Skocz do zawartości
tokarex pontony

wybór spinningu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
Keri a tak zapytam to ten kijek na coś konkretnie czy taki uniwersal ,bo nic nie piszesz

o przeznaczeniu.

Szczerze Maniek to kij ten dostał przeznaczenie jak sobie je pooglądałem. Nie było potrzeb a się znalazły, pomyślałem sobie o zestawie na bolenia bo na Narwi w moich stronach to go nie brakuje

Poza tym tak mam że co jakiś czas nowy kij trzeba kupić, padło na spinning co prawda na następny sezon :wink::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

siema

mam małe pytanko

zaczynam w tym sezonie spinning i chce kupić jakieś dobre wędzisko dobre dla początkującego

prosze o pomoc bo sam niechce dokonywać wyboru a sprzedawcy w wendkarskich chcą tylko sprzedać a nie doradzić :cry:

dzięki z góry :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Mam problem - zaczynam wędkować i chciałem spróbować spiningu. Problem w tym, że nie posiadam żadnego sprzętu! Co powinienem waszym zdaniem kupić by nie zrazić się do sportu, a zarazem nie zrójnować? Zależy mi raczej na sprzęcie uniwersalnym, którym byćmoże nie osiągnę mistrzostwa świata, ale przynajmniej nie będę musiał zbyt szybko wymieniać. Poniżej więcej szczegółów...

miejsce: Finlandia (centrum) - w okolicy jedna duża, wolna rzeka (tam mam najbliżej, więc to bedzie główny spot) i jakieś 1000 jezior wokół. Każdej wielkości... Wędkarzy się praktycznie nie spotyka...

Ryby: nie wiem, wszystkie rozmiary...

Kasa: nie myślalem o tym... powiedzmy ze 400 zl, ale jak moge wydac mniej, to chetnie. Jak trzeba bedzie wydac 600 to tez przezyje... generalnie wole wydac ile trzeba i miec co potrzeba. Slyszalem ze warto zainwestowac w kołowrotek, bo ten mozna przenosic miedzy wedziskami przez lata..., a wedzisko to chyba lepiej jakies uniwersalne kupic, poprobowac roznych wód i ryb, a później sobie coś bardziej konkretnego szukać.

Macie jakies propozycje lub pytania? Wielkie dzieki za pomoc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kołowrotek z oferty Spro Blu albo Red Arc (serii 900 są podobno lepsze), a wędzisko ja łowię Robinson Dynamic Ultra Power Jig 8-30g 2,4m, polecam taką gramaturę ale na początek lepiej weź wędzisko długości 2,7 m a jeżeli masz dużo kasy to wędziska TeamDragon podobno są niezłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

witam jestem początkującym wędkarzem mam pytanie odnośnie spinningu 3m lub dłuższe do 15gr wyrzutu (nie wklejanki) w cenie do 200 zł łowię w rzekach, tych większych ,a wędzisko będzie mi służyło do łowienia jazi i kleni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz

Oj może być ciężko...

http://www.okonek.com.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=857

Tyle że krótsza! Tak jak i ta:

http://www.kamimarket.pl/shop/product.php?prod_id=77

Z tym że to jest wędka o ugięciu parabolicznym. Sam mam model Beastmaster 270cm 5-20g kupiony właśnie w tym sklepie i mi się podoba ale z doświadczenia wiem, że nie każdy lubi parabole...

Trudno mi doradzić... Może niech inni, bardziej doświadczeni koledzy coś zaproponują. Pozdrawiam! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

dzieki za odpowiedź ciekawe te przelotki wbudowane w strukturę nie spotkałem się z takowymi co do mikado to się zastanowię nie wiem co o tej firmie sądzić może łowiłeś na wędki mikado -jak się sprawdzają wiesz coś o tych wedziskach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz

