Skocz do zawartości
tokarex pontony

wybór spinningu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bartosz

Witam! :wink:

No cóż... 100zł to nie jest dużo nawet jeśli chodzi o jeden z tych sprzętów... Najlepiej byłoby dozbierać kase i kupić od razu lepszy sprzęt ale skoro do 100zł to do 100!

Co do kołowrotka - kup na bazarze kołowrotek GOLDEN - około 50-60zł (wyjątkowo mocny sprzęt).

Co do wędki - szukaj czegoś z włóka szklanego i chyba też najlepiej na bazarze...

Zresztą użyj najlepiej opcji "Szukaj" i przetrzew to forum. Chyba było już o tym pisane. POZDRAWIAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Gość Anonymous

czesć mam pytanko niewem jakiego woblera użyć przy łowieniu na jeziorku :( mozę mi ktoś coś doradzi (jestem początkującym wędkarzem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO 100 ZL NIE KUPISZ ŻADNEJ DOBREJ WĘDKI :wink: Z KOŁOWROTKIEM!!!dO 100 ZŁ TO TY MOZESZ JEDYNIE DOBRY SPINNING KUPIC.LEPIEJ WSTRZYMAJ SIE Z KUPNEM TEGO SPRZETU I UZBIERAJ JESZCZE ZE 100 ZŁ, WTEDY WYBÓR BEDZIE ŁATWIEJSZY BEDZIE LEPSZY SPRZET. 8)8)8) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wekarskich mozna skomplwtować sprzęt spinningowy za 100zł

kołowrotek za 40zł jak na początki to dobry i wędkę z włukna szklanego nie jakąś super ale na rzece kolo domu to sie da połapać szukaj w wędkarskich napewno coś znajdziesz pozdrawiam :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Który z niżej wymienionych patyków pleciliby Szanowni Koledzy

do srednio ciezkiego spinningu (wszelkie gumy, sredniej wielkosci

obrotowki, wachadlowki i woblery) w Odrze.

Mam w stosunku do spinningu male wymagania:

- akcja szczytowa szybka badz ultra szybka

- mocny

- lekki

Poprostu uniwersalny kijek do zadan specjalnych:)))))

Moje typy:

1. Shimano Technium DF Spinning 2,7 lub 2,4 cw. 10-30

2. Dragon Team Dragon 2,55 cw. 10-28

3. Team Dragon 2,7 cw. 10-25

Szczerze mówiac mam swojego faworyta ale czekam na opinie i rady.

P.S. Ewentulane propozycje co do innych patykow w tej kategorii mile

widziane.

P.S.1 O odp. prosze osoby które mialy do czynnienia z powyzyszymi

wedkami.

Z góry dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Ja rowniez chcialem sobie kupic spina ale moge na ten cel przeznaczyc okolo 100zł. Z góry mowie ze nie łowie sumow :);). Mam pare ładnych miejsc z szczupakami(1-1,5 kg) i okoniami. Przygode ze spiningiem dopiero mam zamiar zaczać (po 2 niedawno zerwanych szczupakach :/ wrrr). Dopiero w tym roku skoncze 18 lat wiec srodki finansowe raczej ograniczone :/. Warto inwestowac w taki kij te 100 zl czy jeszcze troche poczekac? Z gory mowie ze nie jestem wyczynowcem łowie raczej rekreacyjnie i nie nastawiam sie na pobijanie rekordow polski :) Z góry thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na spining łowię już dość długo, ale nadszedł czas, żeby kupić sobie pożądny sprzęt :) Do tej pory łowiłem na wędkę Robinson Lucky Spinn (2.40m, 10-30g) z kołowrotkiem Mikado Greyhound 803 :) Sprzęt sprawuje się bardzo dobrze, mam go już od kilku lat, łowiłem nim także na grunt, ale jest już wyeksploatowany i chciałbym kupić coś lepszego :) Co mi polecacie? Chciałbym spining 2.40 lub 2.70, ale taki, którym mógłbym łowić i z brzegu, i z łódki zarówno na duże i ciężkie, jak i na małe i lekkie przynęty okoniowe :P A kołowrotek taki, żeby do tej wędki pasował (2 szpulki) :D Kwota jaką chce przeznaczyć na wędkę, kołowrotek i żyłkę to 150-200zł :) Bardzo proszę o pomoc w wyborze :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos tu ściemniasz Przyjacielu z tym długim łowieniem na spining, chyba, że wczesniej kłusowałeś, albo słowo długo znaczy ... jeden rok ;)

Wracając do sprawy, nie ma uniwersalnych wędzisk tak jak samochodów, które bezbłędnie radzą sobie w trudnym terenie i jednocześnie bijących rekordy prędkości.

Na środki pływające i z brzegu, na lekkie i ciężkie przynety jednocześnie. Dla czego? Bo z łódki trudno się łowi badylem dł. 2,7 lub 3 m a na brzegu 2,4 m może okazac sie zbyt krótki.

To samo dotyczy c.w. kijków. Mając c.w. 5-15 gram, rzucając przynętami 30 g ... kij nie pracuje jak sie należy (nie daje przynęcie podczas wyrzutu dopału, czy jak kto woli ... kopa) a i gnie sie jak stary ... ;) i wcześniej, czy później uszkodzisz go. I odwrotna sytuacja ... c.w. 20-60 gram i 2-3 cm woblerek. Kijek będzie zachowywał się jak kawał pręta stalowego a przyneta będzie spadała Ci praktycznie pod nogami.

