Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jaki kołowrotek na spinning ???


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 839
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

warszawa_24, kij shimano 15-40 to już mocna szczupakówka a z serii beastmastera już w zasadzie sumówka na spining.

rzeczny uniwersał myślę nie przekracza max cw.25g, może ten model shimano do 30g będzie bardziej odpowiedni choć moim skronym zdaniem też jest to bardziej szczupakówka.

kołowrotek 2500 do tego kija się nada lecz na mocny szczupakowy kij zdecydowanie nie, co najmniej ten 4000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o żyłce 0,25 150-200 M czy ile tam jej wchodzi.
malo istotne, można dać podkład.

do kija 15-40 rozmiar 4000 minimum ze względu na solidniejszą konstrukcję i obciążenia przy takim kiju i sporych przynętach, ten 2500 w rozmiarze shimano jest naprawdę niewielki i szybko go zajedziesz, tymbardziej że nexave,catana,alivio do topowych nie należą.

do kija 10-30 może i obleci choć optymalniejszym rozwiązaniem będzie jednak ten większy.

pomyśl jeszcze może nad nieco lżejszym kijkiem, choć to głównie zależy na jakie przynęty zamierzasz łowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Potrzebuję pomocy w wyborze kołowrotka do spiningu, jako że jestem początkujący na początek na kołowrotek chcę przeznaczyć max 100zł, co prawda spining mam o CW do 40g, ale wypady na ryby będą max 2 razy w miesiącu, na oku mam 3 modele:

1. Mistrall Olympic FSX 2000 -

http://allegro.pl/item715...0_mistrall.html

miałem okazję obejrzeć go dokładniej w sklepie i jak dla mnie chodzi bardzo dobrze.

2. DRAGON Manta FD630i -

http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=720667433

nie miałem z nim jeszcze w ogóle styczności

3. Dragon Millenium HI-TECH FD 730i -

http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=714503092

Który wybrać, czy ktoś miał już z nimi do czynienia??

Myślę ze dużym atutem Dragona jest 5 letnia gwarancja.

Bardzo proszę o pomoc, jak i również inne propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mermit87, mam mantę trochę mniejszą(625i do średniego spina 25g) od pół roku i jeszcze się nie rozklekotała - mogę polecić, teraz ceny kołowrotków dragona spadly ostro i za te pieniądze raczej nic ciekawszego nie znajdziesz, pooglądaj sobie też destiny - trochę droższy ale w aluminiowej budzie, może być ciekawy.

rozmiar dla Ciebie minimum 30 z numeracji dragona, choć jak masz okazje to weź większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
okonia, a może by tak zadać sobie minimum trudu i jednak przeczytać istniejące tematy, w których znajdziesz wyczerpujące informacje.

chłopaku gdybym chciał tak bym zrobił, są nowinki które niedawno weszły np w zeszłym tyg. wyszło ok 70 nowych młynków i może tak coś nowego by ktoś zaproponował, a po za tym to forum i nie potrzebuję takich komentarzy !!!!

zanim coś napiszesz to się zastanów, nie masz pojęcia o czym piszesz

pomyśl 100 razy zanim coś raz napiszesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej coś sprawdzonego ??
są nowinki które niedawno weszły np w zeszłym tyg. wyszło ok 70 nowych młynków i może tak coś nowego by ktoś zaproponował
:?::?:

okonia, polecam na przyszłość

pomyśl 100 razy zanim coś raz napiszesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np w zeszłym tyg. wyszło ok 70 nowych młynków
:mrgreen:

Tak w Hyde Park mamy taki temat; Zjawiska paranormalne.

po za tym to forum i nie potrzebuję takich komentarzy !!!!
Mylisz się, to forum nie stało się jeszcze wielkim śmietnikiem, królestwem drobnych troli, leniów i opierdalaczy wszelkiej maści ,min. dzięki właśnie takim komentarzom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to ma być ???

o czym Wy piszecie ??

poprosiłem o poradę, a tu jakieś pretensje kurczę !!!

a pisząc ""coś sprawdzonego"" miałem na myśli jakąś znaną firmę.

Artech - widzę że lingwistykę i słowotwórstwo masz opanowane,

czy może regulamin naruszyłem co????

