Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jaki kołowrotek na spinning ???


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek spokojnie wystarczy tani kołowrotek. Jak już będziesz trochę bardziej obyty to sam będziesz wiedział czego dokładnie chcesz i za jaką kasę. Oto moje rady:

1. odradzam Robinsona (moja subiektywna opinia)

2. weź kołowrotek z przednim hamulcem (przy tej cenie będzie lepiej działał)

3. Kup najprostszy model, bez wolnego biegu, z możliwie najmniejszą liczbą łożysk (liczy się jakość łożysk a nie ich ilość)

4. Kołowrotek dobieraj do wędki (rozmiar i waga)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 839
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

chciałem zaproponować shimano catana bo pamietam ze jeszcze pare miesiecy temu mozna go bylo dostac nawet za okolo 80 zł teraz widze 122zł chyba zamieszanie wokół tego kolowrotka starsznie wplywa na cene.......

popatrz coś z ofert cormorana lub spro, mozesz tez dokladnie podać swoje fundusze to bede mogl lepiej cos podpowiedziec.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miras, A jaki byś proponował na początek??Jaka marka,model.

Nie polecę Ci konkretnego modelu bo przy tej cenie nie ma znaczenia czy weźmiesz Kongera, Mikado, Jaxona, czy jeszcze coś innego, produkty są na podobnym poziomie jeśli chodzi o jakość wykonania. Ogólne zasady którymi powinieneś się kierować podałem w poprzednim poście. Robinsona odradzam bo miałem kołowrotek i wędkę tej firmy (przedział cenowy ok 150zł za szt.) poza tym żyłkę i inne drobne akcesoria i nic nie spełniło moich oczekiwań. Jednak niektórzy chwalą sobie tą firmę. Połowisz trochę to sam sobie wyrobisz opinię. Jak starczy ci kasy to bierz Shimano Catana, to tyle ode mnie. Jeśli pomogłem to kliknij „pomógł”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam wszystkich bardzo serdecznie! Kochani, jaki kołowrotek z dwóch wymienionych byście polecali do średniego spiningu (okoń, szczupak): SHIMANO CATANA RA czy OKUMA EPIX PRO RD? Będę wdzięczny za odpowiedź! Maestrol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maestrol, obydwa modele mam, tyle że z przednim hamulcem. Catanę w rozmiarze 2500 i Okumę w rozmiarze 30, 30 Okumy to już spory kołowrotek, do twoich potrzeb odpowiedniejszy będzie w wielkości 20 . Moim zdaniem Okuma jest solidniejsza i dłużej wytrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ponieważ po dłuższym czasie spławikowania, przyszła kolej na spinning, potrzebuję Waszej pomocy ;) Kijek, który wybrałem to Dragon Millenium HD Super Fast 2,7m (z przeznaczeniem na średnie okonie, mniejsze zębacze). Teraz muszę dobrać do tego kołowrotek. Chciałbym coś z przednim hamulcem, będę używał plecionki (mam skłonności do rzucania nie tam gdzie chcę i kończy się urwaniem zestawu :oops: ). Kwota jaką mogę przeznaczyć to 160 zł i najchętniej ani grosza więcej. Jest możliwe coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuje rady jaki kreciolek polecicie mi do kijka: Robinson Diplomat Top Spin 255cm, cw4-15gr (1A-SP-255-X).

Bardzo prosze o rady osob ktore mialy do czynienia z danym kreciolkiem i maja o nim wybudowane juz zdanie. Opini typu slyszalem ze jest dobry raczej nie bede bral pod uwage.

Jako ze budzet jest ograniczony, maxymalnie poswiecam 100zl (ani zlotowki wiecej :P )

Z gory dzieki za pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BusteR, a jak ta catana 2500FA ? sprawdzila/podoba sie ? ja bym do tego kijka nic mniejszego nie przykręcał.

100zl to niewiele(a traktowanie doslownie "ani zlotowki wiecej"jescze pogarsza sprawę), niema kolowrotka ktory by przezyl intensywna eksploatacje dluzej niz sezon - ktos moze trafil jakis megaudany egzemplaz ale to moze byc nawet "srakson", tak na prawdę jest sporo tematow o kolowrotkach w tej cenie i nic nowego nie wyciągniesz, hyba ze jesteś człowiekiem wiary.

catana 2500 wytrzyma troche wiecej niz ta 1000(eliminujac kwestje przypadku powinna byc solidniejsza) przy tym lajcie, a ile wiecej wazy 10 czy 20g wiecej to niewiem, i ta śmieszna szpulka zabawnie zwijajaca zylke z komiczna predkoscia w te male"sprężynki" - no ale ultralajt musi byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę .........braknie Ci dwa złote :mrgreen:

:mrgreen::lol:
A taki CORMORAN Rodeo GTi 2000 ??

pod obciążenie nie chodzi wcale już tak płynnie jak w sklepie, w wcześniejszych seriach notorycznie padała sprężynka kabłąka :roll:

Kup sobie lepiej jakiegoś taniego dragona z przednim hamulcem albo spro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam.

Posiadam kijek Mikado Sensual do 23g. wyrzutu. Chce kupić do niego jakieś kołowrotek. Cena to maksymalnie 100zł. Wiem, że za taką cenę to rewelacji nie będzie lecz dla mnie jako początkującego wędkarza będzie wystarczający.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym odżałował i dołożył 20 zeta i kupił bym shimano catane. Sprzęt porządny i sprawdzony, bardzo ładnie nawija żyłkę. Kiedy przejdziesz z poczatkującego wędkarza na bardziej zaawansowanego to ten kołowrotek dalej Ci będzie służył :lol: . Osobiście uważam że za te pieniążki nie kupisz nic lepszego. Co do wielkości to chyba 2500 ale kołowrotek nie jest ciężki i pewnie 4000 by się nadał, a z większej szpuli dalej zestaw poślesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klemens007, poza nawojem zylki i fabryczna plynnoscia pracy niema co sie nad nim zachwycac - mialem w lapskach.

4k to juz jedna z mini betoniarek(waga: 355g), a przeciez to jest jeszcze jakotaki lajt.

dragony i okumy nie są gorsze, a mozna cos znalezc ponizej tej stowki, moze i nawet uda sie w razie potrzeby skorzystac z serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.