Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

wybór spinningu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na forum!

Bardzo długo przedzierałem się przez tematy na temat wędzisk spinningowych na forum. Na samym początku chciałem kupić Cormorana, jednak w przedziale cenowym jakim dysponuje (max 150zł ale wolał bym mniej) z tego co widzę, Cormoran nie ma dobrych wędzisk. Ciężar wyrzutu jaki mnie interesuje to tak około 5-25 ew. 10-30(w sumie nawet bardziej 10-30), łowie przede wszystkim na średnie obrotówki. Okonie i szczupaczki:)

Zauważyłem, że Konger zebrał dużo pozytywnych opinii(Aviator) jednak nie znalazłem na allegro wędki akurat z takim wyrzutem jaki mi odpowiada. A może KONGER TIGER CROSS 270 10-30g?

Mój znajomy ma Jaxona Crystalisa, kijek niby dobry ale po jednym sezonie już mu się coś w przelotce popsuło, na dodatek jest on dość mało elastyczny...

Bardzo proszę o pomoc, bo w najbliższym czasie chce się wybrać na zakupy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Miałem w reku tego Aviatorka do 25g i powiem Ci ze to naprawde fajny kijek. kilka miesiecy temu mój kolega zamówił sobie na allegro Konger Carbomaxx 2,7m do 25g i tez jest to fajny kijek mimo ze wygląda troszeczke za grubo jak na 25g ale przynajmniej przy cieżkich główkach jak np. na sandacza nie wygina sie mocno szczytówka przy podciąganiu. Mysle ze cos z Kongera napewno wybierzesz bo wydaje mi sie ze są to dobre kije i niezbyt drogie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Migdał, popatrz na to spokojnie. Spójrz na różne kije w różnej cenie.

Nikt nie zmusza Cię do zakupu.

Za sezon czy dwa zweryfikujesz sobie podejście do tego. Dwadzieścia czy czterdzieści zł może odbić się czkawką.

Też tak wybierałem kije, a potem zostałem z masą chłamu, którą sprzedałem za grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dopatrzyłem, czy są to wędki z włókna węglowego?

Raczej za tą kase to kompozyt weglowy, dokładnie nie wiem bo nie posiadałem takiego kongera.

co do ABU Ruby Crest Spin to miałem w ręku ten kijek i muszę przyznac że bardzo podobny do tego co ja posiadam Diamond Crest Spin. Moim zdaniem za 99zł warto kupic tego kijka.

Chociaż abu ma racje przejrzyj dokładnie kije nawet te droższe bo jepiej poczekać tydzień lub dwa dozbierać kasy i kupić coś solidniejszego ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Migdał, bez urazy, ale to forum jest kopalnią wiedzy, nie znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania, ale przy poszukiwaniach jest tu możliwość weryfikacji, koledzy są szczerze życzliwi, obejrzyj kilka kijków, pomacaj sobie w sklepach. My jak towarzysze od Gierka, pomożemy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10-30 mam Kongera 2,7m. Chce kupic Catane 5-20 2,7 na szczupaki do max 80cm ogladalem lowilem i jest OK. 3-15 swietnie sprawuje sie na szczuplych do 80 cm ale nie mozna sobie pozwolic na wariacje i trzeba juz pamietac o tym ze kij jest lekki i jego przeznaczeniem sa ryby mniejsze. Swietnie sie lowi nim okonie. 10-30 to taki mocniejszy 5-20.Rowniez wart polecenia. Jezli lubisz szybkie kije obejrzyj Team Dragona Colmica i Cupido.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatnio szczupaki brały na okoniówkę miękka jak witka i lądowały bez problemu na łódce. Nie chciały brać na większe gumy na twardszym kiju. Za to mikrokopytko na 3g główce miało powodzenie. To jest fajna zabawa, na delikatnym kiju, cienkiej żyłce, wyciągać szczupaczka.

Na spokojnej wodzie taka akcja kija nie jest problemem, ale gdy do tego dodać większy uciąg i hol ze znacznej odległości, to może być zasadzka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Może ktoś ma Mikado TEMPTATION MEDIUM MS SPIN 244, lub trzymał tego kija w ręku i mógłby wyrazić swoje zdanie o nim??

Czy taki kijek będzie odpowiedni dla początkującego spiningisty ??

Do tego mam pytanie o kołowrotek: Czy lepszy Dragon Millenium FD340 czy Okuma Avenger AV30a??

Za wszelkie odpowiedzi serdecznie dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich kolegów. Szukam jakiegoś fajnego spiningu rzecznego.chodzi mi dokładnie o coś do połowu pstrąga jak i klenia, ale nie wykluczam ze może zdarzyć się i tak ze siądzie coś większego. Łowie głównie na sanie powyżej mostu w postołowiu, oraz wisłoku

Będę wdzięczny za wszelkie rady

Pozdrawiam Krzych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.