Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

wybór spinningu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W nowym sezonie zaczynam przygodę ze spinem.

Na początek wybrałem serię Mystery Dragona - są to niedrogie kije, które jak na początek powinny spełnić swoją rolę.

Będę łowił z brzegu, głownie na rzece Odrze.

Nie mogę określić rodzaju przynęt, ponieważ znając życie będę sprawdzał wszystko:-)

Wiadomo że nie ma kijów uniwersalnych, ale główne cele moich wypraw to bolenie i szczupaki.

największy problem mam z cw, jaki wybrać?

Myślałem o 15-50 obawiając się że opór na Odrze podczas łowienia będzie za duży do czegoś lżejszego, ale pewnie się mylę, co kolega artech uświadomił mi w innym temacie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

ja, na początek polecam Tobie kijek 2,7 - 3,0 m z cw do 35g. Chociaż lepsze i niestety droższe wędki z cw do ok 30 g też spokojnie dadzą radę.

Z mystery Turbo Spin 2,9m lub 2,7m, 10-35g powinien być ok

http://www.allegro.pl/item492325152_mystery_turbo_spin_2_9m_10_35g_dragon_22_33_290_b.html

http://www.allegro.pl/item494013817_mystery_turbo_spin_2_7m_dragon_22_33_270_b.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Gość jarek 307h

Myślę, że nie można dobrać wędki do połowów szczupaków i okoni w jednym. Ewentualnie inny ciężar wyrzutu. 10-30g. Taka wędka będzie "uniwersalna". Ale 5-15g. ??? Mam wędkę o ciężarze wyrzutu 3-17g. i ona jest dobra na okonia, klenia i jazia ale szczupaka nie wyobrażam sobie na nią złapać

wobler oczywiście że idzie na mambe jiga do 17 gram wyciągnąć sam byłem świadkiem szczupaka 60 na mambe jig sam ten kij posiadam od wczoraj więc dóżo powiedzieć nie moge ale na moje szczupaki do 60 cm i okonie starczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę otwierać nowego tematu a wiec zapytam w tym czy ktoś może cos powiedzieć o tym patyku DRAGON MYSTERY TURBO SPIN 10-35g czy nadaje on się na szczupaki a zarazem na troć pstrąga ???

szczupaki i troć zapewne tak, ale na pstrąga ? to juz bym poszedl w strone 5-25...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ten kijek już drugi sezon. Jeżeli chodzi o szczupłego, sandała to jak najbardziej, troci nie próbowałem(nie ten rejon kraju) jednak powinien dać radę(wytrzymuje sporo więcej niż 35g). Pstrąg gdyby się ktoś uparł to owszem tyle że byłoby to porównywalne z polowaniem na muchy przy pomocy armaty. Ogólnie kijek w miarę tani i w miarę solidny - warty swojej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

koledzy mam pytanie dotyczące wyboru wędziska spiningowego głownie na sandałki i szczupaki, oraz większe okonie. Do połowu z brzegu i z łódki - głównie blachy ewentualnie jakieś większe gumy i woblerki. Używam albo plecionki albo żyłki.

Mam na oku dwa wędziska:

ABU GARCIA Ruby Crest 902, Carbon, przelortki LTS, 2,70m c.w. 15-40g,

http://www.allegro.pl/item511708595_wedka_abu_garcia_ruby_crest_spin_270_15_40_gr.html

lub

BERKLEY Lightning, IM6 Carbon, przelotki SS304, 2,70m c.w. 15-40g.

http://www.allegro.pl/item511712894_berkley_lightning_spin_270_15_40_gr_wysoka_jakos.html

możecie powiedzieć coś o tych dwóch kijkach?

Macaliście któryś i jeżeli tak to jakie są wasze wrażenia?

pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ABU kolega go miał dopóki nie połamał przez przypadek :evil: Dobry kijek ładnie pracował na 4 kg szczupaku na plecionce w silnym uciągu na Wiśle (kolega przy mnie go złowił ) :twisted: Dobrze sprawdzał się do dużych gum jak i woblerów :twisted: Polecam :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko fanie, ale troche ciekawe bo inne kije destiny/infinity koles ma po ok 330zl, a tem jeden model w liczbie 3 sztuk po 220 dosc podejrzane, wsumie wielka okazja, bo w sklepach ten kij za 500zl...

