Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kołowrotki Shimano


Mati_gdansk

Rekomendowane odpowiedzi

- pierwsza, poważniejsza - wyraźnie głośniej chodzi teraz łożysko na rolce kabłąka
Ten model nie ma łożyska na rolce kabłąka, a szumiąca teflonowa tulejka potrafi do szału doprowadzić :roll:

A w dziale "Testy" jest: http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=3999

- druga - jak rzucam, np pod prąd, gdzie zależy mi żeby błyskawicznie zamknąć kabłąk i rozpocząć zwijanie, to czasem żyłka oplatuje się dookoła rolki kabłąka, a ja tracę chwilkę żeby ją prawidłowo ułożyć, przez co woblerka zamiast powyżej, mam już czasem poniżej siebie :) Ale może to wina żyłki lub specyfika lekkich rzutów "spod siebie" zamiast znad głowy.
też mnie to wkurzało, po pewnym czasie z coś mi się z kabłąkiem popie....rniczyło i żyłka nie wchodziła na rolkę tylko cięła metal tuż obok rolki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 462
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

abu, msz racje, tylko co jak trafi sie mała niedoróbka która zdarza sie najlepszym, tutaj chodzi raczej o dystrybutora shimano który głeboko ma klientów jego motto :najważniejsze sprzedać , ostatnio miałem w ręku stradica 4000 Fi miał większy luz na korbce i koszu niż mój roczny red arc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to juz nie wiem mam mieszane uczucia zraziliscie mnie do shimano :sad: myslalem ze do dobra marka ale wynika z tego ze placi sie tu za firme

Firma dragon jest mi znana i ten kolowrotek wyglada mi na solidny

Team Dragon FD93

http://www.allegro.pl/item579639684_kolowrotek_team_dragon_fd93_15_00_930_a.html

Natomiast o marce spro jeszcze nic nie slyszalem nie bralem nigdy pod uwage

Wydaje mi sie ze jednak odpuszcze sobie shimano z waszych wypowiedzi jednak bede patrzec na te co pisaliscie, tylko jedno pytanie :lol: ktoryyy wybrac ?

no chyba ze ktos poleci jeszcze inny z wyzej wymienionych :)

[ Komentarz dodany przez: sinus: 15-03-09, 12:44 ]

link do aukcji podpisałem za ciebie...

następne posty z nieopisanymi linkami będą kasowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba ze ktoś poleci jeszcze inny z wyżej wymienionych

Hmm, mogę powiedzieć Ci jedno - możesz wysłuchać mnóstwa opinii, ale każda będzie inna - jak jeden coś Ci poleci, to drugi będzie odradzał. Wystarczy poczytać, jak niektórzy narzekają nawet na drogie kołowrotki, typu Shimano Twin Power itp. To zależy po prostu od mnóstwa rzeczy - oczekiwań, sposobu użytkowania, tego czy dana osoba jest maniakiem wędkowania czy łowi raz na kilka tygodni, a nawet od tego, czy ktoś jest urodzonym marudą czy potrafi cieszyć się tym co ma :wink:

Nie ma aż takiego wyboru kołowrotków w sklepach, masz do wyboru kilka firm - na ogół sa to Shimano, Daiwa, Dragon, Okuma, Spro, Tica, Cormoran i niewiele więcej. Przejdź się, weź do ręki kołowrotki w interesującym Cie przedziale cenowym, i wybierz ten, który najbardziej Ci leży. Różnice miedzy sprzętem jakieś tam są, ale nie aż takie, że jedna firma robi za 300 zł kompletne badziewie, a druga prawdziwe, niezawodne dzieło sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też doradzam spro używam ich od parę lat i w 730 raz wymieniłem łożysko w rolce. Co ciekawe że łożysko pasowało od jaxona,ale wytrzymało dwa tygodnia . Oryginał załatwiłem za 5zł i śmiga dalej. Shimaniaki przerekłamowane !

