Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zmiany w Regulaminie Amatorskiego Połowu Ryb


artech

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość CarIvan

Z tego co wynika z tego zapisu limit 35 szt rocznie dotyczy łącznie złowionych sztuk: szczupaka, sandacza, pstrąga potokowego - co oznacza że możesz złowić np. 10 sandaczy, 10 pstrągów i 15 szczupaków lub dowolna inna konfiguracja ilości co do tych gatunków ale łącznie wszystkich tych gatunków nie możesz zabrać z łowiska więcej niż 35 szt. w ciągu roku co nie oznacza że nie możesz ich więcej złowić. Dalej wczytując się w te zapisy karp nie został objęty żadnym rocznym limitem ilościowym poza tym że nie wolno Ci zabrać więcej niż 2 szt na dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wynika z tego zapisu limit 35 szt rocznie dotyczy łącznie złowionych sztuk: szczupaka, sandacza, pstrąga potokowego - co oznacza że możesz złowić np. 10 sandaczy, 10 pstrągów i 15 szczupaków lub dowolna inna konfiguracja ilości co do tych gatunków ale łącznie wszystkich tych gatunków nie możesz zabrać z łowiska więcej niż 35 szt. w ciągu roku co nie oznacza że nie możesz ich więcej złowić. Dalej wczytując się w te zapisy karp nie został objęty żadnym rocznym limitem ilościowym poza tym że nie wolno Ci zabrać więcej niż 2 szt na dobę.
kolego to żart PRIMA APRIMISOWY ? :) gdyby takie coś weszło to mysle ze gdzies 60% wędkarzy by przestało opłacać karte......W 2010 to 35 szczupaków miałem w ciągu miesiąca.......a Ty mi o roku tu piszesz......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CarIvan
kolego to żart PRIMA APRIMISOWY ? :) gdyby takie coś weszło to mysle ze gdzies 60% wędkarzy by przestało opłacać karte......W 2010 to 35 szczupaków miałem w ciągu miesiąca.......a Ty mi o roku tu piszesz......
Kolego to nie mój wymysł a odpowiedź na zadane pytanie i dotyczy wprowadzonych zmian w RAPR w Okręgu Katowice na 2015 rok. Swoją drogą jeśli łowisz 35 szczupaków w miesiącu to po pierwsze powiedz gdzie też chętnie połowię dla sportu na tak zarybionym zbiorniku a po drugie jeśli wszystkie zabierasz z łowiska to jesteś zwykłym mięsiarzem i nie zasługujesz na to by nazwać Cię wędkarzem. Osobiście uważam że limit jaki wprowadzono w okręgu Katowice jest i tak o połowę za wysoki bo co innego ilość ryby jaką możesz zabrać a co innego łowienie tej ryby. Limit nie wyklucza przecież łowienia, owszem możesz łowić te ryby ale zabrać nie możesz więcej rocznie niż określone w limicie. Dla kogoś kto łowi dla przyjemności, relaksu, sportu a nie dla mięsa ten limit nie ma znaczenia bo i tak nie zabierze tyle ryb co określa limit, mięsiarz się oburzy że wolno mu tylko tyle zabrać za tak "wielką składkę" jaka musi zapłacić na rok. Dlatego uważam że swoim wpisem dałeś przykład mięsiarza który za te śmieszne dwieście parę złotych najchętniej zapchał by zamrażarkę różnymi rybami. Za tą składkę kupił byś 10 kg szczupaka czyli 5 szt a Ty piszesz że masz 35 na miesiąc, gdzie tu relacja złowionej ilości jeśli ją zabrałeś do składki jaką wnosisz, powinieneś płacić z 2000 zł na rok składki z takim podejściem jakie masz albo powinieneś mieć zakaz całkowity połowu ryb bo działasz jak zwykły kłusol i to się da wyczytać z twojego ostatniego wpisu :!::!::!:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2010 na wiosnę była powódz na południu Polski....ryba podeszła z Wisły do małych rzek , w lipcu 2010 miałem miesiąc urlopu i nad rzeką byłem co dziennie .Nie stety nie zdradzę ci która to rzeka.Do twej wiadomosci dodam ze wędkuje tylko pstragi i szczupaki.Inne gatunki ryb mnie nie interesują.Myślę ze domyślisz się czemu. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CarIvan
Do twej wiadomosci dodam ze wędkuje tylko pstragi i szczupaki.Inne gatunki ryb mnie nie interesują.Myślę ze domyślisz się czemu
Tak mają najlepsze mięso do zapchania nim zamrażarki w Twoim przypadku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w temacie to w krakowskim zezwoleniu już od dawna takie coś było....

