Skocz do zawartości
tokarex pontony

wybór spinningu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Dodam, że ta z cw 10-30 ma oznaczenia ML(sredniolekka) a 5-20 M(srednia) i jest to oznaczenia "miękkości", a więc ta z większym ciężarem jest o klasę bardziej miękka niż ta z mniejszym...i czy ten ciężar wyrzutu ma wpływ na "czucie" przynęty(jest spora różnica między 5-20 a 10-30?)czy ma znaczenie tylko przy zarzucaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

jezeli chodzi o shimano to napewno cos pokreciles albo pomylka w opisie, zreszta wersja tele niejest rozchwytywana wiec nie dziwie sie ze nie poprawili. w rzeczywistosci jest tak: UL 2 - 10g, L 3 - 15g, ML 5 - 20g, M 10 - 30g, MH 15 - 40g, H 20 - 50g, i tyczy sie to mocy nie akcji. akcja jak na shimano w modelu catana to med co najwyzej med-fast, w wersji tele bynajmniej szybsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dołączyć się do pytania w temacie , a mianowicie:

Moja przygoda ze spiningiem niedawno się zaczęła. Chciałbym się zaopatrzyć w wędkę (ok.200zł)przeznaczoną do połowu średnich i dużych okoni , oraz niedużych szczupaków. Jeżeli znacie jakąś wędkę godną uwagi napiszcie. Słyszałem , że Dragon ma świetne spiningi , ale nie mogę wybrać modelu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie zawsze łowie na wodach stojących , przeważnie są to zalewy z niewielką głębokością max 4 m. Szczerze nie znam się jeszcze na dobieraniu przynęt ale będą to pewnie gumy od 5cm do 7 cm , woblery od 5 do 10 cm ( tak na oko jeżeli jestem w błędzie to mnie poprawcie i przebaczcie :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem to tak że seri millenium jest w miare ok zwazywszy na cene na początek wystarczy napewno ale mam inne pytanie w jaki sposób chcesz wyselekcjonować że bedziesz łowił małe szczupaki i duże okonie . Moje zdanie jest takie że musisz sie zdecydowac na jakieś konkretne ryby/przynęty bo jak myslisz że kupisz tzw kij uniwersalny to nie bedzie sie nadawał do żadnej "ryby"w 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprecyzowal przynety:

gumy od 5cm do 7 cm , woblery od 5 do 10 cm

no i ten ww. dragon spokojnie sobie z takimi przynetami poradzi, zwlaszcza na wodzie stojacej. duze okonie wala w duze gumy a nie w mikropaproszki, ja swoje najwieksze okonie lowilem na 7cm rippery i to wtedy kiedy przestawialem sie na szczuplego po bezowocnym biczowaniu wody malymi paprochami, to mnie nauczylo co nieco o okoniach, wiadomo ze od kazdej reguly sa wyjatki, ale jezeli kolega faktycznie bedzie lowil na 7cm gumy to nie martwilbym sie o to ze male okonie beda czestym przylowem.

Dużo czytałem na forum o serii milenium lecz nie wiedziałem jaki model będzie najodpowiedniejszy. Jednak co do większych ryb użytkownicy forum mieli różne opinie , jedni mówili , że kij się nadaje , a drudzy ,że nie.

powiem Ci tak 70cm szczupaka wyholujesz na tym kiju bez problemu, a wiekszego tez dasz rade na dobrze ustawionym hamulcu, zapasie linki, wiec nie przejmowalbym sie o wytrzymalosc tego kija, zwlaszcza ze bedzie lowil na wodzie stojacej a nie ciagnal wielkie ryby z nurtu duzej rzeki. wiec skoro napisales ze glownie beda to srednie szczupaki, to od czasu do czasu jak przy odrobinie szczescia trafi ci sie wiekszy, to tez dasz rade z nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam na oku pod szczupaka tak:

- shimano od catany(mietka troche), nexave do beastmastera 10-30,

- robinson diplomat top spin 10-30(calkiem ciekawy i z opisu producenta pioro),

- dragon mystery impulse 5-25(troche przyciezkawy),

jest cos jeszcze 2,7m godnego uwagi w przedziale 150-200zl ? wolalbym raczej max do 30g +/- powiedzmy te 5g max(bardziej minus :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z wyborem wędki i kołowrotka. Czy ten kij Mikado Temptation Light LS Spin jest dobty jakościowo i polecili byście go mi i czy dobrali byście mi do niej jakiś kołowrotek z firmy mikado

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam to mój 1 post tutaj

Chciałbym kupic spinning na szczupaka i większe okonie te małe zawsze wypuszczam. Wiem, że lepsze dłuższe ale jakoś uparłem się na długośc 240cm chyba dlatego, że łatwiej zapakowac a róznymi pojazdami na ryby się jeździ. Łowię głównie na zalewach, jeziorach, korytach rzek. Głównie z brzegu nie mam łódki:(

Wybrałem sobie coś takiego:

BERKLEY LIGHTNING SPIN 240/10-30 GR

CORMORAN Carb-O-Star X 240/30g.

DRAGON MYSTERY Turbo Spin 2,40m 10-35g

KONGER Aviator Spin 2,40m. c.w. 8-30g.

AWA-SHIMA DOGFIGHT 2,40M 10-30g

5 modeli :/ jak dla mnie za duży wybór, pomórzcie wyrzucic jakieś z tej listy! Najbardziej podoba mi się ta awa shima i berkley ale totalnie zielony w temacie jestem więc doradźcie mi cośSmile Dużo dobrego naczytałem się o Aviatorze od Kongera a cena jest przystępna. Chciałbym wydac max 180zł bo jeszcze muszę kupic kołowrotek i też nie mam pojęcia jaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nie będę zaśmiecał forum, więc zapytam tutaj - chodzi o wybór spiningu.

Jeśli ktoś ma jakieś inne propozycję to czekam - koszt do 150zł.

1. Mikado Taurus Light Spinn

2. Konger Tiger Cross Max

3. Shimano Hyperloop

4. SHIMANO ALIVIO

5. Inne ? a tutaj czekam na Wasze propozycje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cinek1979, tez mialem na oku diplomta a dokladnie model top spin 10-30, ew. 5-25g calkiem ciekawie wyglada i nie za ciężki, choc iemialem w rece, jednak niewatpliwie ciekawsza alternatywa np. dla dragona mystery. jak masz z 50-70zl wiecej to proponuje daiwe powermesh'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHOMIK1980,Diplomat Top Spin 2.7/7-25g http://www.wedkarskisprzet.pl/product_info.php?products_id=1223 ma podane 155g wagi przy 237g mystery, co bije go delikatnie mowiac na głowę. laczenie czopowe, do zludzenia przypomina stara wersje TD, nie wiem jak na żywo - ale z wygladu i opisu bardzo ciekawa seria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.