Skocz do zawartości
tokarex pontony

wybór spinningu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

http://www.szczupak.pl/index.php?site=shop∂=info&id=478

tu masz najzwyklejsza przelotke SiC tlyko nieiwem jczy się oplaca+ przesylka ;)

tlyko dobrze wymierz srednice szczytówki bo bedzie nieciekawie jak sie okaze ze za duza albo zamala. w sklepie wedkarskim powinni miec suwmiarke do miejsc po przecinku wiec najlepiej zebys tam sprawdzil średnice a nastepnie zamówił w necie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do modelu to niemam pojęcia ;) w zwyklych SiC to wydaje mi się, że w tym przedziale cenowym to nie ma prawie różnicy ;) aaaa jest KOLOR ale to tylko estetyka ,chodz np, dla mnie aż bo jesli chodzi o wędki i sprzęt jest bardzo ważna

co do suwmiarki 0.2-0.3mm zaduza albo zamala to jest duża różnica. Zwykłą sówmiarką nie żmierzysz tego, chyba ze masz elektroniczną co mierzy mm po przecinu ale to gwoli scislosci ;)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko co do spiningu.

Proszę o pomoc w doborze jakiegoś spinu. Będę łowił z brzegu w starorzeczach i rzece Narew.

Ta wędeczka mogła by być długości 2,70 do 3,00 m, cw. tak np 10-40 cena 200-300 zł

Co do kołowrotka to zdecydowałem się na Robinson Marshal 210 nie wiem czy dobrze ale podobał mi się.

Bardzo proszę o pomoc w wyborze wędki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No witam na pokladzie :)

Ja proponuje sie przejsc do sklepu wedkarskiego (mozez byc bez kasy, ale karteczki nie zapomnij) i poprosic sprzedawce lub sprzedawczynie zeby Ci pokazal(a) kijki ktore by wypelnily Twoje kryteria.

Na kijki wrzcuasz kolowrotki , poprosisz o modele do spiningu w Twoim przedziale cenowym i je ogladasz oraz "macasz" - maja luz na korbce? jak sa wykonane? jak Ci lezy w rece itd.

Zapisujesz sobie kijeczki te ktore Ci pasuja i z jakim kolowrotkiem...wtedy mozez nam przedstawic przez Ciebie wybrany sprzet. Ludzie ktorzy mieli jakies doswiadczenia z pewnym kijem lub kolowrotkiem pewnie sie odezwa.

Ciezko jest polecic jakis konkretny model kijka. Musi TOBIE lezec w rece.

Nie rob bledu jak Wedrowniczek (byla sprawa dzien lub dwa temu) - kupil sprzet i nie lezy mu w rece - z czego wnioskuje ze nie chce nim juz lowic.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skaner, Witam zimka na forum. Tomek_N dobrze Ci radzi, my podamy Ci jakieś tam modele a one mogą Ci nie leżeć w ręce. Kij dopasuj do siebie a nie do gustów innych. Radzę abyś przejrzał w sklepie i podał na forum dokładne modele i wtedy na pewno doradzimy Ci który z tych wybrać.

Ja też łowię głównie na Narwi naszej podlaskiej i kiji specyficznych tu nie trzeba :wink:

Mam trochę znajomków w sklepach w Białymstoku to mogę Ci doradzić gdzie chłamu nie wcisną ale niestety oferta w tych sklepach nie jest porażająca no i ceny często nieprzeciętne :lol: ale zawsze coś można wybrać.

