Skocz do zawartości
tokarex pontony

wybór spinningu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
Czyż w takich rzekach łososiowych nie brodzi się i tak w woderach?
Spróbuj brodzić przy -10 *C :lol: , czasami zdarza się wejść do kolan ale długo nie wytrzymasz w wodzie o temp. około 2*C a wędziskiem trzeba sięgnąć poza linie roślinności, której mimo zimy przy brzegach nie brakuje.
i żałuję że nie kupiłem 3,3m.
też, teraz wybrałbym dłuższą niż 3m.
Ja osobiście na trocie i łososie używam wędek 5g-25g
No jak dla mnie trochę za mało, jednak rzeki trociowe mają dosyć silny nurt i już spory wobler potrafi przygiąć taką wędeczkę nie mówiąc już o walczącej rybce ciągniętej pod prąd, chociaż swoją pierwszą i ostatnią jak dotąd trotkę złowiłem na wędkę do 30g o długości 2,4m :lol: , ale to był fart nowicjusza :wink: łowiło się niezbyt komfortowo. A wędek o gramaturze 5-25g używam na pstrąga :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj średnia temp w zimie pomiędzy 4 a 7 stopni. Najnoższa odnotowana to jak pamiętak około -4 w XIX wieku
ok, możesz próbować, ale w tem. 4-7 *C i tak za długo nie wytrzymasz (chyba że w neoprenach) ale co zrobisz jak przy brzegu będzie skarpa na okło 1,5m głębokości a i tak będą tam wystawały roślinki ze 2 m od brzegu. Z doświadczenia wiem że wędka 3m na rzeki trociowe (w Polsce, nie wiem jak wyglądają takie rzeki w Irlandii) to minimum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w ogóle nie znasz rzeki na której chcesz łowić to odradzam brodzenie w niej w lecie ,a nie wspominam o zimie. Możesz stać w miejscu w którym woda sięga tobie do pasa , a gdy dasz krok do przodu okazuje się ze woda sięga tobie szyi – wiem to z własnych doświadczeń :oops: .

Wracając do wędki to wszystko zależy od tego na jakie przynęty łowisz jeżeli masz zamiar łowić na ciężkie wahadłówki i kupne woblery to jak najbardziej kij cw. 20g-40g . Żeby nie było że zmyślam moja ostatnia troć złowiona na kij 5g-25g :razz:

http://img464.imageshack.us/my.php?image=zdjcie3cq9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heej - wszystkim bardzo dziękuję za odzew ale przypomnę że ta wędka ma być po pierwsze i przede wszystkim do spinningowania na morzu. Ponieważ wiem że są tu w okolicy dobre i znane wody łososiowe więc wspomniałem o tym też w nadziei że uda się kupić jedną wędkę na obie okazje. Dlatego wędka do 40g wydaje mi się za lekka, bo - jeszcze raz powtórzę przede wszystkim ma być to spin na morze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję czegoś na rzeki (narew), również jako uniwersal ale trochę cięższy do plecionki
dragon mystery turbo spin lub milenium Pike 2.7 10-35g

Cześć. Miałem Millenium Super-Fast. Bardzo dobrze ją wspominam, ale od plecionki po tygodniu zrobiły się trzy rowki na szczytówce. Wymieniłem ją i już było ok. Łowiłem tą wędką przez jakiś miesiąc, prawie codziennie; na pozostałych przelotkach nie widziałem śladów zużycia. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było że zmyślam moja ostatnia troć złowiona na kij 5g-25g
Nikt nie mówi że zmyślaszm, ja swoją jedyną, jak do tej pory, trotkę też złowiłemm na lekkiego kijka (jak już wspominałem) 2,4m cw do 30g, niestety nie pozwalała mi na zastosowanie większych woblerów :wink:

A rybka bardzo ładna :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pike
Czy wyżej znaczy drożej??
Chyba jestem zdecydowany na team dragona 18-42 ale długość 2.40

Witaj. Nie wiem czy kupiłeś już kij, więc wypowiem się na temat różnic pomiędzy Millenium a Team Dragon. Kij Millenium miałem jeden - wspomniany Super-Fast, a Team Dragon mam trzy, plus dwie karpówki Silver Edition. Jeśli rozważasz czy kupić Millenium czy Team, a stać Cię na ten drugi - nawet się nie zastanawiaj. (Długość i c.w, to osobny rozdział).

