Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

wybór spinningu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Szukam w miarę uniwersalnego kija na mala rzekę. Celem będą bolenie, okonie, jazie, klenie, pstrągi i średnie szczupaki. Generalnie wszystko co pływa w rzekach :mrgreen:

Zastanawiam sie nad :

ST.CROIX WILD RIVER WS76Ml2 2.4 m

ST.Croix Wild River 2,6m 7-21g

DAIWA POWERMESH JIG 2,40M 5-25G

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi w zasadzie to trochę mi ograniczyliście mój dylemat do wyboru szczupak lub okoń, boczny trok, gumy na główkach jigowych, blachę, woby, gumami,

i nadal nic nie wiem. Spróbuje okonie i boczny trok z tego co czytałem to głównie małe biorą mi to nie przeszkadza bo na okazy nie liczę a i ryb słodkowodnych nie jadam może jedynie węgorze ale na nie, nie liczę.

Może z sprzętem się coś uda ale tym razem ja namieszam nie chciał bym ograniczać cenowo bo napisze 500zł a za 550 będzie dużo lepszy sprzęt różnica niewielka lub odwrotnie okaże się że za 200 można kupić równie dobry więc ograniczmy to do sprzętu średniej klasy bo zawodowcem nie jestem i nie potrzebuje super markowego sprzętu i milionerem też nie jestem więc pozłacane i wysadzane brylantami też nie kupie bo mnie nie stać.

Po prostu poprosił bym jak najtańszy zestaw ale taki który będzie miał sens bo złomu też nie potrzebuje.

Będę łowił na jeziorach z brzegu gdzie schodzi brzeg bardzo łagodnie i jest dużo trawy wodnej lub zalanych krzaków a sam brzeg to plaża.

Taka prośba jakby to było możliwe to wędzisko teleskopowe lub takie które jest krótkie po złożeniu i proste w transporcie mieszczące się w średnim plecaku bo nad wodę jeździł będę rowerem mam 3 zbiorniki w odległości 30 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli teleskop to znalazlem do 20 ,z dragona widzilem tylko do 30 i 40 gram wiec na okonie stosunkowo za duzo.

Do 25g

Jaxon XT-PRO NG Royal Tele Spin:

http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/jaxon-xt-pro-ng-royal-tele-spin-g5-a3-p49-k6106.html

i tak wydaje mi sie ze na troka bedzie za sztywny ,ja zdecydowanie wole lowic delikatniejszymi kijami ,do takiego lowienia polecal bym ci pickera teleskopa z wymiennymi szczytowkami ;) byl by to najrozsadniejszy kijek na troka i wieksze blaszki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może któraś z tych:

WĘDKA DRAGON THYTAN TRAVEL - 3,0/10-30g

JAXON ACCORD TELE TRAVEL 3,60m 10-40g

MIKADO Trython Travel Spin 2707 / 10 - 30 g

Jaxon ETERNUM Spinning TRAVEL 2,70m/30g 4-CZĘŚCI

to było by na tyle co znalazłem.

Nie wiem czy się nadają jak nie to może napiszcie jakie powinna spełniać kryteria chodzi mi do nauki bo jak załapie o co chodzi to wtedy sam sobie dopasuje i wymienię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może któraś z tych:

WĘDKA DRAGON THYTAN TRAVEL - 3,0/10-30g

JAXON ACCORD TELE TRAVEL 3,60m 10-40g

MIKADO Trython Travel Spin 2707 / 10 - 30 g

Jaxon ETERNUM Spinning TRAVEL 2,70m/30g 4-CZĘŚCI

to było by na tyle co znalazłem.

Nie wiem czy się nadają jak nie to może napiszcie jakie powinna spełniać kryteria chodzi mi do nauki bo jak załapie o co chodzi to wtedy sam sobie dopasuje i wymienię.

jak dla mnie to wszystkie sa za sztywne na troka ,musial bys znalesc cos do 20g a bedzie ciezko tylko picery teleskopowe by byly dobre z teleskopow ;)

te wedki co podales dobre by byly na blaszki i wieksze woblery i na ciezsze gumy ,na troka i okonia zdecydowanie nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może podajcie jakieś przykładowe wędki do troka o dalekim rzucie a ja sobie już coś z tego dopasuje bo ten teleskop to nawet gościu w sklepie mi odradził. Z tego co trzymałem w ręce to spodobało mi się:

Shimano Alivio Match BX 390

CATANA BX TROUT GT CATBXTRGT4207H

Shimano CATANA SPINNING BX 330 ML 5-20g

ładnie leżały nie ciężkie ale cena najtańsza 250zł plus kołowrotek i cała reszta to ok700 jak możecie to podajcie jakiś tańszy zestaw dla początkującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może podajcie jakieś przykładowe wędki do troka o dalekim rzucie a ja sobie już coś z tego dopasuje bo ten teleskop to nawet gościu w sklepie mi odradził. Z tego co trzymałem w ręce to spodobało mi się:

Shimano Alivio Match BX 390

CATANA BX TROUT GT CATBXTRGT4207H

Shimano CATANA SPINNING BX 330 ML 5-20g

ładnie leżały nie ciężkie ale cena najtańsza 250zł plus kołowrotek i cała reszta to ok700 jak możecie to podajcie jakiś tańszy zestaw dla początkującego.

wszystkie co wymieniles kije sa za dlugie zdecydowanie i sa to kije splawikowe ,szukaj czegos 2,70 ja polecam ci na troka Dragon Millenium HD Perch do 18 g pozucasz i trokiem i wobkami i blaszkami i wedke bedziesz mial na lata ;) cena ok 170zl do tego dokup kolowrotek Shimano Exage sobie ok 240zl chyba ze masz mniejsze pieniazki to kup sobie shimano catane koszt ok 100zl ,do tego plecionka Barkley Crystal 0.10 0.08 ,ciezarki na troka w gramaturach 5 7 10 12 15 g chaczyki mustada z oczkiem numer 8 i 6 no i paprochy i juz masz ciekawy zestaw trokowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MariuszA wielkie dzięki właśnie o taki podstawowy zestaw mi chodziło tylko nikt nie chciał się podzielić tą wiedzą teraz jak pójdę do sklepu to przynajmniej wiem co wybierać a nie że sprzedawca powie kup pan kusze i z kuszą pójdę łowić na troka.

mam jeszcze jedno pytanie jeśli wędka jest do 18g a ja zamontuje ciężarek 20g to co będzie się dzieło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MariuszA wielkie dzięki właśnie o taki podstawowy zestaw mi chodziło tylko nikt nie chciał się podzielić tą wiedzą teraz jak pójdę do sklepu to przynajmniej wiem co wybierać a nie że sprzedawca powie kup pan kusze i z kuszą pójdę łowić na troka.

mam jeszcze jedno pytanie jeśli wędka jest do 18g a ja zamontuje ciężarek 20g to co będzie się dzieło.

nie bedzie sie napewno juz konfortowo lowic ,kij bedzie zbyt przegiety. To jest kijek bdb na okonie i szczupaki ,na sandacze bys juz musial kupic cos ciezszego ,no ale na poczatek jest idealny ;) ja sam bede kupowal go na przyszly sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może Shimano Catana 270ML 5-20g cena w miarę nawet jak na jeden sezon do nauki ale jak będzie się nim łowić czy wyczuje brania okoni małych i czy będę czuł jak ciężarek troka dotyka dna.

do lowienia okoni zdecydowanie przoduja wklejanki ,i bede sie ciagle upieral przy dragon perch do 18g lub mikado lexus do 13g ,mikado bedzie tanszy o ok 40zl ale lepiej kup na poczatek sztywniejszy czyli do 18 g ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja obecnie posiadam shimano catane 270 ML c.w.5-20 i łowię nim z opadu ... brania z opadu ładnie widać więc łowiąc na boczny trok nie powinno być problemów ...

Ja bym wybrał coś poniżej 5gr

oczywiście ale to zależy gdzie się łowi :) ja np łowiąc w rzece używam do drop-shota jak i bocznego troka kijka o c.w. 10-28 .. niestety lżej się nie da :D

ATAR jeżeli chodzi o spinning Shimano Alivio to odradzam ... no chyba że na szczupaki ... miałem tego kija i powiem Ci że jigowanie to wielka katorga ... kij jest bardzo miękki , parabolik ... kij sprawdził mi się w łowieniu szczupaków .. ładnie holuje ryby a i walka z sumem metrowym nie była mu straszna ... jeżeli chodzi o Alivio to sprawdz model Sensitive .. jest to wklejanka .... typowo sandaczowa ... sztywny kijek na boczny powinien być w sam raz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja obecnie posiadam shimano catane 270 ML c.w.5-20 i łowię nim z opadu ... brania z opadu ładnie widać więc łowiąc na boczny trok nie powinno być problemów ...
Ja bym wybrał coś poniżej 5gr

oczywiście ale to zależy gdzie się łowi :) ja np łowiąc w rzece używam do drop-shota jak i bocznego troka kijka o c.w. 10-28 .. niestety lżej się nie da :D