Odezwij się jak tam z tymi sklepami. achaa z tym uważaj http://www.wabik.eu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakośc tych kijków z pewnością stadionowa :grin::grin: na 90 % jestem przekonany że nie jest to żaden orginalny Berkley - cena nie jest/była wspól mierna. Pozatym przeglądnąłem pare stron Berkleya (głównie made in US ) i ... a szkoda gadać utopione pieniądze :sad::evil::evil::sad: już na 100% jestem pewien :evil::evil:

artech: możesz coś powiedzieć o kijach Prologic Savagear MP Predator 9’ 20-60g - z pewnością nie jest z bazaru ani stadionu :grin::mrgreen::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dobrze radzicie to wiem, ale u mnie nie ma takiego sklepu co by się do niego poszło i można by było wybrać wędeczkę, a to tej firmy, a to innej, a to jeszcze w modelach pomarudzić - 4 kije na krzyż i pare dziwnych młyneczków i jeszcze troche czegoś nieokreślonego.

To tak se mogę popasować do ręki (obrazki z internetu) :cry:

Tak więc tylko opinie typu tego badziewiu nie kupuj, albo w tej cenie to to jest HICIOR!

mi pozostają no i doświadczenie kolegów łowiących na tej lub podobej rzece (warunkach)

A tak zapytam keri z tym sklepikiem o co chodzi bo na stronce byłem i nawet nieźle zaopatrzony, aceny raczej w normie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałem już nieco ale znużony padłem.

Odniosłem wrażenie, że to jakiś fanklub Dragona, a co z innymi firmami - są - czy jak to mówią starożytni indianie dorą wędką może być każda wędka pod warunkiem że..................................jest to DRAGON :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie Dragon, ja sobie chwalę Robinsonka Dynamicka, ale nie wiem jakie teraz robią, mój ma koło 5 latek :wink: Kolega chwali sobie Mikado też z przed 5 lat :mrgreen::mrgreen: ale ostatnio kupił taki sam kijek nowy, tyle że dosyć długo szukał ale się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Ja również mogę polecić kijki Mikado :mrgreen: Mam dwa. Jeden ma 2 lata ( i wszystko jest wporządku ) a drugi dopiero niecały tydzień :lol: Ale nad wodą już był :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, to już wiem że są inne firmy (co do Dragona to nie mam uprzedzeń).

Mam prośbę odnośnie Mikadówek bo może w tym segmemncie coś trafię.

To można by tak dokładniej: jaki np. model, cw, długość itp, bo ja praktycznie i tak nie mogę sprawdzić(tzn. przymierzyć się, powyginać , potrząchać, ...kijaszkiem), więc mogę polegać jedynie na Wszym doświadczeniu.

No chodzi mi o takie tam np.: mam taki to a taki model nigdy mnie nie zawiódł, jesteśmy ze sobą na dobre i na złe, ślub był nad wodą i do dziś jesteśmy razem polecam. :roll:

Wiem że nikt za mnie nie podejmie decyzji, ale pomoc w wyborze będzie nieoceniona za którą z góry Dziękuję.

PS To niekoniecznie musi być Mikado

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaktam przelotka ?;> :) :)

No jest problem bo nigdzie nie moge dostac oryginalnej.

Dopiero mają mi zamówic, a moze ma ktos taką przelotke na sprzedaż???

A, samo sciaganie bajecznie proste, tylko nie mam teraz co założyc:D:D

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie mikado bierz Dragona!!!:))

W ciemno, kwestia czy Ci w ręce będzie leżał.

Na początku jak czytałem forum tez myślałem że to jakis FAnKlub Dragon.

Ale jak powędkujesz kijem Dragona, będziesz wiedział o co w tym chodzi.

Nie mam uprzedzeń do innych producentów, po prostu Dragon mi leży i już.

Życze powodzenia w wyborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosłem wrażenie, że to jakiś fanklub Dragona
jak czytałem forum tez myślałem że to jakis FAnKlub Dragon
:lol::lol: Racja jest tu wielu Dragono Fanów ale chyba tak wypada :grin:
A tak zapytam keri z tym sklepikiem o co chodzi
Chodzi o to że tam najlepiej wybrać się po konkretny upatrzony wcześniej sprzęt, żadnych porad od sprzedawcy bo wciskają kit maxymalnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.