Skocz do zawartości
tokarex pontony

wybór spinningu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

IGORS witam, jestem mocno początkującym spinningistą ale co do kołowrotka powiem Ci że spro passion poleciło mi sporo ludzi , posiadam 2 kołowrotki tego modelu w różnych rozmiarach i są naprawdę solidne , na ich pracę również nie narzekam.

Co do wędki za 60 zł możesz kupić konger carbomaxx master spin o cw 5-25 który jest tanim a naprawdę fajnym uniwersalnym kijkiem :) Był to mój pierwszy patyk, używam go na zmianę z Cataną która jest 2,5x droższa ale po wykonaniu tego nie widać.

Także na początek polecam kupić Ci coś taniego , pomachasz i będziesz widział czy Ci odpowiada , czy wolisz kij o takiej akcji czy innej.

Ja np. kupiłem Catane, początkowo byłem nią zachwycony a teraz coraz częściej wracam do tego taniego pierwszego Kongera za 60 zł którym łowi mi się naprawdę miło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • 2 weeks later...

Witam Szanownych Kolegów.

Czy mógłbym Państwa prosić o wskazówkę dotyczącą wyboru wędziska??

Łowię w zbiorniku zaporowym, głębokość do 2 m, brodząc70%, z brzegu 30%, szczupak70% sandacz30%, przynęta to w 90% kopyta od 7 gram (waga łączna) do 22 gram (waga łączna).

Kołowrotek Ryobi Zauber 3000 i plecionka 0,18. Przynętę prowadzę opad+2x slizg+opad. Dno muliste i średnio czuć opad przynęty na dno (no chyba ze to wina catany bx) a nie ukrywam że bardzo zależny mi na czuciu i ryby i dna. Kwota jaką chcę wydać to max 600 zł, na nowy lub używany markowy w podobnej cenie. Wczoraj w sklepie macalem kilka modeli dragonów powyżej 500 zł i przyznam że bardziej leżała mi... Okuma Black Rock.. za 250 zł. Zastanawiam się nad St.Croix (Premier, Eyecon, Wild River), ale czy te niskie modele będą lepsze od np. Dr HM69 czy Dr GS Bandit ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w sklepie macalem kilka modeli dragonów powyżej 500 zł i przyznam że bardziej leżała mi... Okuma Black Rock.. za 250 zł.

Ta Okuma potrafi zaskoczyć, mi lepiej łowi się jednoskładem OBR niż podobnym Avidem ;) . Wybrałbym Okumę zamiast tanich StC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Ja mam 275/10-35, a ładuje się już przy 7g, nie gaśnie, a przy obciążeniach gnie się po rękojeść, czuć sporą moc. Design też niczego sobie, komponenty wystarczające. Za tą cenę jedna z najciekawszych propozycji na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam. Mam zamiar kupić sprzęt do spinningu. Poczytałem parę artykułów na temat doboru sprzętu i poszperałem trochę po sklepach internetowych. Wzsyukaem w miarę dobry zestaw Shimano Catana CX i Drogon Mystery RD 730i ( jakoś tak ). Wyszło ok. 250 zł co dla mnie trochę za dużo bo czekają mnie jeszcze opłaty związane z kartą wędkarską. Mój kolega polecił mi produkty firmy Shark. Jakaś polska firma produkująca akc. wędkarskie i narzędzia. Dziś zajrzałem do hurtowni by zobaczyć co oni tam mają. Szukałem kija 2.40m i cw 5-25g ale były z cw. 10-20 i 10-40g wykonane z włókne węglowego (50%). Kołowrotki wielołożyskowe 10-12 rozmiar 2000-3000. I tak się zastanawiam czy warto"spróbować" produktów tej firmy czy wydać na ww sprzęt i innych firm. Może ktoś miał doczynienie z tą firmą? Liczę na satysfakcjonującą odp.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na giełdzie internetowej używany sprzęt Dragona - ten sprzęt znam z racji używania, np. wędziska Millenium, Express, Thytan - niewielki wydatek, a wędziska całkiem dobre (w swojej klasie cenowej). Kołowrotki Dragona mają 5 lat gwarancji, więc nawet używany 2-3 letni będzie na gwarancji. Może takie podejście do zakupów będzie dla ciebie dobrym rozwiązaniem?

