Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

wybór spinningu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Witam. Jestem poczatkujacym spiningista.Mam zamiar kompletowac sprzet. Dostalem oferte firmy KONGER tzn wedki Tiger cross cw3-18 dl 240 i cw15-50 dl 270 do tego kolowrotki Konger Salto. Mam zamiar sie pobawic na rzekach Brda i Wisla w okolicach Bydgoszczy.Co sadzicie o tym sprzecie.Acha to wszystko plus jakies dodatki tzn.przypony kretliki agrafki itp.ma mnie kosztowac ok 650 zl. Moze ktos ma jakies inne oferty dla mnie, bede napewno wdzieczny.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzisz o tym co napewno przeczytałeś w innych - podobnych tematach na forum? Dlaczego nie dopisałeś się do jednego z nich? Wiesz trochę głupio jest teraz pisać od początku to co już zostało na forum tyle razy napisane....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konger Tiger cross cw 3-18 dł 240 - 103 złote

Konger Tiger cross cw 15-50 dl 270 - ok 120 złotych

Konger Salto - 2 x 80 = 160 złotych

agrafki krętliki i inne pierdółki typu gumy, główki jigowe, woblery, żyłki myślę max 150 złotych i to nie mało tego będzie...

wychodzi ok 533 złotych po cenach pierwszego z brzegu sklepu internetowego, ktoś chce Cię w konia zrobić :cool:

a tak poza tym - poczytaj regulamin ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Troche zapomniało mi sie :grin:

1. "Berkley" - nie dało sie go ani naprawic ani wymienić na nowy , ale za to jako ekwiwalent dostałem kręcioła Catana 4000 - Shimano ,

2. Prologic Savagear MP Predator 9’ - spisuje się dobrze, dobrze leży w ręku , zwolennikom korkowych rękojeści polecam spróbowanie DOBREJ pianki , naprawde rewelacja .

3 Mikado Mistic Spin 300 (do 40g). - ma już nową szczytówkę i jak to stary dobry Mistick jest zajefajny!! Szkoda że jużnie robią tych kijków :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką wędke polecilibyście do metody bocznego troka

Nigdy nie łowiłem na boczny trok, a też chcę spróbować. Planowałem kupić którąś z wędek Team Dragon, bo bardzo lubię tę serię, ale dowiedziałem się, że jeśli chodzi o wklejanki, to jest lepszy kij a tańszy: Konger World Champion Tango 2.7m. Kupiłem go, jeszcze na niego nie łowiłem, ale sprawia wrażenie świetnego - tylko na takich podstawach mogę go więc polecić. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Szukam wędki, którą na odrzańskich główkach będę mógł łowić małymi wobkami klenie i jazie a równocześnie nada się ona na "trochę" cięższe przynęty boleniowe. Łażenie po zakrzaczonych brzegach z dwoma wędkami jest strasznie niewygodne. Niestety również mnie ogranicza cena :( max 300 PLN. Poszperałem już trochę w sieci i mam jak narazie dwóch faworytów:

1) Daiwa PowerMesh Jig 2,7m 5-25g

2) Konger World Champion Turbo 275, 2,70m, cw. 7 - 21g

Co do Kongera zastanawiałem się jeszcze nad wersją 3m, niestety nie widziałem jeszcze tej wędki na żywo i nie wiem jak z długością dolnika. W przypadku Daiwy wersja 3m odpada właśnie ze względu na dolnik, którym mógłbym zrobić krzywdę komuś kto jest za mną :twisted:

A może macie jakieś inne sugestie? Preferuję kije raczej szybkie o akcji szczytowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Daiwa PowerMesh Jig 2,7m 5-25g
Jak wiesz taki kijek sobie niedawno kupiłem.

Kijek naprawde OK ale na klenio-jazia napewno nie. Wg mnie to typowy kij szczupakowy, testowałem do na wodach pstragowych z małymi woblerkami i wniosek jest tylko jeden; słabo sie czuje pracę przynety /małego woblerka/. Moze kijek z tej seri 3-18g byłby lepszy ale na niego nie łowiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daiwa PowerMesh Jig 2,7m 5-25g
będę mógł łowić małymi wobkami klenie i jazie

Artech - nigdy nie złowiłem jazia ani klenia, nie łowiłem też maleńkimi woblerkami, ale to wygląda na kij, który nadaje się do wszystkiego, tylko nie do miniaturowych przynęt i takich rybek. Wszystkie wędki o podobnych parametrach, które ja miałem i mam, były kupowane pod kątem szczupakowych przynęt i sprawdzały się świetnie.