ciekawe jak z gwarancja nic tam o niej niema mowy, a na stronie "o mnie" pisze ze przedstawiciel fishing-mart hmm, a opisy tych aukcji jakies niewydarzone sa z opisami np infinity pole i parametry bata podane..

cos to jest podejrzane - to moga byc jakies buble z wadami i ze tanio okazja, i te wszystkie jego destiny/infinity w kategorii "teleskopy" na allegro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian21, nic nie jest podejrzane podałem Ci link aukcji sklpu fihing-mart sam u nich kupiłem kijek infinity za 220 zł droższy infinity jest poprostu dłuższym spiningiem(275cm) ....wszystko w jak najlepszym porządku, łacznie z kartą gwarancyjną,poczytaj komentarze jakie dostał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro od F-M możesz śmiało brać. Dołączają bodajże 2 letnią gwarancje(tak było z moim millenium kogut), a przesyłka jest bardzo szybko nadawana po 3 dniach miałem już wędkę w domu.

A dragona infinity mam w gramaturze 7-28g kupiony na 1 maja tego roku w sklepie kogutomania.pl(nie polecam) za 300pln, jednym słowem rzeczny uniwersał. Sandacz, szczupak, boleń - pod te ryby świetnie się nadaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę otwierać nowego tematu a wiec zapytam w tym czy ktoś może cos powiedzieć o tym patyku DRAGON MYSTERY TURBO SPIN 10-35g czy nadaje on się na szczupaki a zarazem na troć pstrąga ???

Mam taki kij, jest fajny, stosunkowo nie drogi, na szczupaka jak najbardziej i na sandacza - ale na pstrąga raczej nie, tak jak piszą koledzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie na pstrąga ? ....... Mam kijek cw 8-30 i uważam że na pstrąga jak i sandacza czy szczupaka jest w sam raz. Mój kolega sie śmieje gdy mówie o tym że ten kijek jest "za duży" na pstrąga , sam używa z cw do 50g przy łowieniu pstrągów. Sam niejednokrotnie sie o tym przekonałem gdy niewielka obrotóweczka poprostu wyginała szczytówkę w silniejszym nurcie. Większość rzeczek pstrągowych to małe cieki z silnym uciągiem i wysokim wyżłobionym korytem , tam nie ma szans użyć podbieraka często na kiju sie rybę wyciąga. Niespełna kilogramowy pstrąg przy holu w takim nurcie miażdzy pięciokilogramowego szczupaka który zazwyczaj czai sie w wodzie prawie stojącej.Kijek z cw do 20g jest zbyt "mientki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian21, nic nie jest podejrzane podałem Ci link aukcji sklpu fihing-mart sam u nich kupiłem kijek infinity za 220 zł droższy infinity jest poprostu dłuższym spiningiem(275cm) ....wszystko w jak najlepszym porządku, łacznie z kartą gwarancyjną,poczytaj komentarze jakie dostał...

heh jescze zapytalem innego sprzedawce na allegro ile ebdzie chcial za fabrycznie nowego team dragona 3-12g/2,75(starsza wersja z dolnikiem bez wywazajacych pierscieni etc.) bo zdaje sie ze mu zostal jeden, jak bedzie chcial wiecej niz 250zl to go hyba oleje - bo infinity/destiny to jest drozsza seria no a 220zl to juz totalna okazja..

coz chcialem troche mocniejsza wklejke pod paprochy a skoncze ze szczupakowym kijkiem 4-21(wiem ze itak dosc lekki ale u mnie obrotowka nr.3 i wobler 6cm to max na szczupaki :pp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie obrotowka nr.3 i wobler 6cm to max na szczupaki

chyba na szczupaczki!

obortówka 5 i 12 cm kopyto! a tu czterdziestaczek

łowię tylko z brzegu w dosc plytkich wodach, i licze równierz na jakies okonie, wiec lowie stosunkowo lekko.

takie mam preferencje ze wiekszej przynety itak nie założe.

do tej pory okonie lowilem kijkiem dragon progress superlite 2-10g/3m ktory posiadal bardzo duzy zapas mocy - nawet wmiare dalo sie lowic na obrotowki nr.2

szczupaki - jaxon phantom 3-18g/2,7m ale mogl by byc troche mocniejszy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki maksymalny ciezar mozna wyrzucic tym wedziskiem
Przewidziany ciężar wyrzutu to 20g ,co wcale nie znaczy że każdą przynętę da się poprawnie prowadzić .Może się okazać że najlepszym ciężarem woblera dla twojej wędki jest max 10g.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.