ATAR jeżeli chodzi o spinning Shimano Alivio to odradzam ... no chyba że na szczupaki ... miałem tego kija i powiem Ci że jigowanie to wielka katorga ... kij jest bardzo miękki , parabolik ... kij sprawdził mi się w łowieniu szczupaków .. ładnie holuje ryby a i walka z sumem metrowym nie była mu straszna ... jeżeli chodzi o Alivio to sprawdz model Sensitive .. jest to wklejanka .... typowo sandaczowa ... sztywny kijek na boczny powinien być w sam raz :)

sandaczowe wklejanki nienadaja sie na troka ;P probowalem lowic na wklejanke sandaczowa i wogule troka nieczulem ;O chyba ze walniesz oliwka 20 ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem na myśli Alivio tylko zastanawiałem się nad catane 5-20g lub catane 3-15g oba 2.7m.

Ja potrzebuje kija którym pójdzie daleko rzucić bo w miejscu gdzie chcę się uczyć to 10m od brzegu wody jest na 30 cm i dalej schodzi tak łagodnie a ok 100m od brzegu spotykałem stada okoni i głęboko na 1.5m więc dlatego upieram się przy cięższych wyrzutach bo napisałeś na moje pytanie

jeśli wędka jest do 18g a ja zamontuje ciężarek 20g to co będzie się dzieło.

odp.

nie bedzie sie napewno juz konfortowo lowic ,kij bedzie zbyt przegiety.

a przy dalekich rzutach potrzebne będzie większe obciążenie chyba że jest inny sposób.

wiem co za różnicę robi górna granica wyrzutu jakbyście mogli opisać mi różnicę przy dolnej granicy wyrzutu.

bo dla mnie te cyfry mówią tylko tyle że ciężar powinien być między nimi a pewnie idzie coś więcej z tego wywnioskować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem na myśli Alivio tylko zastanawiałem się nad catane 5-20g lub catane 3-15g.

Ja potrzebuje kija którym pójdzie daleko rzucić bo w miejscu gdzie chcę się uczyć to 10m od brzegu wody jest na 30 cm i dalej schodzi tak łagodnie a ok 100m od brzegu spotykałem stada okoni i głęboko na 1.5m więc dlatego upieram się przy cięższych wyrzutach bo napisałeś na moje pytanie

jeśli wędka jest do 18g a ja zamontuje ciężarek 20g to co będzie się dzieło.

odp.

nie bedzie sie napewno juz konfortowo lowic ,kij bedzie zbyt przegiety.

a przy dalekich rzutach potrzebne będzie większe obciążenie chyba że jest inny sposób.

wiem co za różnicę robi górna granica wyrzutu jakbyście mogli opisać mi różnicę przy dolnej granicy wyrzutu.

bo dla mnie te cyfry mówią tylko tyle że ciężar powinien być między nimi a pewnie idzie coś więcej z tego wywnioskować.

watpie zeby ktorym kolwiek kijem dorzucił 100m ;) chyba ze wedzisko morskie i multiplikator wtedy rzucisz.

po to jest podany ciezar minimalny zebys wiedzial jaki ciezarek glowke zalozyc zeby czuc cos na kiju tak samo gorna granica jak zalozysz wieksze obciazenie to nie da rady lowic kij bedzie wygiety w palak i nici z lowienia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja obecnie posiadam shimano catane 270 ML c.w.5-20 i łowię nim z opadu ... brania z opadu ładnie widać więc łowiąc na boczny trok nie powinno być problemów ...

A jak ten kijek sprawuje się na szczupakach bo skoro nie mam szans na boczny trok to za twoją radą zacznę uczyć się na szczupakach mój ojciec ma jakieś miejsce na takie 60-80cm tylko on na żywca łowi ale myślę że na spining też się da.

prośba jak łowiłeś tym kijkiem to jakie przynęty żyłka i kołowrotek do niego stosujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.