Millenium 2.7m c.w. 5-25g uważałem za szupakowy kij marzenie - lekki, szybki, czuły; trzykilogramowego szczupaka wyciągał sam, bez mojej pomocy :wink: . Wpadło mi trochę forsy, więc sprzedałem, póki był w miarę nowy, i kupiłem prawie taki sam, ale Team: 2.7m c.w. 10-25, i nagle okazało się, że tamten nie był ani szybki, ani czuły, a szczupak robił na nim co chciał. Serio - taka różnica. Pozdrawiam. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pike, dzięki za info. Kupiłem już TD 2.40 cw 18-42 oraz sprzedałem mikado 2.70 cw 5-25 i zakupiłem TD 2.7 cw 5-18. Niestety nie mialem okazji ich jeszcze testować nad rzeką ale niedługo się wybiorę. Mam nadzieję, że się nie zawiodę. Pozdrawiam Grzegorz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pike
Kupiłem już TD 2.40 cw 18-42

Witaj. Mam taki sam. Też jeszcze na niego nie łowiłem; ale gdy go tak sobie trzymam, sprawia wrażenie perfekcyjnego.

Mam nadzieję, że się nie zawiodę

Nie sądzę... :smile: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do kupna wędziska spiningowego. Jedno już mam, do małych gumek na okonie, a teraz trzeba mi coś na szczupaka i może czasami sandacza. Często będę łowił z brzegu więc długość ok 270 c.w. ok 10-35. Mam takie typy:

Konger Tiger Cross Maxx 275H

Robinson Xenon Spinner

I trzy Jaxony:

Jaxon Perseus Spinning

Jaxon Digital Spinning

Jaxon Solaris Spinning

Co mi polecicie? Wiem, że niektóre z nich to modele 2007 i niewiele można o nich powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem wszystko i nie ma odpowiedzi na moje pytanie. Owszem są tematy o wędkach do spiningu ale polecane kije maja dużo za mały c.w albo polecacie dragona millenium, który jest dla mnie za drogi. Ja chce wydać do 150 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kongera miałem w dłoniach i wygląda na solidny kawałek badyla. Zwróćcie zresztą uwagę, że Konger w ostatnich dwóch latach mocno wziął się za swe wyroby i są widoczne tego efekty.

Co do pozostałych kijków nie wypowiem się, bo nie miałem ich w ręku :cool:

Jaka by nie była decyzja zakupu, pamiętajmy, że jakość kosztuje i zawsze o tym należy pamiętać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem szczęśliwym właścicielem tego kongerka tylko 5-25g,

Wędka jest SUPER! , więc niemasz się nad czym zastanawiać tylko brać :wink::wink::wink:

dobra jakość za nieduże pieniądze

Jaxony w tym przedziale cenowym bym sobie darował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaxony to se daruj Właśnie Konger jest najlepszym rozwiązaniem Mogę jeszcze dodać że z braku kasy kupiłem kiedyś Kongera olimpie (tego szklaka) za 30 zł i już przy takim prowizorycznym kiju widać klasę Kongera Oczywiście ten model co polecają bierz bez zastanowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasny :cool: Dziękuje wszystkim, w poniedziałek idę do sklepu żeby potrzymać kijek w ręce. A pierwsze łowienie dopiero 1 maja, no chyba, że nie wytrzymam i na okonia zapoluje wcześniej :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności weź s sobą kołowrotek, króry ma byc do kijka przytroczony. Zapnij go, przeciągnij przel przelotki linkę i zobacz, jak ładnie się gnie ;)

Aaaa, nie zapomnij o pieniązkach, bo nie będziesz mógł spac w nocy z myślą (jak se pomacasz) ... ja tu sam, a on też tam daleko w jakims sklepie biedaczek jeden, samotny i zmarznięty w ciemnościach :???::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poniedziałek idę do sklepu żeby potrzymać kijek w ręce
zobacz, jak ładnie się gnie
ja tu sam, a on też tam daleko w jakims sklepie biedaczek jeden, samotny i zmarznięty w ciemnościach

Zboczeńcy :twisted::mrgreen::lol:

A poważnie radocha z nowej rzeczy jest zawsze wielka :wink: Też się chyba przymierzę do tej wędki :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.