Mam Mikado Vanadium MH Medium Spin 15-40gr 270cm. Obecnie jest złamana po nieuważnym postawieniu nogi... :? Na szczupaki sprawował się nieźle. Jak na takie pieniądze (zapłaciłem za niego 102zł), był naprawdę w porządku. Wędkę którą Ci zaproponowałem ma mój brat. Czasem na nią łowię i nie mam powodu do narzekań. Za te pieniądze całkiem rozsądny zakup. Ale kij musi leżeć Ci w dłoni! To bardzo ważne, bo mi może się podobać ale Tobie wcale nie musi. Jak masz możliwość to obejrzyj go najpierw dokładnie w jakimś wędkarskim. Co do Shimano, to te przelotki to naprawdę ciekawostka! Na początku się wystraszyłem, bo okazało się, że jedna przelotka tak jakby skrzypi, cyka. Po konsultacji z serwisem Shimano dowiedziałem się, że to właśnie skrzypi lakier, który podczas montowania przelotki w blank dostaje się pomiędzy nie. Powiedzieli mi, że w krótkim czasie lakier wewnątrz się wytrze i przestanie skrzypieć. I faktycznie. Po 2 tygodniach objawy zniknęły! Jestem bardzo zadowolony z tego zakupu i to właśnie za takie pieniądze. Ale inna sprawa, że nie każdemu odpowiada wędka o ugięciu parabolicznym więc jeszcze raz radzę, aby przed zakupem, dany model sprawdzić w swoich rękach w sklepie! Dodam jeszcze, że to Shimano leży w rękach dość specyficznie bo wykończenie korka na rękojeści (ten mały odcinek korka) jest od początku do końca tej samej średnicy. Więc takie coś warto sprawdzić samemu! Pozdrawiam! :wink: Jak coś to pisz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz

Chcę jeszcze dodać, że moją (pozytywną jak dotąd) opinię o Mikado wyrobiłem sobie na podstawie tylko tych dwóch modeli więc o Mikado jako o całej firmie pełnego zdania jeszcze nie mam, ale słyszałem raczej (odnośnie wędek) pozytywne opinie (odnośnie wędek). Dodać jeszcze trzeba, że ten Mikado jest od Shimano sporo lżejszy... No niestety waga tego Shimano jest dość duża... Ale jeśli ci to nie przeszkadza (no i paraboliczne ugięcie) to też nie będzie zły wybór!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczeże polecam ci JAXON ORION SPINNING, wędka nie jest droga ok 90 zl. :wink:

Wykonana jest z włókna węglowego, korkowa rękojeśc.Zależy na jakie przynęty chcesz łowic.Ciężar wyżutu dobirzesz juz sobie sam ja mam 5-25 g. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że temat powrocił do dyskusji. W listopadzie jak były przeceny w/w kijków niestety nie skorzystałem i nic nie kupiłem :(:( i dzisiaj żałuję bo fajnych kijków jak Dragon czy Konger dzisiaj w tej cenie nie dostanę. W najblizszych dniach ruszam na poszukiwania dobrego kija w rozsądnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poncjusz jak sam widzisz nie ma recepty uniwersalnej

I nie ma uniwersalnego kija

Kieruj sie odpowiedza wlasna na takie pytania

Jakich przynent uzywasz (to przede wszystkim pomoze ci ciezar wyrzutu)

W jakich miejscach lapiesz (to przede wszystkim pomoze ci dobrac dlugosc)

Jakie ryby zamierzasz lapac i twioj style wedkowania (wybor akcji wedki)

Ile masz kasy (to zdecyduje o wyborze materialu z ktorego zrobiona jest wedka i firmy)

To tyle w temacie

Poza tym wedka powinna lezec ci w rece i powinny jej parametry tobie odpowiadac

I jak po kilku wyprawach bedzie ci sie podobac ta wedka to znaczy ze dobrze wybrales

PS nie jestem jakims wybitnym spiningista chco lubie sobie w ten sposob polapac, nie odpowiedzialem na twoje pytanie a wrecz przeciwnie :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój typ: Rbinson Dynamic Ultra Power Jig cw. 8-30g lub z tej samej serii Robinson Dynamic HS Quick Spin cw. 8-25g. Bardzo dobre, szybkie kije o akcji szczytowej. Ceny w kole 200 PLN, ale warto poczekać do "potargach", w nowym katalogu nadal są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ! :wink:

Chce kupić wędke i kołowrotek do spinningu w cenie do 100zł.

Czy dałoby sie coś zkompletować w tej cenie??

Piszcie swoje propozycje co wybyście wybrali.

Aha wędka ma być o cw.do 30gr(20gr)

P.S

Miałem już do czynienia ze spinningiem więć coś niecoś wiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.