Skocz do zawartości
tokarex pontony

Żyłki


Tomas

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 252
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam co do bledow ortograficznych to na forum jest duzo osob piszacych koszmarnie i sporo starszych od Wesolego dlatego nie wiem czemu go sie tak uczepiliscie tym bardziej ze jak ktos gdzies tu napisal na forum tym nie mialo byc zwracania uwagi na ortografie

W temacie zas napisze ze niestety nie ma reguly co do stosowanej zylki

Jedyna zasada ktora staram sie stosowac nad woda to zalozenie jak najcienszej zylki oraz takiej aby wspolgrala z zestawem

Dla jednego na okonie 0,1 bedzie ok a drugi zalozy 0,2

I tak to jest

Zalezy od lowiska wedki itp

Ze skromnych informacji ktore przedstawil Wojas to ja bym zaproponowal zylke kolo 0,2 - powinna wystarczyc na ryby i bledy nowicjusza w polowach na splawik

Co do suma nie mam doswiadczen wiec nic nie podpowiem

Co do ciasta to nie bardzo wiem o co chodzi - byc moze uzywal kulek proteinowych twoj znajomy a nie ciasta

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P, dobrze to ująłeś nikomu się chyba nie chciało pisać... :lol: nieważne

jeżeli on już łowi to jakiejś żyłki używać musi - więc doświadczenie ma w rzutach

proponuję żyłkę 0.16mm jeżeli nie ma za krótkiego kija

ale na okonia chyba lepszy jest spinning - aktywnie poszukujesz ryb(ale nie wiem gdzie łowisz jaka woda nie będę się wymądrzał) ; dobrym zestawem był by zestaw do bocznego troka-biorą super a już od przynęty zależy jakiej wielkości :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam!Mam zylke 0.20 i lowie na jeziorze "stojacym".Jeden wedkarz powiedzial mi,ze ta zylka jest za gruba,a znowu moj ojciec mowil mi,ze ma w pracy jednego typa co jest w kadrze polski i polecal mu ta zylke jaka uniwersalna (grubosc i firma).Teraz juz sam nie wiem,czy lowic na ta zylke,czy kupic ciensza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz

To zależy... Jakie ryby łowisz? Czy w jeziorze jest dużo roślin? Ogólnie rzecz biorąc żyłka mogłaby być nieco cieńsza ale to zależy m.in. właśnie od tych czynników które wymieniłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak karpie nie są duże to wystarczy. Dla mnie to i tak nitka bo na większości kijków mam 0,30-0,35 (oprócz spławikówki- 0,25, lekkiego spinningu- 0,25, ciężkiego spinningu- plecionka i bata do łowienia żywców- chyba 0,18 na głownej).

Ale ja jestem zboczony i od 1 czerwca jeszcze nie zarzuciłem na białą rybę na moim łowisku.

Pamiętaj też, że zawsze możesz założyć przypon odpowiedni do ryb, które aktualnie łowisz. Przypon powinien być cieńszy niż żyłka główna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jak lowie na splawik to tez mam zylke 0.20 i nie jest zle :) ciezko mi powiedziec czy ryby widza taka zylke czy nie ale nie mam jakiegos wielkiego problemu z braniami :wink: (fakt moze rybki ktore chwytam na splawik nie sa olbrzymami ale jak dla mnie najwazniejsza jest przyjemnosc z lowienia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Na początek podstawowa sprawa jakie bedziesz ryby łowił i gdzie :)żyłka 0,20 jest dobra na spławik ale także i na grunt na średnie ryby z kolei ja używam na spławik żyłki 0,22mm ale i 0,20 także może być :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na okonia wystarcy żyłka 0,22mm lub nawet 0,20 ponjiewaz okoń nie jest duzy lecz na suma juz potrzeba żyłki nawet ponad 0,30mm bo z sumami nie ma żartó a co jeszcze bardzo ważne przy łapaniu suma nalezy mieć odkręcony dosc lużno hamulec poniewaz sum na ogromną siłe i wędke z kołowrotkiem gdzie jest zakręcony hamulec może porwać sum !!!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
na okonia wystarcy żyłka 0,22mm lub nawet 0,20

Dla mnie gruba :shock: Ja łowię 0,12-0,16 :cool:

Bardzo lubię łowić okonie - tym bardziej, że mam 100 - 200 metrów do takiej miejscówki na nie że szok :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łowię w Odrze 0.12-0.14 mm

wczoraj kupiłem 0.16 ,sądze że cięszej nie ma potrzeby na styczniowego i lutowego okonia :smile: przyjdzie wiosna (jaż i kleń) to nawine 0.18 i połowie aż do maja potem 0,14 plecionka i nią aż do wakacji :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów skąd się biorą takie różnice w opisach wytrzymałości żyłek. Szykując się do nowego sezonu przeglądałem Allegro i totalnie zgłupiałem- mam już taki mętlik że nie wiem co wybrać:

średnica 0,18 i podane 6kg wytrzymałości

średnica 0,18 i wytrzymałość 2,5kg

średnica 0,18 i wytrzymałość 4,7kg

Można zwariować :cry:

Podajcie jakieś konkretne marki żyłek których najczęściej używacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Pousuwaj linki do allegro- nie wolno ich wklejać.

Wielu producentów zawyża wytrzymałości. Z moich doświadczeń mogę powiedzieć, że jedna z niewielu żyłek z realną wytrzymałością to zebco topic. Tu masz tabelkę

http://arnal-fishing.abc24.pl/default.asp?kat=19073&pro=206252

0,18 chyba nie robią ale masz pojęcie ile może mieć taka żyłka w rzeczywistości jeżeli tu 0,22 ma 4,2 kg.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłem że coś z tym Allegro nie tak zrobiłem- dzięki za info :oops:

Łowię od niedawna i do tej pory jakoś zbytnio nie przywiązywałem zbytniej wagi do doboru żyłki dopiero lektura postów na tym forum uświadomiła mi jak wielkie bywają różnice między żyłkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice w relacji wytrzymałości do średnicy biorą się z tego, że znaczna większość żyłek jest przegrubiona czyli nie ma tej samej średnicy na całej długości, a co za tym idzie - jak napisał Tomek - zawyża się wytrzymałość.

I tak żyłka, która powinna miec 0.18mm ma w rzeczywistości na znacznym odcinku 0.20 itd...

Ale to ma znaczenie bardziej jak bierzesz żyłkę na przypon...w wypadku glównej to raczej nie jest straszna wada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mnie pamięć nie myli żyłki dobrych firm jak np. Sufix czy Mustad mają podaną średnią wytrzymałość z wytrz. na węźle i całości. Ostatnio widziałem żyłke jaxona która przy małej średnicy miała genialną wytrzymałość, ale okazało się, że to tylko tani chwyt - podana była maksymalna waga ryby, którą można wyciągnąć na tą żyłkę. Wiadomo, że nieświadomy wędkarz wybiera zwykle żyłkę o największej wytrzymałości...[/scroll]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz
O ile mnie pamięć nie myli żyłki dobrych firm jak np. Sufix czy Mustad mają podaną średnią wytrzymałość z wytrz. na węźle i całości. Ostatnio widziałem żyłke jaxona która przy małej średnicy miała genialną wytrzymałość, ale okazało się, że to tylko tani chwyt - podana była maksymalna waga ryby, którą można wyciągnąć na tą żyłkę. Wiadomo, że nieświadomy wędkarz wybiera zwykle żyłkę o największej wytrzymałości...[/scroll]

Próbowałem tego g...a :twisted: Wabi się to Crocodile i moim zdaniem nie posiada zalet!!! :twisted::twisted::twisted: Skręca się, fatalnie trzyma na węźle a tą o rzekomej średnicy 0,22 bez problemu przerwałem w rękach!!! :evil: Sciąłem z kołowrotka i zakończyłem przygodę z żyłkami Jaxona! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem nie posiada zalet
Jak wszystko co zrobił Jaxon :twisted:

Do dyskusji dodam tyle ze swoich 'nowych' doświadczeń, że jak do tej pory nie spotałem się tutaj(a odwiedziłem już dwa wędkarskie, gadałem z kilkoma wędkarzami i przeczytalem stosy tutejszych gazet wędkarskich i kilka forów wędkarskich) żeby ktoś operował średnicą linki (czy to żyłki czy plecionki). Jedynym parametrem jakim się operuje jest wytrzymałość, która w jakiś tam sposób determinuje grubość. Ale nawet jak przychodzi do tematu czy mocniejszy zestaw nie zmniejsza liczby brań, nie płoszy ryb itp - to i tak operuje się wytrzymałością a nigdy średnicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.