Skocz do zawartości
tokarex pontony

wybór spinningu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Dragon wystawił teraz nową kolekcję spinningów na suma... koszt około 1200zł! :neutral: D

SHIMANO BEASTMASTER AX SPINNING- koszt około 280zł wedka solidna, naprawdę znakomicie wykonana, połapiesz na to dość konkretne sztuki bez obaw o pęknięcie.

PS> Ten konger wymieniony wyżej przez kolegę jest dobry, ale nie na takiego suma :smile: Kolega łapał tym dośc konkretne szczupaki po około 80, 90cm i nie było mowy o pęknięciu. No, ale przy takim sumie szczytówka pekłaby pewnie przy zacięciu :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

SHIMANO BEASTMASTER AX SPINNING- koszt około 280zł wedka solidna, naprawdę znakomicie wykonana, połapiesz na to dość konkretne sztuki bez obaw o pęknięcie.

:

Beast Master Spinning 2,7m 10-30g kosztuje troche ponad 300zł :neutral: jak dla mnie to dostyć wysoka cena za wędkę, ale jak ktoś mi potwierdzi, że ta wędka wytrzyma hol wielkiego suma to ją kupie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz łapać takie wielkie sumy to musisz słono zapłacić, tak to juz jest. Mój znajomy, wedkarz od 30 lat ma takiego kija i używa go właśnie do łapania sumów. Wiem, że ciągnął na to "sumki" po 12, 15kg, a czy wyciągnie on 30kg to już nie mogę powiedzieć. Pamiętaj jeszcze o tym, że nie warto nastawiać się na tak potęzne okazy, bo takie sumy nie łapie się zbyt często. Chyba, że masz do tego podstawy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby mnie było stać na kija Millenium Catfish 3,45m do 400g to bym kupił jak artech dożucisz mi 100zł :mrgreen: ja mam zamiar kupić do tego PLECIONKA BERKLEY WHIPLASH PRO 0,24 MM i KOŁOWROTEK SHIMANO NEXAVE 4000 FA i ten kołowrotek z plecionką wyniesie mnie prawie 350zł a :cry: do tego kij około 300zł zawsze gdy kupowałem zastaw na suma to za 200zł i wytrzymywał mi prawie jeden sezon :cry: teraz mam zamiar kupić zastawik na przynajmiej 3 lata za jak najmiejszą kase. mam narazie 550zł odłozone i zbieram dalej. Czytając wasze posty coś mi sie zdaje że będę musiał zbierać jeszcze z miesiąc :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, otoz lowie rybki od wielu lat...ale ostatnio bylo to moze 3-4 lata temu.

Jeszcze wtedy lowilem sztywnymi patykami made in russia ;-).

Prosze napisac czy zestawik:

Shimano Beast Master AX 2,4m, 10-20g

Shimano Exage 2500

..bedzie to w miare rozsadny i uniwersalny zestawik na lekki spining typu okonki...szczupaczki...itp?

Pozdrawiam.

P.S-preferuje lowienie w malych rzeczkach, duzo chaszczy...wiec dlugi patyk odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

simsonmz251, akurat z wytrzymałością tej plecionki Berkley odrobinę przesadził, szczególnie przy tej średnicy :mrgreen::mrgreen: Chociaż może nie dokładnie Berkley a jego europejscy importerzy.

Chyba ze to jest cos na zasadzie "fish indeks" jak na wielu zylkach i tak zylka 0,20 ma FI=12kg ... widzialem juz takie opisy :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Czesc wszystkim, jestem swiezo upieczonym uzytkowniekim forum :) i mam pytanko do bardzije doswiadczonych kolegow/kolezanek wedkarzy :)

Spinniguje glownie na rzece ( pilica ) i czasami zdarzal sie wypad an jeziorko. Obecnie jestem an wyspach ale po powroce ponownie mam zamiar oddac sie pasji wedkowania :)

Mam zamiar zainwestowac w nowy zestaw ( kij + reszta) i szukam kogos kto doradzilby mi co warto zakupic na naszym rynku.

Zastosowanie sprzetu to szczupak i okon, glownie rzeki sredniej i malej wielkosci, czasmi jeziorka niezbyt glebokie - myslalem o kiju 2.60-2-70 i cw. granica dolna 2-5 gorna 25-30

cena do okolo 250-280 zl no jak bedzie drozszy to mysle ze tez jakso to przelkne:), natomiast kolowrotek - pojecia nie mam jaki :))))))))) ( cenowo myslaem ze tak do 150-200zl) ten ktorego osdtanio uzywlaem to jakis niedrogi model dragona , a kij robinsona 10g-30g/270cm kosztowal chyba okolo 80zl ( ale tez nie znam modelu - jestem od 2 lat poza krajem) spinigowalem tym zestawem przed wyjazdem okolo 4 lat ale neizbyt aktywnie - glownie lato weekendowe wypady - wiec jakos mocno zaawansowany nei jestem, no ale poczatkujacy tez nie:) ( choc 2 lata przerwy robia swoje )

Z gory dzieki za pomoc - kazda rada sie przyda

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cw. granica dolna 2-5 gorna 25-30

Jeżeli zobaczysz kij, który ma tak szerokie cw. to od razu możesz z niego zrezygnować. Po prostu producent kłamie. Albo 5, albo 30gr.

