Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jaki kołowrotek na spinning ???


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 839
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

dzikin85, mój Tata zajechał go w dwa miesiące przy lekkim wiślanym spinningu przy wędce 3-12 i lekkich przynętach, osobiście nie polecam :???:

Ale może trafiłeś na jakiś fenomenalną sztuke i ci posłuży :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzikin85 niestety łowię tymi kołowrotkami i już gdzieś na forum o nich pisałem, więc nie będę się powtarzał, ale radzę Ci zabierać drugi zapasowy młynek, bo tylko kwestią czasu jest, kiedy pęknie w nim sprężyna od kabłąka... A i przy tej wielkości, którą wybrałeś, to porzucasz raczej tylko małymi przynętami - stawiającymi niewielki opór..

I ciekawostka: Przełożyłem dzisiaj szpulę z modelu 2500 do 3000 i pasuje idealnie! Te dwa modele różnią się jedynie głębokością szpuli, a poza tym są tak samo tandetne!! (ostatnio popsikałem dłonie brosem na komary i rozpuścił mi farbę na tym kołowrotku, a korbka "kleiła" się do ręki...)

I mam jeszcze pytanie. Czy w droższych Daiwach sprężyna to też taki tandetny drucik i pęka po miesiącu łowienia, czy zastosowano tam inny patent, np. taki jak w Dragonach? Bo się zastanawiam nad kupnem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzikin85 widzę, że ty kupiłeś model z hamulcem z tyłu, może one są lepsze?? I jeżeli ze sprężyną będzie ok, to nie jest to aż tak zły kołowrotek i przy tej wielkości przynęt powinien dać radę. Mój 2500 dostał luzów przy woblerach i większych gumach. Ja też chciałem kiedyś kupić mniejszy model (2000) do lekkiego kijka, ale jak go zobaczyłem w sklepie, to wyglądał jak kołowrotek podlodowy...

Pierwszego Crossfire'a kupiłem pod koniec października, machałem do 30 listopada kilkanaście razy, później dopiero w maju i jakoś właśnie wtedy pękła sprężyna. Jak ją naprawili na gwarancji, to drugi raz pękła 26 października i już sam ją sobie naprawiłem (przeszczepiłem z innego kołowrotka). Ale oczywiście też pękła po kilku wyjazdach :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAWID mój brat miał kołowrotek Spro Inspiration FD 930 i wszystko było by ok ale słabo układał żyłke. Nie wiem czy trafił felerny egzemplaż czy mają tak wszystkie. No i trzeba lubić podwójną korbke. Ja osobiście nie przepadam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziara, właśnie nie do końca znam te oznaczenia, miałem spro red arce a tam są inne np. 10400, 10300 i tak dalej. Wiesz jeśli chodzi o szpule to pojemna tam wchodzi 245 metrów 0,25 a chodzi mi o ogólną wielkość kołowrotka, im większy tym solidniejszy, ale też krowy nie chce brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Potrzebuję kołowrotek na pstrąga i do pickera, czasami match. Interesuje mnie coś z rozmiarów 2000 (myślę o daiwa 2000 - coś w tych rozmiarach). Mam +- 400zł na kręcioła. Co wziąć? Shimano, Daiwa, czy jeszcze coś innego, doradźcie proszę. Aha, najczęściej używaną żyłką będzie 0.14, więc musi się sprawdzać przy dość cienkich żyłkach ;)

Może shimano technium 2500FC? Tyle bym już dołożył, jeżeli ten kołowrotek jest tego wart ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Potrzebuję kołowrotek na pstrąga i do pickera, czasami match. Interesuje mnie coś z rozmiarów 2000 (myślę o daiwa 2000 - coś w tych rozmiarach). Mam +- 400zł na kręcioła. Co wziąć? Shimano, Daiwa, czy jeszcze coś innego, doradźcie proszę. Aha, najczęściej używaną żyłką będzie 0.14, więc musi się sprawdzać przy dość cienkich żyłkach ;)

Może shimano technium 2500FC? Tyle bym już dołożył, jeżeli ten kołowrotek jest tego wart ;)

Osobiscie szukalbym uzywanej Daiwy Emblem, SS-II albo Team daiwy(starej), jednak w rozmiarze 2500, ze wzgledu na wieksze "bebeszki" i wiekszy nawoj :). Posluza dluzej niz obecne Shimano czy Daiwy w tej polce cenowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek20stencel5, a ja wpadłbym na stronę Mefistofishing i otworzył zakładkę kołowrotki używane http://www.mefistofishing.pl/kolowrotki-uzywane-c-55.html . Co prawda wymiotło już większość, ale jak Ci się mocno nie śpieszy to ......

Ewentualnie z Shimano, Super GT lub GTM RA ( na alledrogo jest 4000 za 360 PLN) Technium też nie jest zły ale szukałbym ze starszych serii, a najlepiej MgS http://allegro.pl/shimano-technium-1500-mgs-japonczyk-gratis-i1677988985.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam. Jestem zainetresowany kupnem kolowrotka okuma alumina fd 40. Chcialbym poznac opinie o nim. Byc moze ktorys z forumowiczow ma ten kolowrotek. Ma on służyc do sredniego spiningu wedka do 30 g. Przynety to woblery nie przekraczające ciezaru 20 g i gumy na glowkach do 15 g. Moze polecicie rownie dobry kolowrotek w tym przedziale cenowym(300 zl). Z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.