Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

wybór spinningu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Hm trudna sprawa......Wydaje mi i że jeżeli nie łowisz często to w zupełności wystarczy ci wędka za ok 100 tj można poszukac robinsona xenon jig 3.00 do 15 gram jest to wklejanka z naprawde sensownym dolnikiem tzn, że jak uwiesi cie sie cos większego spokojnie dasz rade kijek jest raczej miękki i wybacza sporo będów wiec wydaje mi sie że bedzie oki.Cena sklepowa tej wedeczki to os ok 120 zeta ale jak sie potargujesz moze cos opuszczą.Nie jest to majstersztyk w wykonaniu ale za tą cene nie kupisz nic innego.Kijek jest naprawde lekki im8 czyli juz całkiem całkiem.To jest jedyny kijek jaki moge doradzic.Wiadomo kiedy wtajemniczysz sie w spinning nie wystarczy jeden kij....

wiem z własnego dowiadzenia a na razie jeżeli masz ograniczone fundusze myśle że to dobra propozycja.

Kupuj i nie siedz w domu tylko ......................

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak:

Po pierwsze nie sądze, że mieszkasz na syberii.

Po drugie nie sądze także że nie ma w odległości kilkunastu( 30 moze 40) kilometrów sklepu niezle zaopatrzonego

Po trzecie napewno w rodzinie lub w środowisku Twoich znajomych ktos ma auto.

Wnioski naswają sie same.

Wyjmuj kase ze skarpety i organizuj wyjazd do jakiego konkretnego sklepu.

Nie wież w to że ktos Ci doradzi co masz kupic możesz kupic kijek spradzony ale za chiny ludowe nie bedzie Cie leżał w ręku.

Można sie popytac na forum na co ludzie łowią, ale tak naprawde to ty bedziesz nim łowił a nie ktos inny.Robisz dobrze ,że chcesz najpierw poznac opinie innych tych którzy conieco juz wiedza,przynajmniej nie kupisz jakiegos szajsu, sa firmy lepsze i gorsze ale z takim budrzetem jest szansa że kupisz dobrze.

Przykład jest prosty, wielu ludzi z kręgu moich znajomych wychwala pod niebiosa kije kongera a to tango że super na okonie a to to a to tamto, mi te kije wogle nie lezą w reku.

Śmigaj do sklepu pomachaj kijkami napewno co wybieżesz.

Ja osobiscie doradzam kijki dragna i co by niebyło daiwy( firam z tradycjami) mi one leżą.( oprócz power jiga 7-25 2,70cm dragona ten akurat nie bleaahh )

Pozdrawiam i powodzonka

Ps zawsze mozes zpojechac raz pomachac cos Cie sie spodoba, napisz moze ktos na to łowił i Ci podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez chcialem sobie kupic spina ale moge na ten cel przeznaczyc okolo 100zł. Z góry mowie ze nie łowie sumow :);). Mam pare ładnych miejsc z szczupakami(1-1,5 kg) i okoniami. Przygode ze spiningiem dopiero mam zamiar zaczać (po 2 niedawno zerwanych szczupakach :/ wrrr). Dopiero w tym roku skoncze 18 lat wiec srodki finansowe raczej ograniczone :/. Warto inwestowac w taki kij te 100 zl czy jeszcze troche poczekac? Z gory mowie ze nie jestem wyczynowcem łowie raczej rekreacyjnie i nie nastawiam sie na pobijanie rekordow polski :) Z góry thx

ja ostatnio zakupilem Kongera Tiger Cross Maxx 5-25 za 100pln i jest swietny!!

nie gnie sie jak witka przy zarzucaniu, ladnie pracuje na rybie.

Gorąco ci go polecam! dobra jakosc za dobrą cene!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
Po drugie nie sądze także że nie ma w odległości kilkunastu( 30 moze 40) kilometrów sklepu niezle zaopatrzonego

No to się mylisz. Nie każdy mieszka w warszawie, gdzie do okoła jest pełno sklepów. W moich okolicach ponad 30km. ode mnie jest sklep i to tak średnio zapoatrzony :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego przesympatyczny, a może Poznań???Za daleko 60 km?Mysle że tam są sklepy "niezle zaopatrzone'' nie wydaję mi sie, że 40zeta na wahe to duzo.Gdybys napisał że interesuje Cie wędkla za 100 zł to juz by nie miało sensu ale mysle ze 120 km w obie strony to niewiele jezeli chcesz wybierac, podejżewam że w Poznaniu miałbyś w czym.

