Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Ile obecnie posiadasz wędek


Unises

Ile obecnie posiadasz wędek?  

212 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ile obecnie posiadasz wędek?

    • Jedną
      12
    • 2-3
      28
    • 4-6
      62
    • 7-10
      66
    • Kilkanaście
      39
    • Ponad 20
      18


Rekomendowane odpowiedzi

Podlodówki też się liczą :?:

Oczywiście ,że tak - sztuka jest sztuka i nieważne czy jest to podlodówka za 30 zł czy też tyczka za 8k zł :wink: , Jeśli masz i od czasu do czau używasz (lub zamierzasz użyć) to liczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Wszystkim wam zazdroszczę... mam 1 spinning i jedną wędke chyba spławikową? Resztą to złom który został po tacie(połamane itp) ale w sumie mi to wystarcza, łowie tylko na spinieng(co sie niedługo zmieni). Oczywiście w planach mam kupno lekkiego spina(1-10g) ciezkiego(15-40g) ale wiecej mi do szczęścia nie potrzeba :wink: ...

... no może wymarzona mucha w jakiejś bardzo odległej przyszłości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No to ja tak:

-wędka okumy za 50zł, naprawiana (złamał się drugi segment od szczytówki, poszlifowałem, popiłowałem i kleiłe, nie ma teraz 3,6 tylko jakieś 3,5-3,4m).

Kołowrotek - GOLDEN :twisted:

-wędka karpiowa na szczupaka, za nią już wydałem "majątek", bo 120zł, kołowrotek z wolnym biegiem "Sraxon" (moja biedna Okuma DynaDrag, co jej się w kabłąk żyłka wtopiła...) 130zł, razem - 250zł. Od dwóch sezonów spisuje się rewelacyjnie.

-jakaś stara wędka, którą dziadek znalazł, łowiłem na nią okonie na spinning, ale teraz stosuję ją jako lekką gruntówkę do koszyczków 5g, spisuje się dzielnie w parze z kołowrotkiem Mitchell OB2000

-jakaś bezmarkowa wędkeczka teloskopowa z plastikowym kołowrotkiem, którą kupiłem do spinningowania na mazury, sęk w tym żeby była teleskopowa, bo się do worka żeglarskiego mieści i dużo miejsca na jachcie nie zajmuje, ale wytargałem nią odziwo kilka ładnych garbusów, 30-35cm.

-baty: Konger Olimpia 4m za 18zł ( :lol: ), żeby zobaczyć "czym się to je", spodobało mi się to kupiłem 6m bata Shimano za... no dobra, nie powiem, ciężki jak cholera, ale i tak go kocham :grin:

A teraz przymierzam się do zakupu Mikado Tryton Match 3,9m.

Denerwuje mnie cały czas to, że się rodzina naśmiewa, że tyle wędek, a nie mają bladego pojęcia, że nie ma wędek uniwersalnych, nie dość że każda służy do innej metody to jeszcze ma różne parametry.

Marzy mi się jeszcze jakiś porządny spinning na okonie i średniej wielkości szczupaki, ale to dopiero po zakupie łódki, na którą zacząłem kolekcjonować gotówkę i jak dobrze pójdzie, to może za 2 sezony :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Nie powiem ile, ale jeśli chodzi o spinning, to jestem dobrze przygotowany na każdą ewentualność - plus potężne karpiówy pod kątem suma - i jeszcze mam co pożyczyć znajomym, którzy np wybraliby się na sandacza z łódki, ale nie mają odpowiednio krótkiego kija do agresywnego opadu, lub na szczupaka na wielką wodę, ale nie mają odpowiednio długiej wędki.... :grin:.

Na pewno długo nie kupię nowej wędki, bo te które mam sprawdzają się świetnie, a nie będę wydawał pieniędzy dlatego, że wyszedł blank, co ma jeszcze więcej PSI :cool:

Właściwie, to gdziekolwiek jadę odruchowo zabieram Dragona HM 62 Pike długości 2.85m i łowię nim z łódki, z brzegu, na dużej wodzie , na małej, na siedmiogramowe główki do Predatora 3 i na 35-ciogramowe główki do kopyta 6, wahadłówki, obrotówki (wyjątkiem są woblery i oczywiście jerki).

Kilka lat temu oburzyłaby mnie taka fuszerka, a dziś średnio wierzę, że gdybym dokładnie dopasowywał kij do warunków i przynęty, to wyniki byłyby powalające w porównaniu z obecnymi. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Witam.

9 spinningów na śródlądzie (różne cw i dł, generalnie od 2g do 80g od 1,85m do 3,00m)

3 spinningi na morze (od 60g do 220g 1,8m do 2,7m).Jeden z nich wykorzystuję jako wędzisko sumowe.

1 "podkład kolejowy" na morze (cw 500-750 1,8m)

2 karpiówki

7 teleskopów (uniwersalne, różne dł i cw).

Karpiówki i teleskopy od 4 lat wcale nie używane. Każda chwila wolna poświęcona jest na spinning i od 6 do 10 wyjazdów rocznie na morze.

1 karpiówkię i 5 teleskopów obiecałem już sprezentować panu, który pomaga odśnieżać mi otoczenie domu i firmy (pozostałe na wszelki wypadek :oops: zostawiam). Zima jest niestety droga :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.