Wędka do 21g, to też raczej szczupakówa, choć już wygląda to lepiej.

Co do marki: ja mam Kongera World Champion Tango 2.7m do 10g. Jeszcze na niego nie łowiłem, ale gdy tak sobie oglądam i macham - jest świetny. Ty oczywiście szukasz wędki o innych parametrach, piszę więc o tym, by zasugerować, że może Konger z tej serii, tylko o parametrach, które sugeruje Keri. Ja za mój kij zapłaciłem właśnie niecałe 300zł - to mogłoby być to, czego szukasz.

Tak na szybko, to to wygląda nieźle: Konger World Champion Impuls 2,7m c.w. 5-18g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konger World Champion Impuls 2,7m c.w. 5-18g
Tak tylko tak jak pisałem wędka musi też dać sobie radę z 3-4 kg boleniem w dość dużym nurcie, wędka ma być właśnie bardziej pod bolka i również na kleniojazie, bo jak pisałem łażenie po główkach z dwoma kijami to dla mnie nieporozumienie :???:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pike,

nie chce Cie naprawde krytykowac lub jakos zaatakowac, bo juz mam "po dziurki w nosie" dyskusje o Tobie, lecz w kazdym temacie w ktorym sie wypowiadasz na temat wedzisk spinningowych, masz jakies nowe wedkziska w domu ktorych jeszcze nie uzywales. Zaciekawilo mnie to, jak mozna posiadacz tyle roznych kijkow nowych. Jezeli kupuje jakis kijek to pod jakims katem, chce go do czegos uzywac i mam jakis plan ktory chce spelnic. Ale tutaj wyglada na to jakbys kupowal kijek za kijkiem i leza w szafie :shock::roll: Czy sie myle?

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawilo mnie to, jak mozna posiadacz tyle roznych kijkow nowych. Jezeli kupuje jakis kijek to pod jakims katem, chce go do czegos uzywac i mam jakis plan ktory chce spelnic.

Uwaga, deszcz pada:

cb2f1bfcfaceb59fmed.jpg

Kto chce, niech żre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaciekawił mnie kijek trzeci z prawej, co to jest?

Witaj Keri - jak chcesz wiedzieć, napisz do mnie na pw, dla takich jak tamten zamiast tego kija miał być złoty zegarek, ale się pomyliłem. Pozdrawiam, jesteś OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko tak jak pisałem wędka musi też dać sobie radę z 3-4 kg boleniem w dość dużym nurcie, wędka ma być właśnie bardziej pod bolka i również na kleniojazie

Artech... To niepotrzebnie pisałem - nie rozumiem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaciekawił mnie kijek trzeci z prawej, co to jest?

Zresztą... Forum nie stanowi kilkanaście osób, a może ktoś będzie chciał wiedzieć coś na temat którejś z tych wędek i będę mógł wówczas pomóc.

Od lewej:

1. Dragon HM-62 Pike

2.Team Dragon Cast 1,98m 30-70g

3.Team Dragon 2.7m 10-25g

4. Konger World Champion Tango 2.7m do 10g

5. Team Dragon 2.4m 18-42g

6. Jaxon XT-Pro 2.6m do 32g

Nie wiem dlaczego na zdjęciu jest taka data - wczoraj kupiłem ten aparat - gazeta jest wczorajsza. Pozdrawiam Ludzi Dobrej Woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pike napisał/a:

wczoraj kupiłem ten aparat - gazeta jest wczorajsza. Pozdrawiam Ludzi Dobrej Woli.

a jakże by inaczej :mrgreen:

kupisz aparat dzisiaj to i gazeta dzisiejsza będzie :mrgreen::lol: :lol:

nie no ja wymiękam :twisted:

idę spać :wink:

Pozdro i wesołego jajca życzę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.