Ze spinningów polecam Daiwa, St. Croix, Lamiglas.. Zwłaszcza w Daiwie powinieneś znaleźć coś w tej długości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx za info Dawid

Balzer - Magna Magic SPIN 25-270 cw 3-25g

- znalazlem to w necie w jednym ze sklepow .

Ale chyba powazniej i lepiej bedzie sprawowac sie

Daiwa PowerMesh JIG 240cm 5-25g

Ewentualnie myslalem jeszcze o czyms z shimano catana

hmmm ale pojecia nie mam:) daiwa cenowo najmnije mi odpowiada :) ale z drugiej strony, jak ma sluzyc odbrze kilka lat.

Ogolnie po przesledzeniu info w necie mam juz troche rozswietlony temat wyboru kija - teraz pozostal kolowrotek.

Choc jezeli ktos ma wiecej rad i pomyslow :) chetnie z nich skorzystam na konkretny model nei jestem jeszce nastawiony, czyli temat wciaz otwarty :) zarowno kijka jak i reszty :)

raz ejszcze dziewki za kazde info

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam thx za pomoc

Co do kijaka to najprawdpodobniej zdecyduje sie na ...

Daiwa POwer mesh 240 or 270 2-25g jeszcze sie zastanwim nad kongerem tiger cross maxx - reszta odpadla :) przynajmniej tak mi sie zdaje - oczywiscie prpozycje mile widziane :)

NAtomiast jezeli chodzi o mlyneczek sprawa ma sie tak :) zawezilem grono podejrzanych;) ale jak widac jest jeszce znaczne :) - wiec prosze o rady i opnie ( za dotychczasowe bardzo dziekuje)

Libra GB 2500 - TICA

Condor GC 2559 BH - TICA

Catana 2500 FA Shimano

Okuma Epix pro 40

a moze cos DAiwy ?? ale pojecia nei mam co :)

z tego co przejrzalem to moze ( wiem wiem duzo tego i cenowo rozna rozpietosc)

regal 1500ab

regal xi 2500 ab

regal 3500 ab

regal 4i 2500

luxel - v 3500

luxel -v 4000

...no i moze .... ABU GARCIA Cardinal C3... :) ale on jest najdrozszy i nagle cena mojego komletu znacznei by sie rozrosla :)

Wiem ze wymienilem duzo roznego spzretu - ale jako bardziej doswiadczeni i bedacy na biezaco z rynkiem moze doradzicie cos z tego , sam wiem ze niejednokrotnie roznice w modelach sa nieduze a cena:( skacze strasznie - moze byc tez tak ze nie ma sensu sugerowac sie cena i kupic cos znacznie tanszego innej firmy a rownie dobrego - badz przynajmniej niewiele gorszego.

Z gory dziek iza poswiecony czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,,,

chcialbym sie przywitac czytam juz to forum od kilku dobrych dni na temat sprzetu spinningowego i wyboru wedziska ale jak dotad mam coraz wiecej watpliwosci ktore wedzisko wybrac a mam na oku 3 typy dodam jeszcze ze bede lowil glownie na jeziorze z lodki choc czasem i z brzegu nastawiam sie na okonki oraz szczupaczki

1. Dragon Mystery Impulse Spin 2,40m 5-25g 119pln allegro

2. BALZER Magna Magic SPIN 25 2,40m 3-25g 142pln sklep

3. Shimano Catana Spinning BX 2,40m 5-20g ML 125pln allegro

z tego co sie zorientowalem o dragonie bylo dosc duzo dobrych opini catana tutaj zdania sa podzielone i duzo osob jest na nie bo cena wysoka a wedka kluskowata ogladalem ja osobiscie i moge stwierdzic ze wykonana jest przyzwoicie a co do praktyki jak sie zachowuje to nie wiem natomiast interesujaca jest opcja balzera ciekawa wedka dobrze wykonana tylko b malo na jej temat jest w sieci

prosze wszystkich ktorzy moga pomoc w wyborze o konkrety dlaczego tak lub dlaczego nie to co wiedza z wlasnego doswiadczenia bez rzadnych domyslow prosze mnie nie odsylac do archiwum gdyz je przerylem :) a moze ktos ma inne propozycje

pozdr

stecu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.