Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jaki kołowrotek na spinning ???


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 839
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

żyłka 14kG? prawie jak na suma......... napisz co to za wedka ? obawiam sie że to sztywny kij od miotły czyli albo mocny spining albo gruntówka i w tym tkwi problem

do spławika 1g dałbym max 0,14-0,16 -poprostu tak lekki zestaw niepociagnie grubej i sztywnej żyłki .

podpowiem Ci że na bacie 8 metrów mam żyłkę 0,16 i uzywam spławików do 5gram

jeśli kij bedzie zbyt sztywny to nawet plecionka niepomoże..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zwykła wędke 2 m Normalna wedka z oczkami.

To co radzicie?Żyłke mam na 14 kg

Po pierwsze zmienić żyłke na 16 ew. 18 powinno troszkę pomóc po drugi to ten kijaszek jest za krótki i myślę że on wogóle nie nadaje sie do spławikówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zwykła wędke 2 m Normalna wedka z oczkami.

To co radzicie?Żyłke mam na 14 kg

Co radzicie ? Kup dłuższą wędkę z przelotkami a nie z oczkami, na kołowrotek nawiń cięńszą żyłkę a pod nią podkład z tej grubej żeby szpula była pełna (ale bez przesady, tak około 1 mm od krawędzi) i załóż cięższy spławik (2-3 g)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spławik długi i cieńki, typu waggler, a zobaczysz jak poleci :mrgreen: . Ja młaśnie taki używam 3g, bardzo długi, potem kupiłem 5g, grubszy i mniejszy, myślałem, że im większe obciążenie, tym dalsze rzuty, wagglerem jednak miałem dłuższe :razz:. I do tego mam wędke 3.60 i daleko rzucam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
zeon FD 40, używa go do ciężkiego spinningu
Okuma Zeon to świetny kołowrotek za rozsądna cenę. Mam juz parę sezonów Zeon-a FD 20 używam go do paprochówki lub do spininngowania mini woblerkami.

Kołowrotek jak już wspomniałem bardzo dobry ale na pewno nie do ciężkiego spinningu :sad::lol: jest za słaby. Acha :idea: może określmy co to za "ciężki spinning" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Mam ten kij od kilku lat. Jeszcze z pierwszej w Polsce tzw. zielonej serii (od poświaty blanku). Przetestowałem w zestawie z nim kilka kołowrotków. To co mogę podpowiedzieć. Nie kupuj do niego najmniejszych rozmiarów typu/rozmiaru 1000. Nawet te z dobrym nawojem żyłki, szybciej ją plączą. Poza tym, żyłka po pewnym czasie zapamiętuje kształt szpuli i małe zwoje utrudniają dalsze rzuty (mała średnica przelotek przy tej wklejance). Nie napiszę konkretnego modelu ale kup rozmiar 2500. Będzie dobrze wyważał ten kij.

P.S. Osobiście używam do zestawu Exage 2500 :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej zbliza sie zima lecz ja dostalem troszke kasy i chce je wydac na kolowrotek chcialem kupic catane ale niespodziewanie jako ze zbliza sie zima trafilem na wyprzedaz kolowrotkow okumy Espina FD 40 co myslicie o nim?? Dodam ze musi byc to kolowrotek ktorym chwile pokrece ;) w wakacje do szwecji ;) rodzina wyjechala i mam mozliwosc lowienia tam dodam ze to bedzie moj 1 wyjazd i nie chcial bym aby kolowrotek sie zepsul czekam na odpowiedzi Pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej zbliza sie zima lecz ja dostalem troszke kasy i chce je wydac na kolowrotek chcialem kupic catane ale niespodziewanie jako ze zbliza sie zima trafilem na wyprzedaz kolowrotkow okumy Espina FD 40 co myslicie o nim?? Dodam ze musi byc to kolowrotek ktorym chwile pokrece ;) w wakacje do szwecji ;) rodzina wyjechala i mam mozliwosc lowienia tam dodam ze to bedzie moj 1 wyjazd i nie chcial bym aby kolowrotek sie zepsul czekam na odpowiedzi Pozdro ;)

A jakimi przynętami masz zamiar łowic (chodzi mo wage) :?: Ja mam Catane 2500 RA i max używałem główek 20g, ale to jest dla tego kolowrotka za dużo. Moim zdaniem max cięzar przynęty to 12g-14g :grin:

P.S Jestem z tego kolowrotka bardzo zadowolony, używany oczywiscie do spinningu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witek150, nie miałem tego kreciołka w rekach ( okumy Espina FD 40 ) ale na glowki od 20 gram w gore, moze byc problem i nie bedzie wygody w łowieniu. W tej cenie okumy masz dobry krecioł DRAGON MAXIMA :arrow: napewno sie nie zawiedziesz, zwroc rowniez uwage na tansze modele SPRO np. PASSION albo swietne tanie młynki spiningowe RYOBI, nie pamietam modelu ale znajomy ma i sobie chwali.

Pamietaj jeszcze nie lec na promocje, bo przeceniaja sprzet ktorego nikt nie kupuje bo poprostu nie warto :wink: Przyjzyj sie temu, troche drozszy ale warto http://www.allegro.pl/item261675938_ryobi_applause_2000_3000_4000_24m_gwarancja_w_wa.html PS miałem go juz kiedys kupic, wczesniej dokladnie sprawdzony wiec polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy o niebo lepszy bo catany nie używałem ale z całego serca polecam.Cały sezon używam,przy tym zbytnio nie szanuję,a plecionka cały czas równo nawijana,żadnych luzów,żadnego choćby dżwięku przy zwijaniu.nie jestem z firmy dragon :lol::lol::lol: ale cudze chwalicie a swojego nie znacie :wink: Dał sobie rady z moim ostatnim szczupłym bez problemu więc zachęcam do kupna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.