Daj ogłoszenia na forach dyskusyjnych i na giełdzie internetowej i podaj zakres cenowy, na pewno pojawią się oferty sprzedaży.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Planuję zakupić wędzisko spinngowe 2,7 m. Za kilka dni jadę do Norwegii, będę łowił z brzegu, głównie uzywając główek jigowych o masie 30 g. Mam do dyspozycji mniej więcej 200 zł. Możecie coś polecić c.w. myślę że dobry będzie do 60 g. Niestety nie mam więcej niż powiedzmy te 220 zł. Kupiłem kołowrotek okumę salina 40 i się prawie wyzerowałem z kasy.

Pozdrawiam.

Taki model np, Daiwa Sweepfire 2,7 20-60 g - ktokolwiek używa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam szukam kija na łódke, ktorym będe głównie łowił sandacze na głębszej wodzie i czasem szczupaki na płytszej wodzie. Główki jakimi operuje to 30-35g pod sandacza, a na szczupaka 7-12g. Łowie na dużej nizinnej rzece. Wędka max2,3 o akcji xfast. Bardzo zależy mi na tym żeby kij miał duży zapas mocy przy cięższym łowieniu, ale również żebybył czuły pod szczupaka. Cena 400zł. Pozdrawiam i prosze o pomoc:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafir, wędzisko spinningowe teleskopowe za 100 zł (nowe), to najgorszy wariant spinningu, jaki możesz wybrać. Moim zdaniem, lepiej będzie za te 100 zł kupić używany kij dwuczęściowy (koszt nowego 200-300 zł).

Daj ogłoszenie, szukaj ofert, trochę się potarguj.

Na rozpoczęcie przygody spinn możesz wybrać wędzisko z serii Express, wybacza wiele błędów wędkarza i dobrze trzyma rybę.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość boopme

Rafir, ja posiadam taki kij do spinningu: Ron Thompson Steelhead Pro Spin 2,7m 7-28g, i jestem bardzo zadowolony, kij idealny na szczupaki, sandacze, koszt to około 100 zł. Wybierz sobie długość w zależności gdzie będziesz łowił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ron Thompson to dobra firma, ale mi nie chodzi o markę, ale o konstrukcję. Rzecz w tym, że nie sposób zrobić dobry kij spinningowy teleskopowy. Ta trudność konstruktorska wynika z istnienia wielu połączeń segmentów, a każde z nich musi być perfekcyjnie zgrane pod względem ugięcia i paraboli z kolejnym połęczeniem, co w rzeczy6wistości jest niezwykle trudne i kosztowne. W telkeskopie jest i 5-6, a w normalnym wędzisku - 1. Dlatego tak wysoko są oceniane wędziska jednoczęściowe. Więc w przypadku wędziska za 100 zł tak trudne wyzwanie konstrukcyjne jest ignorowane - mówiąc delikatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadku wędziska za 100 zł tak trudne wyzwanie konstrukcyjne jest ignorowane - mówiąc delikatnie.

W tych drozszych zreszta tez :wink:

Moim zdaniem producenci powaznie podchodza do teleskopowych konstrukcji dopiero w wedziskach bolonskich. I to tez w tych wyzszych segmentach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam!

Rozglądam się za pierwszym spinningiem. Łowił będę głównie na Wiśle w Krakowie plus okoliczne jeziora. Cel- okoń oraz średni szczupak. Wytypowałem wędkę Konger Tiger Cross Maxx 270L 7-25g + kołowrotek Spro Passion 730 FD. Prosiłbym o opinię na temat wyboru. Z jednej strony zależy mi na dość niskim ciężarze wyrzutowym w celu nauki, ale z uwagi na rzekę nie chcę by ten ciężar był za mały. Czekam na Wasze uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten kijek jest wart uwagi ?
ROBINSON TRITIUM TELE SPIN 240cm. 15-35g

Chce zacząc przygode ze spinningiem i szukam kija teleskopowego do 100 zł. Cel - szczupaki.

