Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

wybór spinningu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zainteresowanych :) Wędkuje od 2 lat.. Do tej pory łapałem na tzw. BAZARÓWKACH.. wędkach za groszowe pieniądze które na allegro siegaja maxymalnych cen 25 zł ( z kołowrotkiem :lol::lol: ) a łamią sie bardziej niż patyki..

Postanowiłem dziś że kupie jakąś wędke.. ale co z tego ze postanowilem jak nawet nie wiem co to znaczy CIĘŻAR WYRZUTU ? a dodatkowo nie posiadam duzej sumy pieniedzy.. ale myśle ze coś odpowiedniego się znajdzie..

Chodzi mi o wędke SPINNINGOWĄ bo tylko ten rodzaj łapania mnie interesuje.. Rybki Łapie głównie na Sanie ktory plynie 50 metrów od domu :)

podam teraz z 2 linki z allegro a Wy mi napiszecie co o tym sądzicie..

A WIEC :

http://allegro.pl/item354896625_york_mamba_jig_270_17_taniooo_.html

LUB

http://allegro.pl/item357461077_dragon_tournament_hdc.html

Napiszcie mi co o tych wędkach sadzicie.. czy da rade tym polapać

( to nie sa wedki ktore upatrywalem dniami.. poprostu chodzi mi o ten typ.. cos podobnego )

Czekam na ODP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Emil, podajesz linki do aukcji więc nie wiadomo za ile te kijki możesz kupić.

Po za tym są to kijki do zupełnie innych celów York to taka okoniówka a ten Dragon to coś ala szczupakówka.

Jeden to kijek nowy kolejny używany.

Sprecyzuj bardziej jaki kij Cie interesuje bo wybór między tymi dwoma jest raczej nie możliwy bo są zupełnie inne.

Co do

CIĘŻAR WYRZUTU ?
to uzyskałeś juz odp na forum. No i jak poczytasz to o CW jest cała masa informacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podam teraz z 2 linki z allegro a Wy mi napiszecie co o tym sądzicie..

A WIEC :

http://allegro.pl/item354...7_taniooo_.html

LUB

http://allegro.pl/item357...nament_hdc.html

To ja Ci od razu powiem żebyś zapomniał o yorku mambie - najgorszy kij na swiecie. Jedno wielkie nieporoumienie, akcja fatalna - nijaka (miekka, ale nie jak parabolik, tylko jakaś kluska - rzucać się nie da, bo "sprężynuje" szczytówką przez kilka sekund po zarzuceniu - przelotki "dławią" żyłke, a przynęta leci gdzie chce, i na odległosci tak śmieszne, że kijem 210cm i C.W 15-45 dalej paproszkami rzucałem). wykończenie - jak to w yorku - poniżej krytyki, przelotki lipne itd., a teraz najlepsze - znam ten kij, bo miał go kolega z ktorym często łowię. Kij dokonał żywota jakiś miesiąc temu łamiac się w połowie przy wyrzucie około 4g przynęty... :lol::shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Keri malo sie znam dlatego tak prosto pisze.. potrzebuje wlasnie kij na szczupaki, bolenie bo tego kolo mnie duzo.. moze narazie nie szczupakow ale bolenie ładne połapałem ostatnio..

to Wy sie znacie dlatego prosze was o pomoc.. doradzcie jaki kij moge kupic.. zeby sie z tymi rybami nie meczyc.. jezeli chodzi o miejsce gdzie lapie to tylko rzeka ( SAN ) i jeszcze raz chce podkreslic ze ma byc to wędka spinningowa

Dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale bolenie ładne połapałem ostatnio..
połapałeś je pewnie na jakiś tam kij więc się wzoruj na nim. Wiesz czy był za sztywny czy za miękki, za krótki czy za długi, prowadząc przynętę czułeś ją czy nie?

Kolejna sprawa jaka jest istotna to powiedz ile kasy chcesz wydać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Keri tzn ja mam wędke.. nazywa sie ZEBCO (sa aukcje na allegro ) ale jest beznadziejna z 2 powodów.. jeden to taki ze jest za mala.. ma 165 cm.. a druga wada to ma dziwne wejscie pod koowrotek.. mi ja wujek przysłał z kanady i ona miala orginalny kolowrotek.. jak mi sie zepsuł to mialem problemy z wlozeniem innego.. .. musialem go usztywniać normalnie na taśmie.. no ale taki posklejany sprzet ale ryby łapał :) jeszcze co do mojej wedki to przynety nie czulem wcale ;/

a ile chcialbym przeznaczyc na kij ? myśle ze tak 60 zł.. oczywiscie kij uzywany moze byc..

przeznaczam tyle a nie wiecej bo bede tez kolowrotek musial kupic.. a duza sumą pieniedzy nie operuje.. to jest tez zreszta moj pierwszy sprzęt ktory kupuje wiec jak pomyśle ze mam wydac na to wszystko ponad 150 zł to mi to sie wydaje duzo.. ale z czasem kupie cos lepszego jak tylko zlapie wieksze pieniązki

czekam na odp.. moze teraz mi doradzisz sprzet.. ktory bede mogl kupic za te pieniadze.. a moze poprosty Ty albo ktos z forum ma wędke do sprzedania to chetnie kupie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj zakup spiningu to

robinson Xenon Spinner GTR GRAPHITE TAPE REINFORCEMENT 2,70m 10-30g

tez jestem poczatkującym ale nie narzekam na kijek

lekki durzo rzucania i reka nie boli

wogole co sadzicie o tej grupie kiji ???