No ale jak komus sie niechce???Nie za wygodny jestes?Taka mała konstruktywna krytyka hehehehh

Pozdro i troche chęci.Dla chcącego ......................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Cześć.

Jestem nowy na forum ale wędkarstwem interesuje sie juz od okolo 3 lat.

Troche juz spinningowalem ale teraz chce przejsc w bardziej zaawansowany stopien i kupic nowy zestaw do łowinia. Chcialbym mieć porzadny zestaw Który posłuzy mi minimum 2 sezony.

Zazwyczja łowię w jeziorach, stawach, gliniankach i na rzekach nizinnych(Sanie).(Łowie z brzegu)

Potrzebuje zestawu na szczupaki, okonie. Nie ukrywam ze czasem wybiore sie na bolenia klenia czy sandacza(w mojej okolicy tych ryb nie brakuje).Tak więc moje propozycje na kija bylyby takie:

ROBINSON Dynamic Hi-Speed Quick Spin (270cm, 8-25g)

MISTRAL Delux Professional (270cm, 5-28g)

DRAGON Millenium Super Fast (270cm,5-25g)

Co waszym zdaniem byloby najlepszego? Moze znacie jakies inne wędziska które bylyby dobre? Aha mam jeszcze problem z wybraniem kołowrotka, więc tez moglibyscie sie wypowiedziec jakie byly by dobre.

P.S.

Cena wędki i kołowrotka nie powinna przekraczać 250-300zł.

P.S 2.

Zamierzam łowić na male i średnie woblery(mam ich calkiem sporo bo robimy je z tata:)), obrotówki(0,1,2,3)gumki wszelkiej maści oraz male wahadłówki(do 15gram)

Z góry dzięki za odpowiedzi

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może pochwal się tymi twoimi onrotówkami :smile: chetnie bym zobaczyl własnoręznie robione sztuczne przynęty przez Ciebie i innych "majsterkowiczów".

Jak wspomnialem wczesniej ja i muj tata robimy woblerki(wychodzą nawet nawet) jak będą już w pełni przygotowane(skonczone) to zrobie kilka fotek i dam na forum :wink:

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wruziłemz wędkarskiego i widzielm tam fajny tani kijek: York Mamba 270cm cw.5-25g. Bardzo mi przypasowal do rąk :grin: cena to 96zł(przecena jest). Czy ktoś muglby się wypowiedziec na temat tego kijka? (chodzi mi o wady i zalety) PIsczcie swoje propozycje na kij sczupakowy który uzywacie luowiliście na niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie bym wziął ale chce wiedziec czy warto. wogóle chcialem kupic coś drozszego, bo myślełem ze bedzie lepsze ale teraz to juz sam nie wiem... Mozew znajdzie się jakiś wędkarz który przynajmniej trzymal wedkę z tych serii w ręce albo najlepiej łowił nia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj widzie ze sie nie kwapicie aby mi pomuc w wyborze wędki przeglądałem teraz oferty firm i dorzuce jeszcze kilka kijków o kturych moglibyście cos powiedziec,doradzic itp. A więc:

Dragon Mystery Turbo Spin http://www.wobek.pl/dragon-mystery-turbo-spinn-p-371.html

Mikado Crystal Line CM Spin 275cm 10-35g http://www.okonek.com.pl/product_info.php?cPath=199_200_216&products_id=2751

Mikado Temptation Medium Spin 275cm 10-35g

http://www.okonek.com.pl/product_info.php?cPath=199_200_216&products_id=849

oraz: ROBINSON Xenon Spinner 270 10-30g

Proszę pomuzcie... :roll: ....aha dalej szukam opini na temat Firmy "York" a dokładniej modelu "mamba Spin"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

Sluchaj, jezeli kiejk Ci lezy w reku to jest to super oznaka! Bierz ten kijek, bo komfort lowienia jest najwazniejszy! Co z tego ze moglbym Ci polecic lepszy kijek jak Ci nie lezy np. w rece?

