Skocz do zawartości
tokarex pontony

Żyłki


Tomas

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bartosz
Jak wszystko co zrobił Jaxon :twisted:

A teraz Cię zaskoczę! :twisted: Wyobraź sobie, że chwalę sobie woblery Jaxona! Może nie wszystkie, ale jest kilka modeli, na które warto wydać kaskę! Ponadto mam jeszcze kamizelkę i pudełko Jaxona i też spełniają swoje zadanie. Co do reszty mam już więcej uwag. :lol::twisted::mrgreen:

A jeśli idzie o żyłki, to mniej więcej żyłki Sufixa zachowują proporcję między średnicą a wytrzymałością. Na żyłkę 0,23 przypada 4,2 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 252
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam. Mam pytanie odnosnie doboru żyłki. Jestem początkujący wedkarzem, kupiłem wedke ale nie wiem jaką żyłke kupić, tzn jakiej firmy, jaka grubość itp. Ryby które mam zamiar łowić to karp, lin, karaś, płoć. Mam nadzieje, że doswiadczeni koledzy pomogą w doborze odpowiedniej żyłki. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem tego g...a Wabi się to Crocodile i moim zdaniem nie posiada zalet!!! Skręca się, fatalnie trzyma na węźle a tą o rzekomej średnicy 0,22 bez problemu przerwałem w rękach!!! Sciąłem z kołowrotka i zakończyłem przygodę z żyłkami Jaxona!

a ja o jaxonie innego zdania nie mam

wybierając się na szczupaka ( jeszcze jako wędkarski okrągły noob )

zakupiłem żyłke jaxon extreme premium >>0.40mm<< chciałem sprawdzić wytrzymałość i podpiołęm hantelka 5kg który pykną ją bez zastanowienia :roll:

zakupiłem cupido 0.25mm o mocy 10kg i nie wymienie jej za nic :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
:?:Czy znacie dobre i niedrogie żyłki do łowienia na spławik?Najważniejszye aby dobrze tonęła.Ostatnio kupiłem sobie super żyłkę firmy Zebco sygnowaną przez mistrza zachodniego spławika. Żyłka była droga, a już po pierwszej wyprawie okazała się gorsza od tanich.Miała być tonąca, a według mnie była super pływająca :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję abyś zrobił sobie taki eksperyment. utnij parę centymetrów każdej żyłki jaką masz czy niby tonącą, czy pływająca i wrzuć je delikatnie do wiaderka z wodą. okaże się że każda żyłka bedzie pływac... a potem weź te żyłki zanurz w wodzie... i wtedy dowiesz się o co chodzi z tonącymi żyłkami. (prawo Archimedesa) :cool: wg mnie nie ma typowych tonących żyłek. słyszałem to zdanie od wielu wędkarzy i sprzedawców w sklepach wędkarskich wg mnie uczciwych :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego roku postanowiłem zainwestowac w spining i kupiłem maxiliona i musze powiedziec że puki co to sie sprawdza. na szczupala kupiłem 0.20 mm na 5.40 kg. awięc żyłka jest mocna. a tak w ogóle to do jakiego sposobu połowu potrzebna Ci ta żyłka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rady stosowałem je oraz pare innych , ale to tylko pół środki.

Jak będe następnym razem tym samym sklepie co kupiłem ten bubel to zareklamuje .Bo nawet sprzedawcy nie wiedzą co sprzedają, Lepszym pożytkiem była by wymiana informacji między wędkarzami.

DLATEGO OSTRZEGAM :NIE KUPUJCIE żYłKI BROWING FISHING BLACK(wedłuk mnie) nie jest warta swojej ceny!!!!1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby żyłka lepiej tonęła musisz ją odtłuścić, np. płynem do mycia naczyń lub specjalnym płynem do tego służącym.

a jak sie nazywa specjalny preparat żeby żyłka tonęła?? bo mnie mało szlak nie trafi :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam, jestem początkującym wędkarzem więc wszystkiego jeszcze nie wiem a chodzi mi mianowicie o żyłkę, zmieniłem na jedne wędce zyłkę (nie pamiętam firmy ale podobno nie najgorsza bo dałem za nią 20zł) o średnicy 0,25 i co się dzieje a przedtem na starej żyłce się to nie działo i na drugim kiju też takiego efektu nie ma, po zarzuceniu sprężyny z zanętą, wieszam bąbkę a ona powolutku podciąga się do góry, ja naciągam żyłkę aby bąbka była przy ziemi a ona znów idzie do góry, dzieje sie tak po każdym rzucie i ta bąbka przez dłuższą chwilę idzie do góry, na poprzedniej żyłce tego nie było, zarzuciełm powiesiłem bąbkę i żyłeczka stała naprężona w miejscu, na drugim kiju tak samo jest a na tym gdzie jest ta nowa żyłka takie jaja się dzieją, czy to problem żyłki ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę gorzej tonie, robi ci się łuk na żyłce i podciąga bombkę. Zarzuć zestaw, wybierz luz kołowrotkiem, połóż kij na podpórki, podkręć korbką tak, żebyś miał bombkę pod kijem i żyłkę naciągniętą. Poczekaj chwilę, aż żyłka utonie i pociągnij ręką żyłkę z kołowrotka ustawiając zwis taki jak ci pasuje.

Druga możliwość łowiłeś na dużej fali lub woda mocno "ciągnęła" w bok a ty miałeś za lekką bombkę. W tej sytuacji załóż cięższą bombkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiatru nie było wogóle, a łuk zyłki faktycznie widać na wodzie, gość mi w sklepie powiedział że żyłka super tonąca, a tu widzę że nie i to jest pewnie ta przyczyna ???

Czy to po czasie, jak się żyłka dotrze minie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość VooDoo

Wez gąbke i namocz ją płynem do mycia naczyn , a wędke wyrzuc na jak najdalsza odleglosc i połóż na tą gąbke i kręc kołowrotkim , niech nasiąknie płynem do mycia naczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.