Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach?


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja także prosił bym o wytłumaczenie co złego zrobiłem i za co powinienem dostać ostrzeżenie.

Zarejestrowałem się na forum, napisałem i dostałem po głowie. A uważałem siebie za etycznego wędkarza...Jeszcze muszę się czegoś nauczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 471
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

O 3.00 pobudka i na sandacze, 2 godziny łowienia i żadnego brania :???:

Wróciłem do domu zmieniłem sprzęt i wyszedłem nad Łebę na lipienie.

Zacząłem jakies 100 metrów od domu od tego miejsca:

7e4d152a0adc225amed.jpg

Po około 5 minutach podbieram pierwszego lipienia, zassał kiełża na wolframie.

3fc5d82c8d9ec64fmed.jpg

Po kilku metrach trafiłem na fajny dołek z którego wyciągnąłem 4 miary

070fe9afad1403ddmed.jpg

Schodziłem w dół rzeki....

052d176da03b363emed.jpg

...i co jakiś czas trafiały się ładne lipaski

3b028484219896e3med.jpg

Wszystkie wracały z powrotem do swoich dołków

8e1a15887cc6d11amed.jpg

Po 12.00 wyciągnąłem ostatniego dwudziestego wymiarowego lipienia

743fbebe87756c86med.jpg

I zwinąłem się do domu

2cc408cbfd399285med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się PIFPAF niektorym juz na tym forum co nieco odbija. Ja nic nie widze zlego jesli ryba jest zlowiona zgodnie z regulaminem.

Przykre staje sie to ze wedkarze podzielili sie na dwa obozy i wytykajac się miedzy soba bo jeden akurat z nich wziol rybe do domu i innych pierdol pomimo nie zlamania regulaminu. Moze dojdzie do tego ze w niedlugim czasie grono wedkarzy nie stosujacych reguly "zlap i wypusc" beda nazywani legalnymi klusolami choc to juz przydomek rybakow.

Jestem wedkarzem stosuje sie do regulaminu a to ze czasami zabiore swieza rybe do domu to juz jest przewinienie?

Moze PZW powinno stworzyc drogie STOWARZYSZENIE tych lowiacych ale wypuszczajacych bo oni nie robia rybie krzywdy tylko czy sam hol i walka z ryba to juz nie jest robie krzywdy? moze tak poprostu lowic ale bez zylki i haczyka? tak sobie pomachac wedka nad woda a zdjecia robic z bobrem czy wiewiora? warte zastanowienia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Także mam podobne odczucia. Nie jestem za tym aby brać każdą rybę. Napisał bym jeszcze kilka swoich odczuć ale boję się że sprowokuje to małą wojnę-przykre to.

Uważam że niektórzy ludzie troszkę przesadzają z pochopnością i gwałtownością wypowiedzi, nie mając wystarczającej ilości "danych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się PIFPAF niektorym juz na tym forum co nieco odbija

Nie obrażaj innych użytkowników.

Jak masz jakieś propozycje to napisz do PZW niech zrobi podział na mięsiarzy i wędkarzy.

Pifpaf, nie potrafisz zrobić ładnego estetycznego z zdjęcia tylko trzymasz ta ryba jakbys chciał jej gardło wyrwać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze mial zrobic zdjecie jak juz ja w domu przyrzadzil z wisnia w pyszczku?

Bardzo ciekawe mięsiarzy i wędkarzy czyli osoby ktore lowia i zabieraja rybe ze soba sa mięsiarzem pomimo ze sa PZW i przestrzegaja regulaminu a tylko ci ktorzy wypuszczaja to sa wedkarzami?

Wlasnie o tym wyzej pisalem tylko nie wiedzialem ze tak szybko do tego dojdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od świtu do południa.....troling, spining troling i tak w kółko, efekt jeden garbus 32-35 cm i na dodatek na wędce mojego staruszka u mnie bez brania...Turawa dzisiaj nie pokazała swoich skarbów i możliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Także mam podobne odczucia. Nie jestem za tym aby brać każdą rybę.

