningową lub trollingową wolno używać jednej wędki, uzbrojonej w jedną przynętę sztuczną.

keri ja to wiem. Ale tak się łowi :cry: Będąc na Odrze w tamtym roku widziałem 3 takich wędkarzy :neutral:

A ja na to: wracając do tematu, proszę :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugestia nr 2 :wink: Pozostaję jeszcze sprawa przynęt, do jakiego działu dać np. poczciwą kukurydze albo robaka, są to przynęty stosowane nie tylko w jednej metodzie, więc może zamiast do każdego nowego działu dodawać - przynęty można by podzielić po prostu aktualny dział PRZYNETY na np.:

-przynęty na białą rybę

-przynęty na drapeżniki

(dużo w tym poście słowa przynęty, mam nadzieje że łapiecie o co mi chodzi :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.