Pozdrawiam

Być może kolego już coś kupiłeś, ale jeszcze inni tu zaglądają i oferta przypadnie do gustu.

Wędka sprawdzona na kleniach, sandaczach i sumkach.

Dobrze współpracuje z przynętami w środkowym przedziale cw.

Bardzo często łowiłem przynętami poniżej 10g pod klenie.

Przy 30g i średnim nurcie rzeki łowienie mniej komfortowe.

W moim odczuciu przedział cw oznaczyłbym na 8-25g.

Też myślałem wcześniej o spinningu teleskopowym,

ale po dokładnym rozpoznaniu i opinii znawców tematu,

zdecydowałem się na travel czteroczęściowy.

Po wcześniejszym przykrym doświadczeniu ze spinem tele, miałem obawy.

Jednak, co do czteroczęściowej wędki okazały się bezpodstawne.

Ja kupiłem ją w sklepie we wrocku, dokładnie za 110zł i po tyle jest na podanym linku.

http://zoofishing.pl/jaxon-spinningi-eternum-travel-wj-etl27030.html

Widziałem oferty ponad 160-180zł.

74cm po złożeniu, to niewiele więcej od złożonego teleskopu.

Jeżdżę z nią rowerem, do bagażnika wchodzi na stojąco.

Jedyną rzecz na którą chcę zwrócić uwagę, to sprawdzać co jakiś czas łącza.

Przy dużej ilości wymachów mogą się luzować.

Nie jest wadą, że części nie schodzą się do końca na "spigocie".

Nie osłabia to wędki.

Konstruktorzy zostawiają nadmiar na dotarcie.

Uważam ten kijek za udany. Za przystępną cenę możemy mieć spinning zawsze pod ręką,

czy w pracy, z pracy, na urlop i ogólnie do podstawowego łowienia jako kij wiodący.

Zdecydowanie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilnie poszukuję czegoś pod sandacza na Odrę (ma to być prezent), budżet max. 500-500zł. Długość tak 2,6m myślę, że będzie dobra bo mój 2,75 jest podobno troszkę za długi :) Przynęty gumy 8-10cm na główkach 15-30g oraz woblery uklejokształtne 8-10 cm.

Jak dotąd po małym rozeznaniu myślę o Dragonie GS Gnom.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Rozglądam się za pierwszym spinningiem. Łowił będę głównie na Wiśle w Krakowie plus okoliczne jeziora. Cel- okoń oraz średni szczupak. Wytypowałem wędkę Konger Tiger Cross Maxx 270L 7-25g + kołowrotek Spro Passion 730 FD. Prosiłbym o opinię na temat wyboru. Z jednej strony zależy mi na dość niskim ciężarze wyrzutowym w celu nauki, ale z uwagi na rzekę nie chcę by ten ciężar był za mały. Czekam na Wasze uwagi.

Ponawiam zapytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zwracam się z prośbą do kolegów w sprawie wyboru spinningu.

Więc tak: na wędkę chciałbym przeznaczyć do 500 zł. Ciężar wyrzutu mniej więcej do 15 g. Akcja wędki myślę, ze fast, na pewno nie maks fast. ( zależy mi aby była to wędka dobra na połów okonia paprochami np. z 2-3 gramowa główką, ale także aby sprawowała się dobrze w połowie szczupaków na 10-12 gramowych przynętach, więc na pewno nie może być to wędka idąca w typowo kleniowo-okoniowy zestaw).

jeśli chodzi o długość będzie to wędka przeznaczona na połów z brzegu więc długość 300 cm coś w okolicach tego. Na pewno dłuższa niz standardowe 270 cm.

Proszę o rady koledzy,

Wilczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj coś Konger World Champion. Fajne wędeczki, Ja używam już 3 sezon Skippera i sobie bardzo chwale. 10-30g i nadaje się na pstrągi, sandacze, szczupaki i bolenie. Na sumy już nie ;)

EDIT: Pstrągi łapałem na nią na 2-3g paprochy właśnie, dobrze na niej czuć prace małych przynęt. Gorzej z rzutem, ale uniwersału na paprochy i 10g+ przynęty nie ma i raczej nie będzie.

Poza tym nie ten dział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.