ja za swojego zaplacilem 92PLN

oczywiscie ocena jakosc w stosunku do ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość greg37
moj zakup spiningu to

robinson Xenon Spinner GTR GRAPHITE TAPE REINFORCEMENT 2,70m 10-30g

tez jestem poczatkującym ale nie narzekam na kijek

lekki durzo rzucania i reka nie boli

wogole co sadzicie o tej grupie kiji ???

ja za swojego zaplacilem 92PLN

oczywiscie ocena jakosc w stosunku do ceny

A co my mamy sądzić? Nie każdy go ma. Ważna jest Twoja opinia, bo to Ty nim łowisz i jeśli 100 gości z tego forum powie, że kij jest do pupy, to miej ich zdanie również w pupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borsuck Jak tak mowisz to zapominam o kiju : ))

a moze masz mi co doradzic ? jaką chcę wędke określiłem troche wyżej

Dzieki.

Może to co Ci podali:

http://www.okonek.com.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=3157

Cena naprawdę niska.

Albo:

http://www.allegro.pl/item361479983_super_spining_3m_wyprzedaz_ostatnie_sztuki_balzer.html

Trochę niewyważony, ale z systemem antyzłamaniowym i potrafi powalczyć z naprawdę wielką rybą. Długość 3m zapewnia swobodne rzucanie nawet małych paprochów.

Albo, zlookaj to:

http://www.allegro.pl/13490_spinningowe.html?id=13490&hide_categories_form=0&state=0&city=&view=gtext&order=t&buy=0&listing_sel=2&listing_interval=7&price_from=&price_to=60&change_view=Poka%C5%BC&a_enum%5B52%5D=all

Spinningi z allegro do 60 zł. Może Ci się uda wylicytować coś fajnego w aukcji od złotowki bez ceny minimalnej, ja tak kupiłem za 42 zł ultralajta do 7 g ;-) jakieś 3-4 miesiące temu.

[mod] usunąłem dwa posty Borsucka i Grek37 zaczynają skakać sobie do oczu [/mod]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przesitkowałem informacje i chciałbym przedstawić mój "przyszły" zestaw.

Moje łowiska to głównie Odra oraz niewielkie jeziorka. Nastawiam się na niewielkie okazy szczupaka, okonie oraz inne ustrojstwa :) Mój arsenał to blaszki od 2 do 9g główki do 8g.

(jako początkujący uważałem że blaszka rozmiar 4 jest za duża :) ). Czy dany zestaw będzie wygodny w użytkowaniu?? czy będzie dobrze wyważony?? Moim pierwszym kijem byl Konger Olimpia. Nie mając porównania uznawałem go za bardzo leciutki kijek. Jednak po wdrążeniu w temat widzę, że się bardzo myliłem =). O to mój typ:

Konger Tiger Cross Max 270 L 5-25 gr

SHIMANO CATANA 2500 FA albo OKUMA TRAVERTINE 30 FD

Z góry dziękuję za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Nie będę zakładał nowego tematu tylko "podłącze" się do tego...

Czy któryś z szanownych użytkowników miał do czynienia z wędkami zbrojonymi na blanku Talona a w szczególności z modelami dłuższymi tzn. min. 2.90 do 3.10 o akcji fast o cw. do max 18 gram. Chodzi mi o opinie bo chciałbym zamówić sobie taki kijek ale jeszcze się waham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz!!!!!!!!!!!

Tyle mozna powiedziec bo cokolwiek wiecej powiesz o Talonie to nigdy nie dorowna to wspanialosci tego kija.

Lowilem Talonami kolegi (3m do 18 oraz 2,6m do25) i powiem ze nic seryjnego im nie dorownuje. Te blanki powalaja na kolana. Szczegolnie te szybsze. Czujesz kazdziusienkie najdrobniejsze skubniecie.

Poprostu wedeczka cudenko!!!

bierz bierz bierz !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... gołe blanki miałem już w ręce, gotową wędkę też i "na sucho" robi całkiem przyjemne wrażenie (3.05, cw. 4-14, ex. fast, przelotki Fuji Alconite, blank klasy ITM). Być może w ten weekend będę miał okazję połowić trochę właśnie takim kijem i wtedy będę mógł podjąć decyzję o zakupie jakoś bardziej świadomie...Tylko trochę przeraża mnie ta cena ale zobaczymy co z tego będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja masz ale tylko połowie. Faktycznie to jest wklejanka tylko ze ta szczytówka jest sztywna i cały kij prze to ma akcje fast wiec sie nada do wszelkich gum, wahadłówek i obrotówek ale raczej z wyłączeniem tych największych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co kojarze to wiekszosc wklejanek ma akcjie fast

Ja posiadam Cormorana CARB-O-STAR X, i zdecydowanie nie ma akcji fast :lol: , a to również jest wklejanka :wink: . Natomiast Dragon MYSTERY to jest wklejanka o akcji fast, lecz dla mnie zbyt "fast" :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.