Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zalew Mitręga w Łazach


ddamcio

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

Łowi ktoś na Mitrędze? Ja od zeszłej wiosny zacząłem tam wędkowanie i jako tako bez większych sukcesów ale zbiornik uroczy i co najważniejsze czysto i schludnie. Interesuje mnie jakie tam są rybki i jaka jest głębokość w poszczególnych częściach jeziora? Czekam na opisy wędkujących tam moczy kijów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 749
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam ja tam łowię bardzo często ponieważ mieszkam blisko.

Jeśli chodzi o głębokości to nie ma rewelacji od 2,5 do 0,5m dno raczej płaskie.

Ryb nie ma za dużo ale zdarzają się dorodne sztuki do 10kg karpie i amury niestety bez nęcenia nie osiągalne.

Jak masz zamiar nęcić to lepiej żeby nikt nie wiedział bo miejsce będzie zajęte.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

miejsce fajne do łowienia ale straszna studnia.

byłem tam wiele razy w zeszłym roku z nadzieją na karpia ale nic z tego.

zgadzam się z kolegą że bez nęcenia nie da rady.

ale jak już zanęcisz a ktoś to widział to masz pewne że cię podsiądzie na krzywy ryj :evil:

najczęściej łowiłem leszcze takie 25-30 cm

karasie podobnej wielkości

i jednego szczupaka - 62 cm

przydały by się zarybienia i trochę wyobraźni bo tam większość pakuje do torby jak idzie.

i jak ma być ryba w wodzie jak dziadki siedzą całymi dniami i wyciągną wszystko?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka lat temu nad zalewem karasie brały jak głupie w około 3godz wędkowania można było nałapać 10kg takich jak dłoń.

Kilku dziadków chodziło przez długi czas rano i wieczorem i wszystko do domu, jak się ich pytałem po co im tyle tego to tłumaczyli się że dla kota lub do oczka.

Żaden z nich nie ma oczka a kot to powinien mieć 5metrów wzrostu żeby dać rade to zjeść.

Im więcej takich rybaków (bo na miano wędkarzy nie zasługują) tym gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż nic sie nie poradzi. Tacy dziadkowie nic nie maja innego do roboty tylko te ryby, wiec siedzą i łapią co jest. Ja sie przyznam ze jednego karpia w tamtym roku wyjąłem, ale to było w bardzo złą pogodę (mżawka z wiatrem non stop). Karp nie był duży bo kilka centymetrów ponad wymiar, ale był, przypuszczam ze to był osobnik z jesiennych zarybień. Później byłem jeszcze kilka razy na zalewie ale już bez większych efektów. Myślec ze tej wiosny tez sie tam pojawie, i może znowu uda się coś złapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbiornik jest ładny i dobrze sie tam siedzi tulko ryby mało.

ja niestety nie miałem okazji złapać karpia a i inni narzekali że ryby strasznie mało.

z kolei słyszałem od kolesia z sosnowca że to dobra woda i ryby dużo.

widać mają lepsze informację ode mnie :lol:

w tym roku mam zamiar trochę zanęcić kulkami

być może będą lepsze efekty :roll:

na co łowiliście bo ja do tej pory głównie białe,czerwone i kuku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tez głównie kukurydza. Nie pamiętam teraz na co złapałem tego karpika, ale jak łapie na kukurydze to na pewno wędkarska, tzn taka aromatyzowana, nie taka z puszki spożywczą. łowie też na czerwone robaki i pinkę, czyli podstawowe przynęty. I prawie zawsze z gruntu, to jest na koszyczek (drgająca szczytówka), lub na sprężynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jeszcze co jest waszym najczęstszym przyłowem na tym zbiorniku, bo juz wiem ze nie karpie. Mi zdarzało sie jeszcze karasie złapać (jeden nawet ładniejszy) i malutkie płotki.

karasie,leszcze,płotki okonie

z karpiem nie miałem kontaktu i wiem że są też amury (albo były) :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno:

łowił ktoś z was na tym drugim zbiorniku w łazach - herkules czy jakoś tak

wiem że była tam dopłata roczna chyba 80 zeta

tylko nie wiem czy warto :roll:

podobno zbiornik częsciej zarybiany (na coś chyba te 80 dych dodatkowo idzie ).

szczerze mówiąc to zapłaciłbym i 200 zł dodatkowo byle mieć zbiornik na którym można połapać :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Herkules jest troszkę lepszy od Mitręgi ale jest trudniejszym zbiornikiem ponieważ jest to dziura z której kiedyś wydobywano glinę zalana wodą. Wiele górek i dołków i jeszcze więcej zaczepów.

Na jednym i drugim zbiorniku są amury tylko łatwiej je złapać na Mitrędze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Herkules jest troszkę lepszy od Mitręgi ale jest trudniejszym zbiornikiem ponieważ jest to dziura z której kiedyś wydobywano glinę zalana wodą. Wiele górek i dołków i jeszcze więcej zaczepów.

Na jednym i drugim zbiorniku są amury tylko łatwiej je złapać na Mitrędze.

mam pytanie:

jak wygląda opłata w tym roku za herkulesa?

jakie ryby tam najczęśćiej łowisz?

dzieki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłata jest chyba taka sama jak w zeszłym roku ale pewności nie mam bo jeszcze nie płaciłem. A jeśli chodzi o białe ryby to takie same jak wszędzie (Karpie i amury) Na inne się nie zasadzam ewentualnie jakiś przyłów Japońce, leszcze i liny.

dzięki wielkie. może się tam kiedyś ugadamy.

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bronek, popróbujemu się z tymi amurami na wiosne :smile:

nie ma innego wyjścia. mamy zaległą 0,7 do zrobienia :wink::lol:

już chyba czas się przesiąśc z 3 stawów na coś innego (równie bezrybnego). :wink:

trzeba będzie się poświęcić i trochę zanęcić :lol:

może weżmiemy kolegę sebastiana - zdradzi nam parę tajników :wink::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bronek, tylko nie daj Gofrowi nęcić rakietą :mrgreen::lol::wink:

ee tam od czasu Łąki już się wyrobił :wink:

nauczył się otwierać kabłąk :wink::lol:

zrobimy zjazd na wiosnę to potrenuje rakietą Andiego :mrgreen:

pozdro

Doczepiam do kabłąka takie mini kartki :"Otwórz mnie" :lol:

Powtórka kwietnia 2008 to było by to, tylko po ostatnich organizacyjnych doświadczeniach aż obawiam się proponować :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o nęcenie rakietą to pewnie byście jej nie stracili bo wylądowała by na przeciwległym brzegu :mrgreen:

A jeśli chodzi o nęcenie to można by się dogadać i ja bym wam mógł przygotować stanowisko.

Poco macie jeździć codziennie tylko po to żeby zanęcić jak ja mieszkam na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.