Musisz się zdeklarować ... jakimi przynetami chcesz łowić i gdzie. Przemyśl sprawę i doprecyzuj pytanie :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno doradzic Ci jednoznacznie jakis kijek. Piszesz ze chcesz nim lowic zarowno na male przynety jak i na na ciezkie - niestety takie kompromisy sie nie zdarzaja.

Ja osobiscie wybralbym kijek o ciezarze wyrzutowym od 5 do 21 gram. Przy zakupie staraj sie wybrac wyrob jakiejs przyzwoitszej firmy( piszac przyzwoitej nie mam na mysli jaxona mikado itd :P ). Z pewnoscia nie bedzie to produkt idealny ale bedziesz mial o wiele wieksze szanse ze trafisz na wedzisko pozbawione wady konstrukcyjnej czy materialowej. A odnosnie dlugosci wedziska to juz jest raczej kwestia tego co kto lubi - mi pasuje dlugosc 2.4 bo jestem do takich wedek przyzwyczajonyod wielu lat.

Edit: popelnilem blad czytajac Twoj post - 200 przeznaczasz kijek i kolowrotek (ja myslalem ze tylko na wedzisko) - nie bede sie na ten temat wypowiadac bo taki zakup przypomina troche loterie: trafisz albo nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos tu ściemniasz Przyjacielu z tym długim łowieniem na spining, chyba, że wczesniej kłusowałeś, albo słowo długo znaczy ... jeden rok ;)

Napisałem "dość długo", bo na spining łowię od kilku lat :P Nie codziennie oczywiście, tylko od czasu do czasu, ale pewne doświadczenie mam :)

Co do łowienia, to obecnie łowię na Narwi, raczej z brzegu, więc długość 2.70 pewnie byłaby dobra, bo 2.40 troszke za krótki :P Pozostaje tylko pytanie, jaki ciężar wyrzutu? Będę łowił najczęściej na średniej wielkości blachy (2,3), ale chciałbym czasami założyć coś większego (duża guma lub blacha) albo coś małego (wirówka 0,1 lub paproch) :) Więc nie wiem jaki ciężar wyrzutu będzie dobry... Może 5-20 lub 5-25 :?:

A co sądzicie o wędce Jaxon Orion Spinning 2.70 5-20g (KLIK), a do tego kołowrotek Jaxon Arnas RD 300 (KLIK) lub FD 300 (KLIK) :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artech, ale na co mi sama wędka? Pisząc pożądny sprzęt, miałem na myśli jakiś spining węglowy z koreczkiem, etc. Coś lepszego niż to co mam :P Mógłbym kupić nawet taki za 500zł, ale mi wystarczy taki do 200zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artech, ale na co mi sama wędka? Pisząc pożądny sprzęt, miałem na myśli jakiś spining węglowy z koreczkiem, etc.

Normalnie rece opadaja - dobry sprzet niekoniecznie musi miec koreczek i zlote literki na blanku. Dobry sprzet ma dawac uzytkownikowi swiadomosc ze nie zawiedze go w ekstremalnych warunkach. Dobry sprzet ma to do siebie ze lowisz na niego kilkanascie lat wyciagasz nan duze ryby i masz pewnosc ze szlag go nie trafi na zaczepie czy podczas holu pol kilowego szczupaczka. Dobrego sprzetu jnie kupisz za 2 stowy. Za 2 stowy w najlepszym wypadku nabedziesz swiecidelko ktore z pewnoscia nie bedzie godne zaufania.

Wybor nalezy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artech, ale na co mi sama wędka?

Jakiś kołowrotek masz, tak? więc jak kupisz najpierw wędkę za powiedzmy 200 PLN (jeżeli używasz Robinsona i jesteś zadowolony, to polecam tą wędkę, ktorą używam sam od 4 lat - Robinson Dynamic Ultra Power Jig 240cm 8-30g,

http://www.fishing-mart.com.pl/pl/products.php?groups=5&assortment=3&producer=166&kind=831 ) do tego przełożysz narazie stary kołowrotek a potem dozbierasz kasę i kupisz kołowrotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość wobler129

Wybieram się z tatą nad "Odrę" i mam pytanko. Czy ta wędka będzie dobra na okonia, kleni i jazia ??? YORK MAMBA JIG SPIN 270/17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam

Proszę o opinie sinningu poniżej do, któego zamieściłem link.

Może ktoś posiada, albo posiadał. Będe wdzięczny za każdą sugestie i wyciągnięcie pomocnej ręki.....

Z góry WIELKIE DZIęKUJE

Prosze nie wrzucać linków do allegro :twisted:

118377257

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie wrzucać linków z allegro

2. facet pisze głupoty, okreslając ten kijek mianem uniwersalnego - BO NIE MA TAKICH WĘDEK!!!

3. wyglada mi to na robotę Mikado, a jesli tak jest faktycznie, to duza zbiezność blanku nie świadczy o jego sztywnym dolniku a jedynie o duzej masie wędki i chabinowatej akcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się zorientowałem to model AZTEC wypuszczony został przez Robinsona ale czy to orginał :?::!: Jeśli chodzi o tego spina to nie znalazłem w sieci nic podobnego w tych pieniądzach dlatego jest duże podobieństwo że to jakaś podruba. Ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.