Jak przestrzegasz regulamin RAPR to nic się nie przejmuj tylko takiego użytkownika zalicz do "ignor" jest taka opcja i będziesz miał spokój a zdjęciami się nie chwal, bo to Twój sukces i Twoja ryba złowiona zgodnie z prawem. Wyślij zdjęcie do czasopism zamiast na forum. Ja nie wstawiam i żyję, a dzisiaj miałem ho ho i jeszcze trochę :mrgreen: Ważne, że przyjaciele widzieli a nie wrogowie. :evil:

Pozdrawiam i życzę następnych sukcesów :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj kilka okoni około wymiarowych z bocznego troku i jako przyłów 2 szczupaki. Jeden maluch ok 25cm i drugi większy, raczej wymiarowy i dość gruby. Fajnie walczył na kiju 3-18 gr i na żyłce 0,14mm.

Nie miałem ochoty skrobać i smażyć więc bez żalu ryby oddawałem rzece.

ef6f1d2f7c843b45m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greenlife

Gratuluję. Piękne te lipienie. Szczerze mówiąc nigdy na żywo nie widziałem ale wyglądają na piękną rybę. Tak poza tym, to wynik 20 sztuk to chyba rzadkość i duży sukces.

Jeszcze raz wielkie graty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam zdjęć , musisz uwierzyć na słowo

a dlaczego miałbym nie wierzyć? :) Tylko chciałem zobaczyć, bo na pewno piękny :wink:

greenlife, pifpaf i wszyscy pozostali gratuluję ;)

Tomek1988 jak zwykle gratuluję spotkania

Ja nie wstawiam i żyję, a dzisiaj miałem ho ho i jeszcze trochę :mrgreen:

Jarosław gratuluję :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne, że przyjaciele widzieli a nie wrogowie.

Jestem podobnego zdania.

Dzisiaj trening przed MO. Wynik to ponad 3000 zrobiony na drobnej płoci i okoniu. Następne ryby... kto wie kiedy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj trening przed MO. Wynik to ponad 3000 zrobiony na drobnej płoci i okoniu. Następne ryby... kto wie kiedy

No Tomek S. też zrobił ponad 3000 na dziecięcych wczoraj. Wygrał swoją grupę wiekową (62 osoby), którą to miałem zaszczyt i przyjemność poprowadzić :wink:

I tak 1 czerwca zastał mnie kompletnie nie przygotowanego sprzętowo :lol: Ale nic to, jutro prawdopodobnie urlop, więc będzie szansa na dwa wyjazdy- rano i wieczorem :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skostniały z zimna, wróciłem znad bajorka.Wyniki mizerne, prawdopodobnie złapałem katar ;)

Wstrętne pokryte śluzem bestie, całkowicie odmówiły współpracy - nie brały nawet dyżurne podleszczyki.

Spinning też zawiódł oczekiwania - kilka kawałków moczarki kanadyjskiej, zdecydowanie nie podpada pod definicję 'trofeum'

Zainspirowany zimnem i porażką odpaliłem stare dobre Propilkki (dla niewtajemniczonych symulator łowienia spod lodu)

Jedynym pozytywnym aspektem wyprawy okazało się 'małe jasne', które aktualnie zażywam w tzw celach leczniczych ;)

Pozdrawiam killah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrał swoją grupę wiekową (62 osoby), którą to miałem zaszczyt i przyjemność poprowadzić :wink:

A miałem ochotę wczoraj wpaść i pokibicować :mrgreen: , pewnie byśmy się gdzieś spotkali w tłumie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karaś z Wielenia, 40 cm nie miałem wagi, następnego dnia ojciec złapał 43 cm i 1,52kg - łowisko nęcone 3 dni - gotowane ziarna kukurydzy, żyta i do gotowych ziarenek 10% peletu Halibut i 10% kukurydzy z puszki - złapane na czerwonego robaka własnej hodowli.

6ac01abbb580e988m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.