p.s. marka Spro należy do Gamakatsu i generalnie byli przeznaczone na holanderski rynek przynajmniej nie raz to słyszałem z różnych wiarogodnych żrudeł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

planuje kupic troche lepszy kolowrotek z wiekszym przelozeniem, ile oplaca sie zaplacic za np. stradica w wielkosci 2500(ew.2000/3000) ? czy jest jakas specjalna roznica w wersji fh,fg, fa,fb,fc,fi ? nie mowiac o tym ze z nalepka japan bedzie lepszy, ile za chinola oplaca sie dac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

A wiec , widzialem na allegro stradici po 580pln z biala szpula FB japan , byly malasia takie szarawe po 600(kolo) no i biale z czarna szpula po 800 . co z tym i jak sie gryzie ???

Warto wziosc z biala szpula (z danych technicznych jest to samo co w czarnym) czy tego z czarnym

Bardzo byl bym wdzieczny za info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić Catanę do spinningu.

Boleń, Szczupak, Sandacz i inne Odrzańskie drapieżniki.

Czy warto dopłacić do Nexavy?

Da mi coś to 1 łożysko?

Da Ci tyle, że przekładnia powinna zużywać sie wolniej. Jak dla mnie za duża różnica w cenie jak na 1 łożysko, wolałbym kupić Catane i łożysko wstawić samodzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Zastanawiam sie nad kołowrotkami shimano, miał któs do czynienia z kręciołem Shimano Symetre,Exage z dwiema korbkami? Są to młynki warte uwagi czy lepiej dopłacić i kupic z serii super gt? Inne shimano tez mnie intereuja wiec jak ktos ma jakies sugestie pisac cena do 340zł góra, wolał bym wydac mniej.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miał ktoś symetre chociaz w rece kręcił nim?

Ja miałem, mam i pewnie jeszcze będę miał :lol: Mam go już chyba trzeci sezon i naprawdę sprzęcik jest OK. Mam go przy ciężkim spinie , więc główek 35g nie rzadko używam. Maślana praca i te perfekcyjne nawijanie linki :grin: Ostatnio nawinąłem plecionke dragona techno i przy zciąganiu zaczął mi kołowrotek strasznie szumieć :???: Nie wiem czy padło łożysko rolki czy taki urok tej plecionki. Muszę to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nawinąłem plecionke dragona techno i przy zciąganiu zaczął mi kołowrotek strasznie szumieć :???: Nie wiem czy padło łożysko rolki czy taki urok tej plecionki.
Wina leży, prawdopodobnie po stronie rolki, wątpię jednak abyś znalazł tam łożysko :razz:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ba nawet shimano sahara z 3+1 ma lozyskowaną rolkę, to jest w zasadzie symetre bez jednego lozyska na podparciu przekladni.

mam sahare w rozmiarze 2500 ladnie chodzi etc. ale co bede sie rozpisywal w koncu to dosc nowy kolowrotek. btw. ma ktoś na zbyciu podwójną korbke :?::smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nawinąłem plecionke dragona techno i przy zciąganiu zaczął mi kołowrotek strasznie szumieć :???: Nie wiem czy padło łożysko rolki czy taki urok tej plecionki.
Wina leży, prawdopodobnie po stronie rolki, wątpię jednak abyś znalazł tam łożysko :razz:

Chyba jestem dzieckiem szczęścia bo u mnie jest tam łożysko :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość feeder

też miałem szumy jak założyłem plecionkę... raz że plecionka tarła o przelotki i rolka kołowrotka.. moim zdaniem materiał plecionki wywiera taki pogłos... nie ma co się tym przejmować (bynajmniej ja się tym nie przejmuję)... mam Hemingwaya HB2500 jadę już na nim 3 lata i się dobrze sprawuję ;) wymieniłem w nim tylko rolkę i ostatnio sprężynkę która uruchamiała blokadę wstecznego kręcenia korbką ;P a nawet zrobiłem ją samemu ze zwykłego druta i jest lepiej niż było wcześniej bo korbka blokowała się z opóźnieniem a teraz blokuje się natychmiastowo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.