Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

jaka najlepsza marka żyłek


Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość omen93

Jak dla mnie Dragon,Trabucco.A konkretnie Dragon Maxima Match&Feeder lub Super Mimicry Match. Z trabucco...jak przedmówca powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trabucco match jest całkiem spoko, ale warto wyprobowav tez zyleczke znienawidzonego jaxona z serii Xt-Pro, cena bardzo dobra a zylka fajna w miare wyrzymala i nie skreca sie... kupilem ja ponownie na ten sezon i mam nadzije ze nie zawiedzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie radze oszczedzac na zylce.

Najlepsze moim zdaniem sa Trabucco, Stroft, Browning. Reszta sie chowa

Jaką koledzy stosujecie zylke do feedera? Pytanie skierowane do lowcow na duzych rzekach ( Odra, Wisla, Bug).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaxon Crocodile Premium

Największy szajs jaki miałem w ręku, ale za te parę złotych czego można było się spodziewać...

Dragon Maxima Match&Feeder

Mam ją do pickera nie jest zła aczkolwiek sądzę że istnieją lepsze w tej cenie.

Dragon Milenium

Mam zamiar kupić do spiningu czy ktoś już ją użytkował jak się spisuje? Coś z Dragona lub Sufixa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem T-Force Spinning szczupakową 0.205.Najpierw był zachwyt,łatwe rzuty,super wytrzymałość(wyjąłem kilka niezłych korzeni).Po kilku wyprawach zaczeły się problemy z węzłami(często pękały mi pod małym obciążeniem na "sucho").Lubiała się plątać i spadać po kilk zwojów.Kilkukrotnie nawinęła się na pokrętło szpuli.Po tych późnojesiennych doświadczeniach nadal szukam.Podobne doświadczenia już czytalem od innych użytkowników.Teraz czekam na Maxime Jig&Trout czerowną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką koledzy stosujecie zylke do feedera? Pytanie skierowane do lowcow na duzych rzekach ( Odra, Wisla, Bug).

Na Odrę do feedera mam plecionkę spiderwire :wink: nie wiem ale jakoś żyłka do tej metody mi nie leży :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vasyl

Slyszalem wiele roznych opinii na temat plecionki w feederku. Jaka masz ta plecionke dokladniej? Nie ma problemow z przelotkami?

Zastanawialem sie od dawna, czy nie dac plecionki i nigdzie nie uzyskalem konkretnej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest koloru żółtego fluo do 10 kg jak dobrze pamiętam :roll: Z przelotkami w feederze nie mam żadnych problemów, rzuty dalekie, sygnalizacja brań bezstresowa i dosyć dokładna.

W tym sezonie planuję do feedera dać Trabucco feeder a plecionkę pozostawię na drugiej szpuli jako wersję do żywca lub zapas do gruntu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vasyl

W tym sezonie feederki bede zbroil w Trabucco Feeder wlasnie. Srednica 0,22 a do tego przeponik 0,20 i wtedy najwieksze lopaty mi nie straszne :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość psulek

Bardzo dobry jest amerykański Stren - pod warunkiem że jest nowy i świeży. Miękkki, mała pamięć, łowi się komfortowo. Na aukcjach w necie najczęściej występują linki zleżałe, z wyprzedaży - ich jakość jes różna - jak leżały na wystawie kipeska, jak na magazynie - mogą być niezłe pomimo paru lat. Używałem Magnathin i Original - pierwszy jest nieco sztywniejszy. Niestety w Polsce praktycznie nie sprzedawany w stanie świeżym - co stanowi spory problem.

Drugie to P-Line Bardzo fajna do spinningu jest Extrusion , jak ktoś woli miękką to PF Original .

Stroft - używałem - bardzo mocny, trochę przegrubiony, ale bardzo sztywny (problemy z plątaniem na lekkich zestawach.

Trabucco - miałem kiedyś - już nie pamiętam jaki model - była strasznie przegrubiona. 0.18mm miała grubość około 0.21mm. Ostatnio EFTTA potwierdziła moje spostrzeżenie - parametry tych żyłek są całkowicie oderwane od rzeczywistości.

Ciekawa lektura tu: Testy parametrów linek - EFFTA - jest też polski wątek (Dragon, Balsax).

Ostatnio mniej zwracam uwagę na deklarowana wytrzymałość - bardziej obchodzi mnie to, jak wygląda ona z przebiegiem czasu. Stawiam na miękkość, brak pamięci - bo takimi żyłkami najlepiej się łowi. Żyłka jest do łowienia ryb. Do ciągania gałęzi jest plecionka. Przy zakupie żyłki uważać na wiek - często na aukcjach sprzedawane są linki zleżałe, które przechowywano na wystawie (traktowane bardzo długo UV) w "okazyjnej" cenie - krótkotrwała oszczędność.

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vasyl

Dokladnie Pawel. Linki i zylki kupie zaraz przed sezonem w sklepie stacjonarnym. Kazdy tydzien od produkcji sie liczy.

Mam juz dosc zlezalych zylek kupionych na "okazji".

Jaka linke byscie Panowie polecili do kijka Shimano Catana cw 5-27? Interesuje mnie wytrzymalosc 10kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość psulek

Hejka Vasyl,

Akurat zakup w sklepie stacjonalrnym nie przesądza o jakości linki. Zarówno w necie jak i w realu trafisz na sprzedawców którzy będą chcieli "przyciąć" na okazji. Ceny sugerowane nie są trudne do odnalezienia. Jeżeli coś kosztuje 20-30% tej ceny, to jest to podejrzane. Przykład: Stren Original - cena sugerowana 18USD netto za 1000m (około 70PLN + VAT = 85 PLN). Allegro - 22 PLN. Nawet jak dolar był w okolicach 2 PLN to ciężko było uzyskać taką cenę.

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka refleksja po tej tabelce EFTTA:

To że Dragon i Balsax piszą co im do głowy wpadnie to mnie nie dziwi, ale że Maver z bardzo drogą żyłką Dual Band tak robi ludzi w **** to dla mnie prawdziwe zaskoczenie.

Drennan jako jeden z niewielu trzyma średnice i nie przesadza z wytrzymałościami, moim zdaniem to wynik wymagającego i dojrzałego rynku na jakim przyszło mu działać. Nie zawiódł Sufix, ja używam i polecam Primo XP(choć nie wiem czy obecnie ktoś importuje, więc może być krucho z dostępnością).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie żyłek Dragon Milenium, łapałem wersjami sandacz ( na spinie - nie polecam nie ma wytrymałosci oraz bardzo rozciągliwa), karp (polecam do gruntu - bardzo duża wytrzymalość), szczupak (znajomy posiadał i narzekał na nią - może wina kołowrotka), leszcz ( łapałem na nią dawno temu i nie narzekałem ). Resztą żyłek z serji milenium nie łapałem. Odnośnie sufiksa : łapałem wersją Feeder Mono. Nie polecam a nawet odradzam. Bradzo niska wytrzymałość, tendencja do skręcania. Tym jednym modelem tak bardzo zraziłem się do żylek sufiksa że raczej nie skusze się do zakupu tych żyłek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.