(poniżej z tegorocznego zezwolenia)

§ 5. Limit dobowy (w godz. 000 - 2400) złowionych i zatrzymanych ryb do zabrania z łowisk:

1. brzana, certa, karp, lin, świnka - 2 szt. - (łącznie 3 szt.)

2. kleń - 5 szt.

3. leszcz - 5 szt. (powyżej długości całkowitej 30 cm)

4. sandacz, szczupak, boleń, troć wędrowna, troć jeziorowa, sieja, łosoś - 2 szt. (łącznie)

5. sum - 1 szt.

6. ryby łososiowate - 2 szt., na rzece Rudawie od jazu w Szczyglicach do jazu w Mydlnikach łączny limit ryb łososiowatych wynosi 1 szt.

7. węgorz 2 szt.

8. lipień i karaś pospolity - całkowity zakaz zatrzymywania.

9. Łączny roczny limit połowu ryb łososiowatych oraz karpia, lina, szczupaka i sandacza wynosi 30 szt.

10. Łączna ilość zatrzymanych ryb wymienionych w § 5 pkt. 1-7 nie może przekroczyć 10 szt. w ciągu doby

11. Łączny limit ryb zatrzymanych nie wymienionych w § 5. pkt 1-7 (w tym leszcz o długości całkowitej do 30 cm) nie może przekroczyć 5 kg w ciągu doby.