Nie należę do ludzi kłótliwych ale nie lubię jak ktoś mi uwagę zwraca i nie jest to Mod., Adm., czy Op.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie należę do ludzi kłótliwych ale nie lubię jak ktoś mi uwagę zwraca i nie jest to Mod., Adm., czy Op.,
ależ to niebyła uwaga, tylko sugestia - że już istnieje sporo gotowego materiału na temat Cię interesujący. nie sądzę że znajdzie sie ktoś kto w najbliższym czasie by się wypowiedział, a naprawdę niema do powiedzenia nic nowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okonia, nie złamałeś regulaminu ale Twój post (odpowiedź na post Damiana21) był niegrzeczny i opryskliwy, zupełnie nie potrzebnie.

A ponieważ temat tego wątku brzmi " Jaki kołowrotek na spinning " to następne posty tego właśnie mają dotyczyć. Koniec OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łapie glownie Szczupaki i od czasu do czasu nawinie sie jakis okonek ...

Potrzebuje kolowrotka ktory pozwoli mi daleko zarzucac przynete, z tylnim hamulcem, zeby nie byl tylko na 1 sezon i zeby ogolnie sprawowal sie jak nalezy.

Ps:Uzywam plecionki w granicach od 0,18 - 0,21 mm

Co do ceny to mysle ze na jakies 150-200 zl moge sobie pozwolic ...

Poszukaj sobie jakiś faworytów w tym przedziale cenowym na Allegro lub w sklepach wędkarskich a ,jak będziesz miał już coś na oku uzgodnimy szczegóły.

W tej półce cenowej warte polecenia może być; Spro , Ryobi, Okuma, Pflueger

Jeśli myślisz poważnie o tym by był mniej awaryjny, to szukaj krecioła z przednim hamulcem, nic się nie martw nad wodą przestawisz się szybciej niż myślisz :cool:

Ps Wow, powyżej był post którego przeniósł tu mod, ale właśnie wygasł :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BiLsOn, jest w tej chwili ciekawa propozycja na allegro, tylko że używany. Cena jednak atrakcyjna

Shimano Super GT 4000 http://www.allegro.pl/item746845634_shimano_super_gt_4000.html

Osobiście w tej chwili szukałbym chyba czegoś z Shimano, szczególnie w tym przedziale cenowym. Np. Shimano Nexave 2500 RB http://www.allegro.pl/item746545689_kolowrotek_shimano_nexave_2500_rb_promocja.html

Dobrym zakupem może być także OKUMA EPIX PRO RD 20, też w dobrej cenie http://www.allegro.pl/item743325936_okuma_epix_pro_rd_20_5_lat_gwarancji_wyprzedaz.html

Mam 30 z przednim hamulcem i jest to na prawdę solidny kręcioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi, mysle ze z tych trzech propozycji wybralbym Shimano Nexave 2500 RB ... Pierwszy kolowrotek zapewne duzo lepszy, ale nie bede raczej ryzykowal gdyz jesli byl uzywany i klient sie rozmyslil to tez cos mus w tym byc.

Co do ostatniego kolowrotka Okumy to w sumie tez moglby byc ale jakos mi sie nie podoba... Moze to nie ma znaczenia, ale lepiej zeby posiadal cos z czego bede zadowolony pod kazdym wzgledem...

Jeszcze takiej pytanko mam: czy faktycznie kolowrotkiz przednim hamulcem sa duzo lepsze, precyzjne od tych z tylnim ? Osobisie nie uzywalem takiego ale widzialem ze znajomy ma ale mial z nim pewien problem. Zdarza mu sie czasem podczas skrecania plecionki, ze nawinie mu sie troche na pokretlo od przedniego hamulca i to mnie troszeczke zrazilo ... Kolega posiada kreciolka firmy SPRO (modelu nie pamietam) ale kupil go za jakies 150 zl ... Polecilibysice raczej kolowrotek z przednim hamulcem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takiej pytanko mam: czy faktycznie kolowrotkiz przednim hamulcem sa duzo lepsze, precyzjne od tych z tylnim ?

Poczytaj sobie w n/w temacie znajdziesz prawie wszystkie za i przeciw.

http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=760

Polecilibysice raczej kolowrotek z przednim hamulcem ?

Tak, z czystym sumieniem :wink:

Dobry kołowrotek z tylnym hamulcem (który w przeciwieństwie do kołowrotka z hamulcem przednim, dodatkowo też może mieć jeszcze 'hamulec walki') polecił bym raczej tam gdzie jest potrzebna finezja a czasami nawet ekstremalnie szybka reakcja wędkarza, czyli cienkie żyłki (0,12-0,16) np. okoniówka, matchówka, ewentualnie bolonka. Innych zastosowań nie widzę, ...choć jak dla mnie kołowrotki z hamulcem tylnym mogły by w ogóle nie istnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.