A opinie sobie sam wyrobisz, moze to wlasnie bedzie ten kijek :) A 100zl to nie majatek, jezeli by miala byc wpada.

Aha, sprawdz jakosc wykonania, ale mysle ze wiesz o czym mowie :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie bym go brał ale patrzyłem tylko na dwa czy trzy kijki w sklepie i dotykałem i ten mi sie z tych najadzieodoł ale moą jeszkieś węa których wy uzywacie. Poszedł bym do sklepu i moze bym zmienił zdanie. Bo w sklepach jest multum takich wędzisk a ja tylko wziłaem pierwsze trzy do reki. A moze jakbym wziął jeszce kilka to moz bym sie zdecydował. Także jeszcze mozecie pisać swoje propozycje na wędke. Aha w sklepie pod koniec lutego ma być dostawa więc moez pocezkam jeszce i zobacze tamte nowe? A poza tym jakby już tego kijka (york mamba) to właściciel sklepu sprowadzi mi taki sam z hurtowni... Musze konczyc....dziś na rybki... :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem czy lepiej się tu dopisać czy nowy temat założyć, ale niech tam. Sytuacja podobna – chcę kupić sobie kij spinningowy cięższy. Do czego ma być? Ano….. jak zauważyłem liczba moich wędek powiększa się w zastraszającym tempie, więc chciałbym w miarę uniwersalnie, bo naprawdę, choć kupowanie nowej zabaweczki jest zawsze przyjemnie to potem tyle tego zalega….. Mam Dragona Millenium 5-25 i zakładam, że szczupaka nim będę w stanie wyciągnąć nawet takiego większego (jak do tej pory niestety tylko kilka ‘glutów’) – teoretycznie powinienem następną wędkę kupić do 40g ale… Podstawowym jej przeznaczeniem będzie spinning na morzu oraz wody łososiowe, dlatego zastanawiam się czy może lepiej ten mój nowy kijek powinien być do 60g a może nawet do 80g? Oglądałem też dzisiaj kije spinningowe 3m do 100g ale to wydaje mi się chyba przesadą. Proszę o jakieś uwagi i opinie. Kij ma być na większą rybę i większe przynęty, ale ma nie „wchodzić w paradę” wędce morskiej do 300g, którą już mam. Nie oczekuję tu przy tym polecania takiej czy innej marki ile raczej chodzi mi o parametry kija szczególnie cw i akcje. Długość, jako że będzie używany na łódce to raczej nie więcej niż 2.4m

Jak zwykle wszelkie opinie mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomaszek, stanowczo do cw 60g wystarczy o akcji raczej szczytowej ale bez przegięcia. Ja osobiście teraz na trotki kupiłbym nawet wędeczkę do 50 g.

Podstawowym jej przeznaczeniem będzie spinning na morzu oraz wody łososiowe,
jako że będzie używany na łódce to raczej nie więcej niż 2.4m
Tomaszek to chyba musisz sobie dwie wędeczki kupić, bo nie wyobrażam sobie łowienia na łososiowych rzekach wędką o długości 2,4m :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomaszek to chyba musisz sobie dwie wędeczki kupić, bo nie wyobrażam sobie łowienia na łososiowych rzekach wędką o długości 2,4m
Hehe no ja wiem - ale właśnie trochę obwiam się że to przeglęcie tyle wędek. Potem sobie jeszcze kupię taką 2g - 5g i mimo że jej pewnie nigdy nie użyję to będę miał w arsenale dla "kompletności" wyposarzenia :mrgreen:

Ale, ale, ale - dlaczego uważasz że 2.4 to za mało? Czyż w takich rzekach łososiowych nie brodzi się i tak w woderach? A dlaczego uważasz że wędka do 80g to za dużo? Hmmm... może i za dużo :?::neutral::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.