12. Limity połowu nie dotyczą: amura, czebaczka amurskiego, karasia srebrzystego, ryb z gatunku trawianka, sumika karłowatego, tołpygi, oraz raka pręgowanego i raka sygnałowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do twej wiadomosci dodam ze wędkuje tylko pstragi i szczupaki.Inne gatunki ryb mnie nie interesują.Myślę ze domyślisz się czemu
Tak mają najlepsze mięso do zapchania nim zamrażarki w Twoim przypadku.
dokładnie.A widzisz coś w tym złego?To ze ja mam a ty nie to boli cię to?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CarIvan
dokładnie.A widzisz coś w tym złego?To ze ja mam a ty nie to boli cię to?
Jak przeczytasz mój post z poprzedniej strony tego tematu to zrozumiesz. Nie boli mnie to że masz pełną zamrażarkę tylko że zachowujesz się jak kłusol i mięsiarz i na miano wędkarza nie zasługujesz. Przez takich jak Ty mamy coraz bardziej zubożałe zbiorniki wodne w drapieżnika i nie tylko drapieżnika i jak by tak każdy się zachowywał to twoje wnuki pojada na ryby posiedzieć nad wodą i wrócą bo nawet brania miały nie będą. Takich jak Ty się powinno z forum usuwać jak troli co spamują bo twoje wpisy o ilości zabieranych ryb z wody nie dają młodemu pokoleniu wędkarzy dobrego przykładu a sieją w nich ziarno traktowania wędkarstwa jak sposób na pozyskanie mięsa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale przecież łowię wedle limitu i okresu ochronnego oraz wymiaru czyli 2 sztuki dziennie , wymiar 50cm okres ochronny 1.01-30.04. Więc czemu nazywasz mnie mięsiarzem??????opłacam składki i łowię przepisowo, więc jestem prawdziwym rzetelnym wedkarzem. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CarIvan
No ale przecież łowię wedle limitu i okresu ochronnego oraz wymiaru czyli 2 sztuki dziennie , wymiar 50cm okres ochronny 1.01-30.04. Więc czemu nazywasz mnie mięsiarzem??????opłacam składki i łowię przepisowo, więc jestem prawdziwym rzetelnym wedkarzem.
Wędkarz jaki zasługuje by go tak nazwać zabiera ryby sporadycznie bo na ryby nie jedzie po mięso tylko dla wypoczynku, rekreacji, odskoczni od szarej rzeczywistości i by odpocząć psychicznie od codzienności życia, ten co jedzie na ryby by ją złowić i każdą sztukę zgodnie z limitem zabrać to w mojej ocenie mięsiarz. Od kłusola różni się tylko tym że ten nie przestrzega ani limitów ani okresów ochronnych niczym więcej, obaj tak samo zubożają środowisko wodne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CarIvan
Od tego roku szczupak ma 60 cm wymiar ochronny. (Oczywiście w okręgu krakowskim)
Muszę przeforsować by i u nas to wprowadzono, w okręgu pewnie się nie uda choć nie wiadomo ale w moim kole powinno się udać. Najkorzystniej było by wprowadzić dolny wymiar 60 cm, górny 75 cm i jedna sztuka na dobę limit. W naszym okręgu już od dwóch lat wprowadzono okres ochronny szczupaka od 1 grudnia do 30 kwietnia. O tyle to korzystne że już w grudniu samice są bardzo nabite ikrą i ich odłów zmniejsza populację szczupaka. Gdzieś czytałem że jest okres ochronny od 1 stycznia do 31 maja dla szczupaka ale ten maj to niezbyt dobry pomysł moim zdaniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczupak28, Od tego roku szczupak ma 60 cm wymiar ochronny. (Oczywiście w okręgu krakowskim)
to dobrze niech nawet bedzie 100cm.Bo ja wędkuje w okregu tarnowskim. :wink: po za tym u mnie w kole nikt nie mówił ze szczupak ma 60cm wymiar ochronny...koło PZW Skała. I normalnie koledzy zabierają szczupaki z naszego łowiska od 50cm w zwyż....Byłem na Zbiorniku Kryspinów i gość przy mnie złapał szczupaka 56cm i go zabrał , nawet pomogłem mu go podebrać , a mój inny kolega złapał 2 szczupaki 52-58cm i tez zabrał do domu.Chyba nie wszyscy wędkarze praktykuja te 60cm.

Po za tym w dotychczasowych regulaminach wyraznie pisze ze wymiar ochronny tej ryby to 50cm. i prędko sie nie zmieni a ze ktos tam sobie wymyslił te 60cm to prędko nie zostanie zaakceptowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak będzie z tym przepisem o wymiarze w tym roku. Dziadki się buntują trochę gdyż w okręgu ciężko o szczupaka 60+. ;)

Puki co to nawet nie mogę karty opłacić bo w kole nie mają znaczków i mówią by dzwonić po 10 stycznia to może coś wiadomo będzie. Na stronie PZW Kraków też nic nie ma na temat składek a co za tym idzie nie ma też nic na temat zmian w regulaminie na wody okręgowe.

Dobry pomysł z tym okresem ochronnym od 1 grudnia - rzeczywiście w grudniu niektóre "mamuśki" są już bardzo nabrzmiałe. A tak to powinny w 100% wracać do wody. :)

Co do przedłużenia raczej to nie ma sensu - chyba że by zima trzymała do końca kwietnia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KrzysiekG, i to bardzo dobre zaostrzenie regulaminu by w wodzie mieć ryby i by można było połowić. popieram. :wink:

.....nie za bardzo się z tym zgodzę. Jeżeli nie będzie określonego limitu rocznego, to pomnóż te dobowe limity przez ilość dób w roku :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CarIvan
KrzysiekG, i to bardzo dobre zaostrzenie regulaminu by w wodzie mieć ryby i by można było połowić. popieram. :wink:

.....nie za bardzo się z tym zgodzę. Jeżeli nie będzie określonego limitu rocznego, to pomnóż te dobowe limity przez ilość dób w roku :shock:

Fakt ale już dość o wymiarach i okresach ochronnych bo nas maryaChi pogoni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę jednak że okres ochronny dla szczupaka powinien być od 1.01 do 31.05 , w maju nigdy jeszcze nie złapałem szczupaka ani w czerwcu......brania zawsze zaczynaja sie od lipca, przynajmniej tam gdzie ja wędkuję.Co do wymiaru to 60cm jest MEGA przesadą.

Wszyscy wiemy ze ryb w naszych wodach jest coraz mniej ale myslę że nawet te 60cm wprowadzenie tego nie zmieni, bo jak jest nad woda a jak w regulaminie to wszyscy wiemy.Tu możemy tylko podyskutować a tak na prawde "życie" robi swoje.Ciężko mi uwierzyć by wędkarz który złowi rybę której brakuje 2-4-5 cm do wymiaru to ją wypósci.....nie raz byłem nad woda swiadkiem takich wydarzeń ze lepiej nie wspominać dlatego tutaj możemy tylko porozmawiać --nic wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi uwierzyć by wędkarz który złowi rybę której brakuje 2-4-5 cm do wymiaru to ją wypósci.....

Nie osądzaj innych względem siebie, są tacy wierzę, że większość, którzy nie kalkulują składki z ilością ryb :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CarIvan
Myslę jednak że okres ochronny dla szczupaka powinien być od 1.01 do 31.05 , w maju nigdy jeszcze nie złapałem szczupaka ani w czerwcu......brania zawsze zaczynaja sie od lipca, przynajmniej tam gdzie ja wędkuję
Okers ochronny powinien być od 1 grudnia do 30 kwietnia i nie dlatego że nie łowisz szczupaków w maju czy czerwcu ale dla tego że od grudnia samice już są nabite ikrą a do końca kwietnia są dawno po tarle niezależnie jaka jest wiosna. Ja łowię szczupaki od 1 maja (trzeba tylko umieć łowić latem bo szczupak żeruje cały rok praktycznie) do póki mróz nie skuje wody, w sieradzkim mogę do 30 listopada ale w kaliskim do 31 grudnia, większość wypuszczam, w tym roku z wody zabrałem jednego na wigilię bo karpia nie lubię wogóle i każdego wypuszczam.
Co do wymiaru to 60cm jest MEGA przesadą.

Wszyscy wiemy ze ryb w naszych wodach jest coraz mniej ale myslę że nawet te 60cm wprowadzenie tego nie zmieni, bo jak jest nad woda a jak w regulaminie to wszyscy wiemy.

i będzie coraz mniej jak każdy będzie miał takie podejście jak Ty że co złapiesz to zabierasz byle miało wymiar i byś limitu nie przekroczył. W Krakowie wprowadzone są bardzo rozsądne limity choć jak pisałem i tak uważam że o połowę za wysokie.
Ciężko mi uwierzyć by wędkarz który złowi rybę której brakuje 2-4-5 cm do wymiaru to ją wypósci.....nie raz byłem nad woda swiadkiem takich wydarzeń ze lepiej nie wspominać dlatego tutaj możemy tylko porozmawiać --nic wiecej
Przyjdzie czas że nie spodziewając się kontroli straż rybacka przetrzepie mu bagażnik samochodu i jak znajdzie te niewymiarowe a co gorsza jeszcze ponad limit to kara będzie taka że takiemu się za dwa lata do przodu karta nie zwróci, poza tym za kłusownictwo tego typu my u siebie występujemy do danego koła o zakaz sprzedaży uprawnień na rok kolejny takiemu, nauczka dla takiego wspaniała a jak wpadnie na łowieniu bez uprawnień to kolegium zaczyna się powyżej jedynki z trzema zerami w górę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.