Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

wybór spinningu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Witam

Wlasnie panowie uzywal ktos tego?

Moj znajomy przymierzal sie do zakupu tego bo stwierdzil ze tani a za czesto na ryby nie chodzi jednak teraz rodzi mu sie cora i odpuiscil sobie rybki totalnie a zakupy odlozyl w czasie na blizej nieokreslona przyszlosc

Jednak z ciekawosci bym sie dowiedzial czy ktos ma jakies opinie na temat tego kijka

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

witam wszystkich! mam okazje kupic wedke spiningowa firmy tica 2,4m 5-15g, wyglada bardzo solidnie, lecz nie znam tej firmy i nie posiadam wiedzy na temat jakosci jej produktow. zaznaczam, ze wedka sluzyc bedzie do polowu szczupakow(nie gigantow), okoni na gumy, obrotowki, ewentualnie woblery. zastanawia mnie gramatura, czy wystarczy oraz dlugosc czy 2,4 to nie za malo na spinningowanie z brzegu i co generalnie myslicie o tej wedce???

oto link

http://www.okonek.com.pl/product_info.php?products_id=535

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Myślę, że nie można dobrać wędki do połowów szczupaków i okoni w jednym. Ewentualnie inny ciężar wyrzutu. 10-30g. Taka wędka będzie "uniwersalna". Ale 5-15g. ??? Mam wędkę o ciężarze wyrzutu 3-17g. i ona jest dobra na okonia, klenia i jazia ale szczupaka nie wyobrażam sobie na nią złapać. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Do łowienia jazi używam woblerów własnego wyrobu. Łowię je także na błystki obrotowe Mepps Aglia 00. Zota lub srebrna. Na jazia poprostu trzeba mieć miejsce. Ten pierwszy udeżył zaraz po pierwszym obrocie korbką. Na 2cm. podobiznę uklei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

witam!

koledzy jestem wlasnie na etapie kupna takiej wedki, bede wedkowal z brzegu wiec mysle o dlugosci ok 2,7m, co do przynet to glownie gumy, blachy w mniejszym stopniu wobler. Szukam kija ktory sprawdzi sie na srednie i wieksze szczupaki, ale tez taki ktorym bedzie mozna polowic sandacza. Nie wiem jaki wybrac ciezar wyzutu, mysle ze max 10- 35 g powinien byc dobry do ww przynet i jednoczesnie posiadac wystarczajaca moc.

czy macie moze jakies propozycie odnosnie takiego kija, moze ktos z was dysponuje podobnym wedziskiem i polecilby mi cos cena 250 do 300 zl, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Długość 2,7 jest OK, ale c.w. przy wymienionych przez siebie przynetach jest chyba za duży i myśle, że do 25-28 g bedzie w sam raz ... na szczupaka.

Jeśli chodzi o sandacze, to:

- taki kij jest za długi i to ... dziwnie zabrzmi ... nie ze względu na jego długość, lecz sztywność. Im krótrzy, tym sztywniejszy a miękim kijem możesz miec problem z zacięciem sandacza, chyba, że będzie agresywnie i pewnie atakował przynety, które utkwią mu w przełyku, czyli stosunkowo łatwej do przebicia przez haczyk strefie. Owszem, sa kije dł. 2,7 m sztywne jak pręt zbrojeniowy, ale cena zaczyna sie od 700-800 zł :mrgreen:

- c.w. który podałeś byłby ... no prawie OK, ale przy tej długości kija ... czytaj wyżej

Przykład ... weź w dłoń kij o c.w 10-30 i dł. 2,7 m, potem ten sam c.w. i dł. 2,4 m i dalej np. 1,9 m. Który bedzie sztywniejszy? :cool: Rozumiesz teraz? ;)

Reasumując NIE MA UNIWERSALNYCH WĘDZISK, tak, że albo sandacz, albo szczupak, albo ... wszystko i nic :cool:

Sandaczowym kijem bez problemu zatniesz szczupaka, ale będziesz miał problem z wyrzutem lekkich przynet ze względu na twardość kija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko- który z tych kijów trzymałeś w ręku?

Sam opis w internecie nie wiele wnosi jak i opinie użytkowników. Często jest tak że opinie na temat danego kijka są w większości dobre ale jak wezmiesz go do ręki to jak byś w ręku trzymał kij od szczotki. Sam pomacaj i słuchaj innych ale dobrze pomachaj tym kijem w sklepie, chyba że masz sporo kasy i kupisz kij w ciemno tak jak robię to inni koledzy :mrgreen: .

Ja zawsze jak myślę o spinningu to pierwsze co słyszę w głowie to Konger. No ale to może moje zboczenie w kierunku tej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Gość wobler129

Tak jak w temacie chcę kupić kijek sandaczowy. Jaki mi poradzicie i dlaczego? Będę łowił nim na koguty z łódki. Narazie moim numerem 1 jest Dragon Millenium Kogut 2,05m. 18-42g. Macie może jakieś inne propozycje? Kijek miałby kosztować max. 200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

tomek1 dzięki za odpowiedź, ale mam okazje kupić coś za 200zł. bo rodzice mi powiedzieli, że to będą finansować, więc wolę wykorzystać okazję i kupić coś lepszego :razz: A wies zcoś może na temat plecionek ??? Jak tak to zapraszam do mojego drugiego temtu o plecionkach :wink::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.